Kupnja drugih automobila

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Pozdrav!

Koji auto kupiti za curu? Budžet je do 4-5k ojra? Nije bitno da je dragi nam Citroen (P.S. zato sam stavio u ovu kategoriju, modovi prebacite na pravo mjesto ako sam fualo :) ).
Želi benzinca, 5 vrata. Šesta brzina nije obavezna. A ja želim da nije 1.2 prdekalo, nego barem, 1.4, 1.6, i da ima oko kakvih 100KS ali čitam da nisu baš dobri motori VTi, previše vole dudati ulje, k'o zagurci tuduma...:p
Malo sam gledao pežojke 1.6, al to su sve VTi motori...pa sam malo skeptičan. Ima i tu i tamo koja Honda Civic, 1.6 što mi djeluje pouzdanije od PSA modela, al su 3 vrata i tako...nema baš nešto pametno u tom rangu.

Čak sam gledao opciju da sebi uzmem C4I VTS 2.0, pa njoj dam svog C4II, ali ih nema u baš dobrom stanju po njuški/index/faceu...

Ima tko štogod pametno za predložiti? Baš mi loše trenutno djeluje tržište, za nešto više love se zbilja naći svašta, ali ovo je keš budžet, bez krede i sl.


Suma summarum:
- 4-5k orja
- benzinac
- oko 100KS, može varirati
- ako je moguće manje od 200tkm
- poželjno 1.4L+ motor
- 5 vrata
 

markan1000

Well-known member
Mene je osobno u zadnje vrijeme jako zaintrigirao C3 Picasso koji mi postaje najozbiljniji favorit za sljedeći drugi auto u kući, također bi benzinca odabrao
https://www.njuskalo.hr/auti/citro-n-c3-picasso-1.4-vti-1-vlasnik-hr-auto-oglas-33578300
Iako ne volim Koreance, ovdje ću predložiti čak dva modela koji su mi simpatični:
1. Kia Venga, koja je zapravo mali monovolumen
https://www.njuskalo.hr/auti/kia-venga-1.4-ex-oglas-334212672. bratski joj auto Hyundai ix20 - nema trenutno nijednog pametnog na Njuškalu

I za kraj jedan japanac koji mi je uvijek nekako drag, Suzuki SX4
https://www.njuskalo.hr/auti/suzuki-sx4-1.5-glx-oglas-33490006
 

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
E, da, da napomenem, do sad je vozila 1.9 TDI Golf IV i imala je nešto duže Puga 206 1,4, i super joj je autić bio. Mašina tip top, nikakvih problema, jedino limarija je otišla k vrapcu...nije se vozio oko godinu dana i istrulio k'o jabuka nakon griza...
Ugl, pokazao sam ovih par:
Renault Modus -
C3 Picasso -
Kia Venga + joj se čak dopala, iznanađujuće, meni je koma auto xD
Suza ima + definitivno
Yaris - tak tak
Punto - mislim da niš od toga, jer sam imao ja prije Punta II 1.2, to je lijeno :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Malo sam modificirao naslov teme da bude općenita oko kupnje (rabljenih) auti drugih marki.

Oko mene se svi obnovili, pa mi ih je neugodno više žicat za svoje 'grublje' potrebe (tereti, građ. materijali, otpad, boška...). Danima već razmišljam o kupovini 'radnog konja' u te svrhe... prva ideja je bila do nekih 1500€, al sam morao poduplati taj iznos u pretraživanjima jer se još nisam navikao na nove cijene.

Neće radit puno km, vjerovatno neće ni vidjeti često više od 100km u komadu, te želim ulaganja u auto svesti na minimum, pa nekako naginjem na starinske jednostavne benzince. Idealno bez plina, neda mi se učiti o isparivačima, podmazivanju, atestima, naganjat radnike po benzinskama... Ako je moguće, čim dulje registriran.

