Kratkotrajno škljocanje 30 sekundi nakon što se upali auto

sitter

New member
Mozda motoric/zupcanici od neke klapne u ventilaciji
al to se desi samo nakon paljenja.
nasao sam da bi mogao biti Valeo N100462G motor, koji pomice poklopac na grijacu. e sad, di se to nalazi tocno? :D
 
Posljednje uređivanje:

dinko1981

Well-known member
Znam da kod mene na c4 (sa auto. klimom) isto nakon paljenja ventilacija odradi nesta, a sta tocno nemam pojma ali zvuk je normalan
 

Colnago

Active member
Donator foruma
Znaci nakon sto bi auto upalio, 30sekundi iza se javlja skljocanje negdi iza radija, ili cak malo nize. Kao da se nesto vrti ali je u ventilatoru zapelo nesto. Snimio sam i video iz nutra dok sam maknuo plastiku iznad radija ali apsolutno nista se ne vidi.
Sto bi to bilo?
imam puno greškica sad vidim :S

uglavnom, ovdje je video. (nije potrebno skidati ga)
https://drive.google.com/file/d/1_id9a1kzhZSdfS9ykO-TmwFIO2ntoMTz/view?usp=sharing
Ja to čujem od prvog dana isto C2 (kupljen novi) samo što nije škljocanje nego zvuk zamorca na kotačiću u kavezu . Zvuk nije iza radija nego ispod gdje se nalazi CD Changer/polica desno postoji mala rešetka, unutra je mali ventilator kojim se detektira unutarnja temperatura automatskog klima uređaja.
Ja to čujem od prvog dana isto C2 (kupljen novi) samo što nije škljocanje nego zvuk zamorca na kotačiću u kavezu . Zvuk nije iza radija nego ispod gdje se nalazi CD Changer/polica desno postoji mala rešetka, unutra je mali ventilator kojim se detektira unutarnja temperatura automatskog klima uređaja.
Našao sam sliku - samo što je volan na desnoj strani pa je zbog toga senzor/ventilatorčić na desnoj 🤢

1614586798112.png
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Jel imaš CD u radiju?
Ja sam mislio da mi je ili šupalj auspuh, ili da će se remen razletiti, a u biti je leća caktala u radiju.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Meni se cuo zvuk preskakanja, to je bila klapna toplo/hladno na vozacevoj strani. Culo se kao da se nesto podiže, onda naglo padne, i tako u krug. Mora biti neka klapna koja je ili pukla ili motoric proklizava iz nekog razloga
 

sitter

New member
Ja to čujem od prvog dana isto C2 (kupljen novi) samo što nije škljocanje nego zvuk zamorca na kotačiću u kavezu . Zvuk nije iza radija nego ispod gdje se nalazi CD Changer/polica desno postoji mala rešetka, unutra je mali ventilator kojim se detektira unutarnja temperatura automatskog klima uređaja.

Našao sam sliku - samo što je volan na desnoj strani pa je zbog toga senzor/ventilatorčić na desnoj 🤢

Pogledajte privitak 2989
zuji mi i to, da.

al ovo sta meni ruzi je zapravo ovo: Servo VALEO CITROEN PEUGEOT N100462G 6447NQ – AUTOTECH24.EU
nisam popravljao, bankrotirao bi da pocnem rjesavati sve te "sitnice" koje su mu neispravne
 

sir.Oliver

Well-known member
dešava se to samo prilikom prvog paljenja ili se čuje i nakon dužeg ( urica dvije ) stajanja ? meni to sve miriše na motoriće koji namještaju klapne ... topao / hladan zrak , unutarnji / vanjski .....
 

sitter

New member
dešava se to samo prilikom prvog paljenja ili se čuje i nakon dužeg ( urica dvije ) stajanja ? meni to sve miriše na motoriće koji namještaju klapne ... topao / hladan zrak , unutarnji / vanjski .....
tocno to, da
dešava se to samo prilikom prvog paljenja ili se čuje i nakon dužeg ( urica dvije ) stajanja ? meni to sve miriše na motoriće koji namještaju klapne ... topao / hladan zrak , unutarnji / vanjski .....
neka ruzi, nedam vise lipe u taj auto nepotrebno
 

Mrki5

Well-known member
Možda se čuju ventilatori koji hlade radio uređaj ? Oni bi trebalo da budu ispod radija. Mogu i klapne da se pomeraju ako je automatska klima u autu -odnosno one poluge sečuju što podešavaju klapne.
 
