Kočnice

Grga

New member
serviser mi stavio zadnja kliješta od xantie. rekao da pašu. malo zam zgoogla i vidio da imaju jači klip i da su diskovi debljine od 9mm(novi)-7mm(potrošeni), a kod bx-a 7-5. kaj mislite dal bi smetalo sad pošto imam nove diskove za bx-a 7mm i kliješta od xantie?

evo linka gdje frajer objašnjava: http://websworld.org/marcel/bx/mod-rbr.en.html
 

fullcool

New member
serviser mi stavio zadnja kliješta od xantie. rekao da pašu. malo zam zgoogla i vidio da imaju jači klip i da su diskovi debljine od 9mm(novi)-7mm(potrošeni), a kod bx-a 7-5. kaj mislite dal bi smetalo sad pošto imam nove diskove za bx-a 7mm i kliješta od xantie?

evo linka gdje frajer objašnjava: http://websworld.org/marcel/bx/mod-rbr.en.html
bilo bi dobro da su ista kliješta na lijevoj i desnoj strani, debljine su mislim max/min 10/7 za xantiu 7/4 za bx
 

Grga

New member
oba kliješta mijenja. definitivno će jače stiskati. samo da ABS ne zbuni. ovo 10/7 je mjera za prednje diskove kod bx-a. a moguće onda i kod xantie.
A kasnije bih mogao staviti ventilirajuće naprijed od xantie, ak bi išla...
To bi bilo zakucavanje u asfalt....
 

fullcool

New member
oba kliješta mijenja. definitivno će jače stiskati. samo da ABS ne zbuni. ovo 10/7 je mjera za prednje diskove kod bx-a. a moguće onda i kod xantie.
A kasnije bih mogao staviti ventilirajuće naprijed od xantie, ak bi išla...
To bi bilo zakucavanje u asfalt....
mislim da sve xantie imaju ventilirajuće diskove naprijed koji su deblji, ja sam mislio na zadnje.
bx gti je imao ventilirajuće diskove naprijed, ali ventiliranje pomaže samo kod velikih brzina, kod uobičajene vožnje ne bi primjetio razliku. bx i bilo koji hidrauličar mora zakucavati u asfalt sa kočnicama kakve su original na njemu, ako nije tako onda je nešto neispravno ili jednostavno zbog starosti više nije kao dok je bilo novo.
kod kočenja bi morao osjetiti kako zadnji kraj propada, dok prednji ostaje neutralan, kad je tako onda su kočnice dobre.
jesi li ti reparirao prednje amortizere na svom bx ???
 

Grga

New member
definitvno mi kočnice nisu bile zadovoljavajuće jer bih morao jače stisnuti da mi reagira. moj stari ima bx 16RS bez ABS-a i definitvivno bolje zakucavaju. Kod skidanja stražnjih kliješta serviser mi je rekao da su klipići bili zapekli i imali slab hod. Naprijed sam prije 2 godine promijenio diskove i pakne. Al nikad nije odzračivan sustav.
Amortizere sam nabavio 2 iz Požege...možda od nekog s ovog foruma. Jedan je repapriran, a drugi je ok, al ima set za reparaciju pa ću i njega srediti kod servisera. Dosadašnji amortizeri su bili kruti. Tj. dizanje je bilo neravnomjerno. navodno se radi o onim teflonskim ringovima.
 

zanny

New member
definitvno mi kočnice nisu bile zadovoljavajuće jer bih morao jače stisnuti da mi reagira. moj stari ima bx 16RS bez ABS-a i definitvivno bolje zakucavaju. Kod skidanja stražnjih kliješta serviser mi je rekao da su klipići bili zapekli i imali slab hod. Naprijed sam prije 2 godine promijenio diskove i pakne. Al nikad nije odzračivan sustav.
Amortizere sam nabavio 2 iz Požege...možda od nekog s ovog foruma. Jedan je repapriran, a drugi je ok, al ima set za reparaciju pa ću i njega srediti kod servisera. Dosadašnji amortizeri su bili kruti. Tj. dizanje je bilo neravnomjerno. navodno se radi o onim teflonskim ringovima.
ako možeš nabavit set za reparaturu naruči i meni dva, ozbiljno, meni su iz citroena poručili da bacim auto da se za njega ne prave dijelovi
 

Grga

New member
Zapravo imam sve i ne trebam novo nabavljati. Al imaš u Auto Krešo. prednji je jedan oko 120, a stražni je oko 240 kn.
 

Lakii

Well-known member
Sta ima u auto kresi set za reparaturu zadnjih amortizera?
to mislis na onu manzetu ili i na o-ring u amortizeru?
 

fullcool

New member
ovo sa slika je za prednje amortizere, po šiframa se može pitati za cijenu u citroenu, kad sam ja kupovao bilo je oko 650 kn za jedan amortizer.
ovo vrijedi samo ako amortizer nije skroz uništen, dok nije došlo do struganja metal od metal. kad se ovo sve promijeni prednji kraj auta mora reagirati kad ga samo jednim prstom pritisnete prema dole, znači mora se pomjerati u milimetrima.







ovo sa slike je izgleda završilo kod Grge, nadam se da si zadovoljan kupnjom:)
 

Grga

New member
Krivo smo se sporazumjeli. Ja sam mislio na klipove kočnica. Ovo što je fullcool stavio sa slikama možeš nabaviti preko PA AUTO u Vukovarskoj(http://www.pa-dijelovi.hr/index.php?str=kontakt). Kažeš im serijski broj i odmah vide dal je dostupno za narudžbu. Tako sam lajtunge naručio.

E tak je Fullcool...još i gledam i čine mi se poznata vrečica i kutija, a nisam tekst ispod slike pročitao. :) Baš se spremam napraviti reparaciju drugog amortizera kod servisera prema tekstu koji si mi stavio na mail prošle godine. To će biti ovaj tjedan pa javim kako je završilo.
 

zanny

New member
Krivo smo se sporazumjeli. Ja sam mislio na klipove kočnica. Ovo što je fullcool stavio sa slikama možeš nabaviti preko PA AUTO u Vukovarskoj(http://www.pa-dijelovi.hr/index.php?str=kontakt). Kažeš im serijski broj i odmah vide dal je dostupno za narudžbu. Tako sam lajtunge naručio.

E tak je Fullcool...još i gledam i čine mi se poznata vrečica i kutija, a nisam tekst ispod slike pročitao. :) Baš se spremam napraviti reparaciju drugog amortizera kod servisera prema tekstu koji si mi stavio na mail prošle godine. To će biti ovaj tjedan pa javim kako je završilo.
ne možeš, zvao jučer
 

Grga

New member
Evo malo fotki sa reparacije amortizera. Pomogao je tekst na engleskom od fullcool u kojem lik spominje zagrijavanje plamenom i popuštanje navoja. To sam tek pročitao nakon 20 min pokušavanja odvrtanja u škripcu i skorog odustajanja.
 

Prilozi

Na vrh