Kemijska sredstva za čišćenje unutrašnjosti?

hacti

made in france
Pozdrav svima.

Molio bih pomoć. Htio bih osvježiti, odnosno oprati tapecirung, sjedala tj. cijelu unutrašnjost automobila. Molim vas da mi pomognete u odabiru sredstava (kemikalija) za čišćenje.

Svaki komentar je dobrodošao. Hvala svima!
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Ako imaš mrlju, dvije, onda se isplati u kućnoj radinosti.

Za kompletnu higijenu i čistoću interijera po sistemu, "plati pa se rugaj". :) Sve ostalo je mučenje. ;)

onda na internetu potraži
pa, pitao je ovdje, zar ne? :confused:
 

Mrèela

New member
Ako imaš mrlju, dvije, onda se isplati u kućnoj radinosti.

Za kompletnu higijenu i čistoću interijera po sistemu, "plati pa se rugaj". :) Sve ostalo je mučenje. ;)



pa, pitao je ovdje, zar ne? :confused:
LOL Ma znam.
Ja sam mislio da ukuca sredstvo za čišćenje enterijera,i ima da bira u smislu cena.:D
 

hacti

made in france
prljavi su mi tapecirunzi na vratima (onaj manji tekstilni dio) i gdje-koja fleka po sjedalima pa sam mislio mozda rijesiti to s nekom "sprej-pjenom" ili tako necim.... svakako hvala!!
 

Sale

cfh
Uredništvo foruma
nekom "sprej-pjenom" ili tako necim
Pulimax i, od jeftinijih, W5 pjena (zna je u Lidlu biti, odnosno samo je oni i drže)

Očistio i ono što s puno razvikanijim markama nisam.
Za svaki slučaj probaj na manje vidljivim mjestima, pa idući dan utvrdi ima li nuspojava. ;)
 

deda

New member
Možete probati s tim kojekakvim pjenama i slićnim stvarima,ali ako stvarno želiš očistiti unutrašnjost auta kako treba,jedino se može očistiti pranjem i usisavanjem,u autopraonicama,sve ostalo je samo bacanje novaca i uzaludan trud.Kod mene ti to košta 200 - 250 kn,zavisi kolko je auto prljav,zajedno sa vanjskim pranjem.
 

Lakii

Well-known member
Bile je pjena TuffStuff od STP. Jako dobra.

Samo kada peres manje fleke, taj dio ce postati "fleka cistoga", pa ces morati povecati povrsinu ciscenoga, racunaj na to...
 

deda

New member
Sa time samo čistiš površinu,a prljavštinu još više utraljajavaš u tapacering i onda poslije opet izbija van.Mora se oprat i usisavat.Ovo je jedino dobro ako donekle čist tapecirung s nećim zaflekaš.
 

Damaj

Active member
Mislim da je deda u pravu, isto je to kao kod tepiha, ako ga prije pranja ne izlupaš kloferom prljavština za koji dan izbije na površinu. Jedino ako je neka masna fleka u pitanju onda pomaže benzin za čišćenje fleka sa odjeće, jer kako benzin isparava tako povlači masnoću u suhom stanju na površinu i iza toga se samo isčetka taj dio.
 

Mrèela

New member
Možete probati s tim kojekakvim pjenama i slićnim stvarima,ali ako stvarno želiš očistiti unutrašnjost auta kako treba,jedino se može očistiti pranjem i usisavanjem,u autopraonicama,sve ostalo je samo bacanje novaca i uzaludan trud.Kod mene ti to košta 200 - 250 kn,zavisi kolko je auto prljav,zajedno sa vanjskim pranjem.
Ta je cena , više nego povoljna!:D

prljavi su mi tapecirunzi na vratima (onaj manji tekstilni dio) i gdje-koja fleka po sjedalima pa sam mislio mozda rijesiti to s nekom "sprej-pjenom" ili tako necim.... svakako hvala!!
http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=39844 Evo ima ovde nešto o ručnom pranju tapacirunga.:cool:
 

payson

New member
imaš na stranicama tipa ponuda dana, povoljno, crno jaje i sl. stalno popuste za kemijsko dubinsko pranje unutrašnjosti vozila - oko 150 do 200 kuna, to kemijsko dobro pere svake tragove aktivnosti :D na presvlakama i tapecirungu, a ako su neke manje mrlje tu i tam probaj sa pjenom koja se pospreja i poslije nekog vremena se usisa.
 

brezC4

New member
to je neprimjereno
kosi se sa moralom?
ajd sad ne bitno.

uglavnom, ja uzmem onu opal pastu (to je ona abrazivna pasta za pranje ruku), rastopim je u vodi i spužvu i opleti po tapecirungu. i postoji još nekakav sprej u DM-u kao za definfekciju. i bude ko novo.
 

B-Link

New member
Uh... Nemojte samo s deterdžentima iz kućne radinosti.
Postoji jedna stvar što se zove APC (All Purpose Cleaner) u detailing svijetu koji je namijenjen upravo za tvoj problem.
Moja preporuka ti je da kupiš Meguiars APC Plus, razrijediš ga 4:1, fina četkica i s pijenom trljaš po tapicirungu. Nakon toga prebrišeš s mokrom mikrofibrom i drugi puta sa suhom mikrofibrom i posao gotov.

A ako je auto baš prljav prljav. Mrlje su masne i stare, onda kak deda kaže... Mokro-suhi usisavać je jedina pomoć
 
Na vrh