Kupovina citrača savjet

robert098

Member
Drage kolege... Nakon nekog vremena i ja da se ponovo javim. U dilemi sam.
Nakon kupovine stana, namještanja istog i svega ostalog.. Odlučili smo se kupiti noviji auto. Jest da smo imali prije citroen c5 i morali ga prodati zbog stana, opet smo se odlučili vratiti na citroen jer pruža dosta opreme i udobnosti za relativno pristojnu cijenu i osim dječjih bolesti auto je ok. Da ne duljim....
Dakle razmišljamo o citraču za nekih 5000-5500 evra. U igri je dobro poznati c5 2.0 hdi exclusive 2006. god. sa navodnih 182tkm i auto o kojem ništa ne znam a to je citroen c4 picasso 2.0 hdi iz 2008 sa 236000 km. E sada...
Oba su automatika jer mi to i odgovara, dali je kod picassa isti mjenjač kao kod c5 ili? Što mislite o jednom i drugom autu? Recimo da sam imao c5 a ovaj picasso kakva su iskustva s njim i koje bolesti njega muče? Predpostavljam da su motori isti, znači klasični problemi sa erg,, dpf itd itd. Kaj vi velite. Unaprijed hvala. lp.:thinking:
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma

DS9

Active member
Ja kad sam razmišjao o kupovini auta, prvo sam tražio majstora koji zna održavati taj auto i koji mi je po volji. Kada sam ga našao, pažljivo sam slišao šta mi kaže njegovo iskustvo.
 
Posljednje uređivanje:

Wuki

Novi èlan
@Totti jedini 2.0 hdi s pretvaračem momenta u C4 Picassu je blue hdi sa 150ks a takvi su se vrlo malo prodavali.
 

Totti

AS Roma fanatik
Govorimo o C4 Picassu prve generacije koliko sam razumeo. Bluehdi je Euro6 motor iz nove generacije, dakle za Picassa 2. Nisam upoznat da je neki išao i u prvu generaciju.

Pričam iz ličnog iskustva. Prodao sam dva obična Picassa i dva Grand Picassa 2.0 Hdi sa punim i pravim automatskim menjačem... I još 20-ak sa robotizovanim. Opet napominjem, govorim o prvoj generaciji. Da su dosta ređi od ovih robotizovanih - jesu, ali nisu baš toliki raritet. Evo, unesi parametre za pretragu na Mobile.de i videćeš da ih i tamo ima ihaha... Na prvi pogled se prepoznaju po "P" položaju za menjač, robotizovani ga nemaju.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=239566610&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=5900&makeModelVariant1.modelId=32&maxFirstRegistrationDate=2011-12-31&minCubicCapacity=1800&minFirstRegistrationDate=2007-01-01&pageNumber=1&scopeId=C&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&fnai=prev

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=248088353&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=5900&makeModelVariant1.modelId=32&maxFirstRegistrationDate=2011-12-31&minCubicCapacity=1800&minFirstRegistrationDate=2007-01-01&pageNumber=1&scopeId=C&transmissions=AUTOMATIC_GEAR

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=253420977&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=5900&makeModelVariant1.modelId=32&maxFirstRegistrationDate=2011-12-31&minCubicCapacity=1800&minFirstRegistrationDate=2007-01-01&pageNumber=1&scopeId=C&transmissions=AUTOMATIC_GEAR
 

robert098

Member
Bok dečki!!! Da se kratko javim. Ma bio sam gledati jedan c4 picasso 2.0 benzin 2007. god. sa ugrađenim plinom. Auto je udoban do bola ali taj robotizirani mjenjač je koma, totalna razlika spram mog bivšeg c5 iz 2006. Auto ima 125 tkm ali dosta mi lik traži novaca za njega tako da ču si još razmislit jer za praktički iste novce mogu uzeti c crossera sa autmatikom, benzinaca iste kilometraže i 2009. god. Idem ga u ponedjeljak pogledati pa se javim. Pozz!!!
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
To je onaj 2.4? Mislim da je i njih dosta bilo s plinom, klasičan automatik. Sretno :D
 
Na vrh