Krovni nosači za bicikle

Franz

Well-known member
Pozdrav,

zanimaju me iskustva vas koji imate krovne nosače za bicikl. Treba mi za dva bicikla. Eventualno još jedan dječji. Primarno ženin i moj. Neki mi kažu Thule ili ništa. Novo ili rabljeno u smislu ima li nekih dijelova koji se nužno troše, pa kod rabljenog mogu biti problematični?
One što se objese iza ne bih. Važno mi je da mogu u prtljažnik ubaciti dječja kolica dok su bicikli montirani, itd.
 

Cutac

Prèkaroš
Ja imam ProRide 591 i zadovoljan sam. Malo je na knap ugurati Mountain King 2.2 i učvrstiti kotače, no OK je. Na pogonu imam 150mm bash i to ne smeta ruci.
Buraz je imao neki jeftinjak iz ZG, vrlo popularan u Hrvata i bio je zadnje smeće. Kupljen negdje na Trešnjevci, Ljubljanici tako negdje. Probao sam onaj Freeride sa dvije ruke i malo je ****da za ugurati široki downtube među njih, no inače je sasvim OK.
 

Cutac

Prèkaroš
Ne sjećam se koliko sam ja svoje platio, ali možda oko 1000 po komadu, nisam siguran. 800 možda, ne znam. Ovo je no-brainer za 600, ako ćeš ih stvarno koristiti često.
 

Franz

Well-known member
Kaži mi, jesu li oni zaključani za nosače? Da ih mogu, realtivno mirno, pustit na noćenju na parkiralištu ispred zgrade od vikenda do vikenda.
 

Cutac

Prèkaroš
Jesam. Recimo kad sam vozio bicikle na more su mi stalno nosaci bili kud bih isao. Isto kao kad bilo kamo vozim bicikle.
Ako se netko nakani ukrasti ih, ukrast ce ih, ta brava je dobra samo da ih netko na brzinu ne uzme na parkingu.
 
Imam Thule 598, znači model nakon ovog klasičnog 591.
S obzirom da imam 7 različitih bicikala, tvrdim da su pokrili sve modele koje ja imam: dječji 20-ka, karbonski MTB sa širokom ramom, čelični cestovnjak s gumama debljine 20...
Svi staju bez problema.

Ja sam uzeo 598 umjesto 591 zbog šire hvataljke koja je općenito bolja za karbonski MTB.
 

Franz

Well-known member
Imam Thule 598, znači model nakon ovog klasičnog 591.
S obzirom da imam 7 različitih bicikala, tvrdim da su pokrili sve modele koje ja imam: dječji 20-ka, karbonski MTB sa širokom ramom, čelični cestovnjak s gumama debljine 20...
Ići ću i ja na 598, jer je 591 u međuvrmenu izčeznuo iz ponude. Ono što me brine je to što imam neke Citreonove nosače koji nemaju tu famoznu T tračnicu/utor u koje se nosač uglavi, nego je klasična šipka. Pa me zanima trebam li kupovait neke adaptere? Ipak je to Thule, pa ne očekujem neku speijcaln komplikaciju, ali ipak prije neog što naručim, volio bih znati.

Evo, tu se u video najbolje vidi na što točno mislim:

 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Ovo što je ghorvat linkao je meni došlo u paketu sa 591 nosačima.
Sa 598 nisu u kutiji. Nisam išao za tim dok ih nisam bio posudio nosače bicikla bratu. On nema Thule krovne nosače tj. nemaju tu "tračnicu" po sredini. Tad smo na tren u čudu zastali - WTF i kako dalje. Google nam je otrkio da treba taj adapter. ;) Srećom, dućan za bicikle nije bio daleko i imali su ga odmah za prodati.
 
Posljednje uređivanje:
Nemam ja tu tračnicu. Jer su mi šipke i na C4 i sad na Crosseru čelične. S obzirom da preferiram čelična bicikla, onda su mi i šipke čelične, jelte...
Pa da napomenem, tko kupuje 598 i ima čelične šipke, mora odmah i adaptere naručiti. Imam i taj jedan karbonski bicikl, pa sam bio naručio i onu zaštitnu gumu za karbon.
 

Franz

Well-known member
Thule WingBar Evo, vrijedi li novaca? Zuji li ili je stvarno nečujan i na preko 100 kmh kako mnogi sugeriraju

 

Danko

Member
Ja bih rekao da vrijedi...ja sam uzeo preko neta neke Aguri,tako nekako....smeće,čuju se na 100kmh kao da vozim 300.sad sam ih skinuo i naručiti ću isto Thule Wing bar.mislim da tu cijena opravdava kvalitetu...
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Thule WingBar Evo, vrijedi li novaca?
Tebi treba, pretpostavljam, za bicikl? Ako, da, onda vrijedi. Ako ti treba za krovni prtljažnik, onda ne, jer je on dovoljno aerodinamičan da tjera zrak ispod običnih čeličnih nosača i sprječava zujanje.
 
Na vrh