Kvačilo

Legantus

New member
Nagazio sam ga po autocesti 170 cca 3h, kad sam išao stati na benzinskoj, jedva jedvice sam ga ubacio u nižu brzinu jer kvačilo je primalo skroz nisko, tj. na početku skoro uopće nije, sad kad sam malo drkao po pedali, sad prima (ali opet nisko u odnosu na prije).


Jel mi se sigurno vratit sutra doma opet 3h po autoputu il što da radim? Imam dojam da od brzine i trešnje nešto lagano na tom kvačilu je popustilo.

Ne kužim se u aute..
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Tri sata na 170 dobro zagriju motor. Možda se i cilindar kvacila rasiri pa gubi pritisak.
Ako vec i krenes s autom nazad, znaj da uvijek mozes izbaciti mjenjač na silu iz brzine, bez kuplunga.
Samo pusti gas prije
 

gambler072

C5 enthusiast
Natrag u garazu 😁
Bas ovo sto je Milosh napisao, kratki gas, i odmah po otpustanju gasa rucica u ler
[ame]https://youtu.be/IKqxRZhioaI[/ame]
 

Legantus

New member
Kočio sam iz sa 170 na 60-70, ubacio ler i probao ubacit u 4 iz lera i ne ide, pa u 3 neće i sl. onda sam stao u leru i jedva kasnije u prvu, dok se valjda ohladio malo.

To sam već primjetio prije da nakon što vozim na većim brzinama mi kvačilo prima niže, al nikad ovako.

A valjda će izdržat, ionako moram mehaničaru kroz tjedan dana pa nek vidi.
 

Dalibor

Dado Tornado
najprije da treba zamjenit kočionu tekućinu, i dobro odzračiti posebno na cilindru kvačila, koji i sad vjerojatno ima zraka pa se jovo dogodilo
 

Memphis

Active member
Nagazio sam ga po autocesti 170 cca 3h, kad sam išao stati na benzinskoj, jedva jedvice sam ga ubacio u nižu brzinu jer kvačilo je primalo skroz nisko, tj. na početku skoro uopće nije, sad kad sam malo drkao po pedali, sad prima (ali opet nisko u odnosu na prije).


Jel mi se sigurno vratit sutra doma opet 3h po autoputu il što da radim? Imam dojam da od brzine i trešnje nešto lagano na tom kvačilu je popustilo.

Ne kužim se u aute..
Cilindar kvačila ...
 

Legantus

New member
Ok, reći ću mehaničaru da provjeri to kvačilo i zamjeni što treba.

Još me zanima "gas" mi je malo trzav. Tj. kad puštam gas u 1,2,3 (što niža brzina to gore) auto lagano trzne (nije to ništa ekstremno, ali živcira) . I to full nježno skidam nogu s gasa. Sad otkad je ovo sranje s kvačilom čini mi se da je čak bolje. Jel to povezano moguće?

Do čega to može biti, mislim od mehaničara općenito malo koristi koliko sam skužio. Kad nešto pukne oni zamjene, a sve do tad je njima "normalno" moraš mu baš doći i reći napravi mi to i to ili pregledaj to i to inače ništa ne napravi.

I zanima me kad se već bude skidao taj cilindar kvačila ili eventualno to s gasom, jel ima nešto što se odmah isplati provjerit il zamjenit da je "usput"?
 
Na vrh