Koji antifriz 1.6 16v?

Citrex17

New member
Pozdrav svima, tražio sam na internetu ali nigdje ne mogu naći... Zna li netko koji antifriz ide u 1.6 16v, vidim da ih ima svakakvih boja, da li ta boja antifriza predstavlja išta ili nije nikakav faktor učinkovitosti istoga? Ne znam koju boju i brand sam imao prije pošto sam imao problema s curenjem pa se to sada sredilo, unutra je trenutno destilirana voda. Vidio sam da se Citroen pretežito drži Total-a pa sam vidio da ima crveni i plavi antifriz, kakva je razlika?

Dakle, koja boja i koji brand? Hvala unaprijed
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Razlika je da li je hladnjak aluminijski ili ne. Uzmes rozi, ima valjda oznaku 12, taj radi na svim tipovima hladnjaka. Sto se tice proizvodjaca, uzmi koji ti zvuci poznato. Razblazen se sipa, onda ide do tipa -30
 

Citrex17

New member
Razlika je da li je hladnjak aluminijski ili ne. Uzmes rozi, ima valjda oznaku 12, taj radi na svim tipovima hladnjaka. Sto se tice proizvodjaca, uzmi koji ti zvuci poznato. Razblazen se sipa, onda ide do tipa -30
Hvala!

50/50 omjer sa destiliranom vodom? Koliko litara stane? Je dovoljno pakiranje od 1L antifriza?

https://www.bauhaus.hr/antifriz-koncentrat-glacelf-auto-supra-1-l-crveni.htmlhttps://www.bauhaus.hr/antifriz-koncentrat-glacelf-classic-1-l-plavi.html
Valja ovo?
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Mislim da jeste, ako planiras raditi, tu ti ne mogu pomoci, ne znam proceduru. Bilo bi dobro da imas onaj merac antifriza, pa da posle proveris do koliko drzi. Taj merac nije skup, najobicniji ti treba.
 

sir.Oliver

Well-known member
antifriz ( etilen glikol ) je u stvari jedinjenje alkohola i ima svoj vek trajanja . ja ga menjam svake treće godine . danas se koriste manje više oni roze ( G 12 , G12+) .... a na flaši koncentrata ti je pisan omjer u zavisnosti od željene temperature .... npr .... u dalmaciji ti ne treba do -30 ... dok u kontinentalnom dijelu je to normalna temperatura na koju se razredjuje koncentrat .
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
u dalmaciji ti ne treba do -30 ... dok u kontinentalnom dijelu je to normalna temperatura na koju se razredjuje koncentrat .
Ta koncentracija antifriza ti vridi samo za bodule šta se ne miču iz svojeg sela osim kad triba proć tehnički. :)
 

Cutac

Prèkaroš
Od linkanih uzmi Auto Supru, ali ATR Car Technik G12+ se meni pokazao dobrim. Makar svejedno je, bitno da je G12+ nekog normalnog proizvođača.
A koncentracija... Šta ja znam, ja idem na 50/50. Antifriz ima inhibitore korozije, pomaže produžiti životni vijek pumpe...
 

sir.Oliver

Well-known member
Ta koncentracija antifriza ti vridi samo za bodule šta se ne miču iz svojeg sela osim kad triba proć tehnički. :)
misliš da do - 30°C nije dovoljno u kontinentalnom dijelu HR ? ja mislim da je to sasvim sasvim dovoljno .
 

Milosh

Test
Koliko sam ja shvatio tu tematiku, antifriz se mijenja svakih x godina jer upravo ti inhibitori korozije slabe, tj. troše se, dok se tačka mržnjenja praktično ne mijenja sa godinama.
 
Na vrh