Posljednje uređivanje:

C-4

New member
Znaci nakon sto bi auto upalio, 30sekundi iza se javlja skljocanje negdi iza radija, ili cak malo nize. Kao da se nesto vrti ali je u ventilatoru zapelo nesto. Snimio sam i video iz nutra dok sam maknuo plastiku iznad radija ali apsolutno nista se ne vidi.
Sto bi to bilo?
imam puno greškica sad vidim :S

uglavnom, ovdje je video. (nije potrebno skidati ga)
https://drive.google.com/file/d/1_id9a1kzhZSdfS9ykO-TmwFIO2ntoMTz/view?usp=sharing
Pozdrav, jesi bio uspio riješiti ovaj problem? Ja imam identičan problem. Auto je bio na servisu i mijenjan je filter kabine, ali to ne bi trebao biti problem. Osim ako nešto nije upalo unutra kod zamjene filtera. Svakako ću provjerit i s mehaničarom. Meni se taj zvuk škljocanja javlja nakon paljenja auta, nakon paljenja ventilacije, kod promjene smjera puhanja i kod otvaranja/zatvaranja dovoda vanjskog zraka. Dakle, svaki put kada se krilca unutra pomiču tada se i čuje taj zvuk
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Zupcanik koji okreće klapnu. Da li za smer, ili polozaj grejanja/hladjenja. to se cuje ili cim se otvore vrata, ili da kontakt kljucem.
 

C-4

New member
Zupcanik koji okreće klapnu. Da li za smer, ili polozaj grejanja/hladjenja. to se cuje ili cim se otvore vrata, ili da kontakt kljucem.
Vjerojatno je to. To je počelo točno nakon što sam preuzeo auto sa servisa, ali očito je slučajnost jer mehaničar je samo mijenjao filter kabine, klimu nije ništa dirao. Mogu li sam nekako provjeriti jesu li ti zupčanici u pitanju. Je li komplicirano doći do njih? Također, taj se zvuk čuje samo neko kraće vrijeme i nema veze sa puhanjem ventilatora niti njegovom brzinom.
Zupcanik koji okreće klapnu. Da li za smer, ili polozaj grejanja/hladjenja. to se cuje ili cim se otvore vrata, ili da kontakt kljucem.
Vidim da si gore pisao da si imao isti problem. Do čega je bilo i kako si riješio? Hvala.
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Skine se oplata iznad suvozacevih ili vozacevih nogu, zavisi gde se cuje. Na C4 Picasso 2006-2013 je vidljivo cim se ta oplata skloni. Sozbirom da se cuje nakon zamene filtera, onda je to suvozaceva strana. Pristup je jos laksi, ruka plasticna koja pokrece klapnu toplo/hladno je skroz dole. Motoric koji je pokreće je gore. Sagnes se dole, ubacis kljuc, das kontakt i gledas. Da li preskace, ili se samo motoric čuje
 

C-4

New member
Skine se oplata iznad suvozacevih ili vozacevih nogu, zavisi gde se cuje. Na C4 Picasso 2006-2013 je vidljivo cim se ta oplata skloni. Sozbirom da se cuje nakon zamene filtera, onda je to suvozaceva strana. Pristup je jos laksi, ruka plasticna koja pokrece klapnu toplo/hladno je skroz dole. Motoric koji je pokreće je gore. Sagnes se dole, ubacis kljuc, das kontakt i gledas. Da li preskace, ili se samo motoric čuje
Hvala puno na odgovoru. Mislite li da se može prilikom zamjene filtera dogoditi nešto zbog čega bi krenuo taj zvuk?
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Menjao sam plastiku koju okrece motoric. Strada gore gde motoric ulazi u zupčanik. Pukne i motoric nema otpor pa se stalno okrece, jer proklizava. Prvo proveriti da li zaista preskače ili je zvuk od negde drugde.
IMG_20220718_150028.jpg
 

C-4

New member
Menjao sam plastiku koju okrece motoric. Strada gore gde motoric ulazi u zupčanik. Pukne i motoric nema otpor pa se stalno okrece, jer proklizava. Prvo proveriti da li zaista preskače ili je zvuk od negde drugde.
Pogledajte privitak 8466
Puno hvala. Postavio sam video tog zvuka kod mene, nadam se da je isto tako neki manji kvar u pitanju. S time da koliko sam testirao, klapna se otvara i zatvaranja, primijetio sam po pujanju zraka. Samo eto čuje se taj zvuk kao da nešto zapinje ili preskače
 
Na vrh