Karavan idealno, monovolumeni možda. Furgonima su prenapumpane cijene, pa otpadaju.
Prvo sam gledao Citraće, al nema praktički ništa što bi mi odgovaralo. C4 karavan nažalost nije nikada postojao. C5 breakovi su precijenjeni, Xsara je prastara i skoro da ih više niti nema po oglasima.
Jedino na papiru što bi išlo je Xsara Picasso, ali se nemogu nagovorit... benzinci su rijetki i isto precijenjeni.

Ova je recimo interesantna, al je dizel i rega joj ističe... najbliži zanimljiv benzinac je bar jedno 1000€ skuplji od onog što bi ja dao, a i sutra joj ističe rega.
Tako da sam hladan što se Citroena tiče.

Srce mi zna zakucat kad vidim 156sw 2.4 ili kakvu trulu E46icu karavan, no trenutno najviše naginjem Meganu 2. generacije, redizajn, 1.6. 16v.
Jeftiniji od Focusa i ostale konkurencije. Opele ne gledam.

Imate iskustva s tom generacijom Megana? Neku preporuku u toj klasi? Koji su modeli još 'bombenfest'?
 

diegos

Well-known member
Za 1.500e teško, a da nije baš neki krš, koliko sam uspio vidjeti. Pa ovo šta si linkao mi se čak čini ok cijena za dobar komad auta... Ja sam kupovao sa sličnim kriterijima nedavno, s tim da uz raznošenje stvari i raznog materijala, koristi ga cura za lokalnu voznju pa je budžet bio nesto veci. Uz svakakve krševe šta sam gledao, njoj se svidio qashqai i sad dobro služi, a dobar je i za u polje 😁 Meganea i focusa ima dosta na oglasima, mozda ne bi bilo loše, obicni benzinac bez plina, što duže regan, još ako nema ćelave gume to je to :cool:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Taj Qash je isto sa 1.6 benzincem?

Ima i dosta Mondea Mk3 2.0 dizela za nikakvu lovu, svi su oko 1500€.
Tu i tamo koji 407sw 1.6hdi za mrvu više, stare Lagune 1.9...
Prostraniji su, mame me, al neznam dal mi se isplati riskirat radi par centimetara... Sve je to isluženi auti.

Zanimljiva stvar, skuteri 250ccm slična godišta koštaju isto. Lud svijet.
 

diegos

Well-known member
Taj Qash je isto sa 1.6 benzincem?
Ne, ovaj je 2.0 benz. Radije bi da je bio 1.6 zbog nesto manje potrosnje, ali kako se ne vozi puno onda ajde nije bilo presudno. Odluka je pala na taj jer mi je bio dosta blizu za pogledati i jedan od jeftinijih na oglasu. Ima 6 brzina, dok 1.6 ima 5.
Istina, ima dosta dizela ali ja sam to htio izbjeći radi skupih popravaka ako nesto crkne... To je sve lutrija s takvim autima
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Hvala, generalno mi je zanimljiv, ali tako stare oglase nisam niti gledao, a ovaj je od prije ljeta. U 7. mjesecu istekla rega... no ne košta puno pitat :)


PS

Odličan oglas. Dođe mi nazvat i pitat što se ja prednjim brisačima

Captureh.JPG
 
Posljednje uređivanje:

VedranTHP

New member
Srce mi zna zakucat kad vidim 156sw 2.4 ili kakvu trulu E46icu karavan, no trenutno najviše naginjem Meganu 2. generacije, redizajn, 1.6. 16v.
Jeftiniji od Focusa i ostale konkurencije. Opele ne gledam.

Imate iskustva s tom generacijom Megana? Neku preporuku u toj klasi? Koji su modeli još 'bombenfest'?
Ja sam si uzeo Megane 2 phase 2 karavan 2009 godina 1.6 16v, za daily auto. Prešao je samo 90 000, super je bio održavan tako da nemam ništa loše za prijaviti. Upravo suprotno, jako fin auto. E sad mogu ići i u detalje, pa ako te nešto zanima, pitaj.
 
Na vrh