Klima prestala hladit

h5n1

Member
Eo odavna nije bilo problema:). Prije koji dan klima prestala hladit sve puše normalno al nije hladan zrak. Znači ajmo redom nije ventilator motora jer je nov stavljen nedavno. Nije ni plin u sistemu (provjereno), Špula kompresora testirana ispravna. E sad ovako instrumentom sam provjerio napon koji dolazi na špulu i on je cca 3v di bi tribalo biti 12v Kompresor ne uključuje. Jel Možda neko imao sličan problem i ima li ko kakv prijedlog di dalje da gledam? (osigurače pregledao u kabini i ispod haube čak i one velike koji su sa donje strane kutije osigurača ispod haube) Hvala na odgovorima i pozdrav svima.
 

Mrki5

Well-known member
Instalacija pregledana ? Najverovatnije nema dobara kontakt na BSM-u , mislim da sa njega dobija napon. Pomeraj osigurač kada budeš merio napon na konektoru od špulne. Šta kaže dijagnostika, ako si je kačio?
 
Posljednje uređivanje:

szahtila

Well-known member
Špula ne uključuje 3volta dolazi na nju ne 12 u tom je problem. Al neznam zašto.
Kao električar opće prakse, prema tvom opisu najvjerojatniji problem su kontakti releja ili loš spoj žica od releja do magneta
 

Mrki5

Well-known member
Špula ne uključuje 3volta dolazi na nju ne 12 u tom je problem. Al neznam zašto.
Rekao si da radi -da je ispravna . Dovedi sa akumulatora na špulnu napon i kratko spoji, ako je sve ok sa špulnom, čućeš ono "CAK" . Ako je tako, onda traži na BSI- nema dobar kontakt relej- osigurač.
 

h5n1

Member
Rekao si da radi -da je ispravna . Dovedi sa akumulatora na špulnu napon i kratko spoji, ako je sve ok sa špulnom, čućeš ono "CAK" . Ako je tako, onda traži na BSI- nema dobar kontakt relej- osigurač.
4.5 ohma otpora ima špula tolko bi tribala imat kad je ispravna al ako nema na njoj 12v onda nit nemože ukljućit naravno da sam pretpostavija da je ispravana koji točno relej bi triba biti id klime nemogu naći nigdi po internetu. Ima ko možda diagram BSI-a?
 

Mrki5

Well-known member
4.5 ohma otpora ima špula tolko bi tribala imat kad je ispravna al ako nema na njoj 12v onda nit nemože ukljućit naravno da sam pretpostavija da je ispravana koji točno relej bi triba biti id klime nemogu naći nigdi po internetu. Ima ko možda diagram BSI-a?
Relej je na BSM-u kod osigurača kod klime. Skini BSM i prelemi to - nema tu negde dobar kontakt i zato nemaš dobar napon na špulni. Zašto nisi testirao kompresor onako kako sam rekao? Sada sam video da sam napisao, da je greška na BSI-u. Izvini pogrešio sam.
Siguran si da gasa ima i ako ima da nije prepunjen sistem? Preostat ispravan?
Ovde je relej na BSI-u
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh