Koristite li ''zečeve''?

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
...iliti aute koje pustite ispred sebe. Da krče put ili štite od štrumfova.

Obično van zemlje ili u manje mi poznatim Hr krajevima tražim najbržeg domaćina i pratim ga koliko mogu. To zna biti vrlo zabavno :D
Ili kada je veći rizik od policije, lijepo se pozicioniram iza nekoga i laganini.

Neku večer se kasno vraćao iz Pule, pa sam nakon dugo vremena pustio zeca ispred sebe... i isplatilo se. Stariji puntić nekakav, taman smo negdje oko Labina naletili na plavce, njega je zaustavilo, a ja dalje. Nit sam pio, niti divljao, ali mi se ništa od toga nije dalo objašnjavati organima... nakon odlične večeri sam samo htio na miru doći doma. I tako je i bilo.

No bilo je u povijesti mnogo više i manje zabavnih iskustava s njima :)
To je i jedna od osnovnih tehnika koju prenesem svojim početnicima.
 

visaluteju

Well-known member
Ja se trudim ali posto vozim nekom srednjom brzinom obicno mi je problem da su mi prespori ili prebrzi da ih duze pratim, rijetko kad da naidjem na razumnu :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:u :)
 

Cutac

Prèkaroš
Jedino kada sam umoran, ali najsretniji sam kada nema nikoga ispred.
A i zavisi od ceste, kada vozim kroz neku pustopoljinu, tipa otok, Lika i slično, onda vozim kako mi paše. A i imam sreće, što je je. Ne znam kada, ali idem na Tušilović od Siska(tamo su svugdje niska ograničenja i sela su jako duga pa na kraju bude 50 gdje nema ničega) i vozim 80, 90 cijelim putem, mimoiđem se možda za 5 auta i jedan mi blica taman ispred zavoja iza kojeg su snimali.

Ali kao što sam rekao, ako nisam umoran, vozim kako mi paše i uzdam se u sretnu zvijezdu, a rijetko kada sretnem nekoga tko vozi kao ja, u nekim razumnim granicama preko ograničenja.
Uglavnom ili je riječ o nekome tko vozi ispod ograničenja(tipa non stop 60) ili iznad(90 i kroz naselja) ili pak o onima koji voze na tempomatu i koče na niže ograničenje. To me izbaci iz takta skroz, pogotovo na cestama koje znam. Koliko puta mi se dogodilo da je ograničenje 90, idem 90 iza tog nekoga i pojavi se zebra i ograničenje 50 u sred :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:e mile matere, gdje nema ni guštera i on ****i po kočnici za tih 15 metara. Ok usporiš malo za svaki slučaj, ali ne kočiš na 50, pogotovo jer VIDIŠ da nema pješaka, jedino te netko može naguziti.

I posebno me :cenzura::cenzura::cenzura:e kad sa nekime nekuda idem, kao konvoj i taj ne vozi konzistentno. Bilo da si iza njega pa si misliš šta je sad koji k ili da si ispred pa si misliš ajde :cenzura::cenzura::cenzura:eek:te.

Ne volim se u vožnji ravnati po drugom sudioniku. Ako je brži super, ako nije, preteknem ga prvom prilikom i dobro, a nikada ne idem preko ograničenja da bih dobio više od 300 ili 500 kuna kazne.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
To mi je omiljeni sport bio dok sam studiro u Mostaru.. jedno vrijeme za jednim audijem svako božje jutro samo sam to auto zvao 'žrtvom' jer je fasovo par puta kroz žito :D samo što je on išo spola gasa a umene vektra 1.6i full trothle
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Jedino kada sam umoran, ali najsretniji sam kada nema nikoga ispred.
Jasno, to je defaultna postavka 99% vremena :D

Inače i mene znaju koristiti kao zeca, najčešće na Ri obilaznici strane table... ona suluda ograničenja tipa ''40'' na duploj traci ih prestraše, pa čekaju nekog valjda. Ali postoje dvije tri točke na toj cesti, filtera, di me opet izgube :D

A ove godine najbolji zeko mi je bio u talijanskim Alpama... prazan Merc Vito taxi. To čudo leti :twisted:
I zasad kazni iz Italije nema, izgleda da lokalna ekipa zna što radi :D
 

diegos

Well-known member
Koristim ih na nepreglednim cestama tipa Y Pazin-Učka gdje kreteni ulijeću u škare redovito, pa nek čiste put :)
 

Phantom

Drajver
ponekad vidim da sam korišten kao zec, pustim gas fino pa za njim..kasnije većinom taj isti završi na prvoj pumpi bit će da puno troši...
 
Na vrh