Koje ulje?

Fex

Member
Večer

danas u trgovini kod frendova sam vidio Total 5w30 ineo ecs. I idem malo čitat i vidim da kao to ulje ide u moj c5 pošto ima fap filter. A ja uvjeren do sada da ide Total 9000 koje su uvijek i sipali i u ovlaštenom i van ovlaštenog. Nisam se do sad pretjerano s uljem zamarao šta je čudno jer sam inače studiozan lik :grin:
Uskoro ću mjenjat ulje pa da i dalje stavljam 9000 ili da stavim ovo?
Šta vi stavljate u svoje aute? Inače 2.0 Hdi 100 Kw automatik...
 

Fex

Member
Èudi me da u ovlaštenom nisu forsirali to pošto je skuplje. Dok sam isao prve 4 god na servis.
Mislim da je ovo na slici varijanta tog ulja samo za mercedes motore. Ovo za naše bi moralo bit ineo ECS ako se ne varam

Inače bas super. Znači već 5 god sipam krivo ulje. I onda ajd u ovlašteni. Niko nikad spomenuo taj ineo. Nit me pitali koje hoću.

Pa jbt nemoš kod nas u ni jednoj struci niš napravit bez da sam neš proučavaš i da imaš povjerenje u znanje osoblja.

Stvarno u koliko sam se situacija nasao da tipa u trgovini s tehnikom baratam informacijama o kojima prodavac nema pojma. Kuzim da ne moze sve znat ali ja se malo interesiram oko recimo televizora a on baca takve bombe da se vidi da osnovnim nekim stvarima ne barata a to mu je posao. Joj kad se samo sjetim bombi oko Panasonic plazmi...

Tak i ovi u servisu. Par puta sam nesto pitao i vidim da me blijedo gledaju. Svaki put sam jedino znalački odgovor dobio od citroen salona u rijeci. Covjek sve zna
 

ante66

Active member
Pa pise u servisnoj knjizici koja ulja ide u koje motore.To slicno ulje za MB ili ulja od GM koja su isto 5W30 razlikuju se od Inea.Ima nekih 7 klasifikacija ulja , Ineo je nesto malo rijedje.Proucavao sam to jer me isto mucilo da mi je litra Inea 130 kn , a za MB ili GM (5W30) oko 66 kn.Kako sad ima Inea za 69 kn ne isplati se riskirati.
 

Fex

Member
Piše da total 9000 u servisnoj. Isto imam račune negdje i sjećam se da je na svima total 9000. I to kao 4,5 litre uvijek. Iako kad sam mijenjao kod mehaničara van ovlaštenog taman stalo 4 litre i na sipki je preko pola, čak i prema maximumu...

Znači ožene me za tih pola litre tj litru naplate al pola litre ne dobiješ u gepeku kao što je bio slučaj kad sam Xantiu servisirao u Sisku u ovlaštenom...
Ma gade mi se ovlašteni. Ovo sad šta mi se boja ljušti na vratima. Ide mi na k. Kad dolazis tamo sve super samo da lovu uzmu. Kao imas neku sigurnost jer ideš u ovlašteni a oni sposobni samo za bazne stvari šta mi klinac u 1 srednje mehaničarske zna napravit. Ulje i filteri i disk pločice, to im je domet.
A cim neki problem odmah su ****eviti. I oko hidraulike i automatskog mjenjača nemaju pojma.. Bas fijasko :)
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh