Kasko iskustva i preporuke

Cutac

Prèkaroš
Joj dobro si me sjetio da ponesem protupožarni na more.

Ja nemam kasko, imao, platio više nego što sam se naplatio, zaključio da ak skršim auto i nemam para da ga sredim, jebiga, život je takav.
Meni je kasko ne parkirati na rizičnim mjestima.
Ali ja sam po tom pitanju čudan, pokraj previše auta, ja bih najradije rentalom na more.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Joj dobro si me sjetio da ponesem protupožarni na more.
:D :D
Imam onaj kućni od 10 kg. Jednom mi je ćaća stao pomoći čovjeku sa svojim 3 kg protupožarnim aparatom. Da su izlili bocu Radenske veći bi učinak bio. Tek kad je kamiondžija stao i sprašio 15 kila praha nešto je postigao.

Meni je kasko ne parkirati na rizičnim mjestima.
Di nije rizično? Čitam po portalima gorilo nedavno po ZG, po Splitu, pa sad na Lošinju. Uvik noću i uvik marka iz svetog trojstva vjerojatno u vlasnitšvu raznih "poduzetnika". :) Meni sigurno nitko neće ići paliti DSa, ali nikad ne znaš čime se onaj kraj tebe bavi. :) Vjerojatno me pere paranaoja, ali svejedno pitam.
 

Cutac

Prèkaroš
Rizično je kraj drugih auta, uz nogostup, kraj često korištene ceste ili one na kojoj se brzo vozi, uz zgrade, na divlji parking, ...
Generalno parkiram bočno u mirne ulice, u garaže ili uz stranu zgrade na kojoj nema prozora i nije nogostup.

Ako netko ima opravdan razlog za nalaziti se kraj mog auta, meni je to rizični parking. A također ne parkiram negdje gdje opet nema dovoljno prometa da nema svjedoka stalno. Neš nije u redu samnom, znam :D

Zapravo izbjegavam parkirati svugdje osim u garaže, i to na sam kraj istih.
Najveći argument protiv ljetovanja mi nisu troškovi, vrijeme, vrućine, nego to što moram svoj auto izlagati neopreznosti drugih ljudi. Znači ja bih bio u stanju kraj svojih auta na put ići u nekom shitboxu koji je polu-opasan, samo zato jer znam da se ne bih sekirao gdje je i kako je auto. To se najviše odnosi na VTS jer mu je limarija u savršenom stanju. C4 ima žućkast jedan far i podosta oštećenja od kamenčića pa me ne dira toliko.

Sad kad budem čekao na trajekt, jebe se meni za vrućinu, mene smetaju UV zrake, iako imam 3 sloja voska na autu :D
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Rizično je kraj drugih auta, uz nogostup, kraj često korištene ceste ili one na kojoj se brzo vozi, uz zgrade, na divlji parking, ...
Generalno parkiram bočno u mirne ulice, u garaže ili uz stranu zgrade na kojoj nema prozora i nije nogostup.

Ako netko ima opravdan razlog za nalaziti se kraj mog auta, meni je to rizični parking. A također ne parkiram negdje gdje opet nema dovoljno prometa da nema svjedoka stalno. Neš nije u redu samnom, znam :D

Zapravo izbjegavam parkirati svugdje osim u garaže, i to na sam kraj istih.
Najveći argument protiv ljetovanja mi nisu troškovi, vrijeme, vrućine, nego to što moram svoj auto izlagati neopreznosti drugih ljudi. Znači ja bih bio u stanju kraj svojih auta na put ići u nekom shitboxu koji je polu-opasan, samo zato jer znam da se ne bih sekirao gdje je i kako je auto. To se najviše odnosi na VTS jer mu je limarija u savršenom stanju. C4 ima žućkast jedan far i podosta oštećenja od kamenčića pa me ne dira toliko.

Sad kad budem čekao na trajekt, jebe se meni za vrućinu, mene smetaju UV zrake, iako imam 3 sloja voska na autu :D
Ovo mi je kao da čitam rečenice iz svojeg mozga. :) Drago mi je da nisam jedini nenormalan oko auta. Isto izbjegavam paralelni parking uz cestu, mračno, ako idem na parkinge velikih dućana odem najdalje što mogu. Kad mi je u dvorištu sam najspokojniji, ali sam i mao problema s mačkama. Srećom ništa šta se nije mogo ispolirati.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Kud i kako ja parkiram, žena misli da to namjerno radim da nju provociram, nikad ne parkiram na slobodna mjesta blizu ulaza u razne centre i prodavnice, što dalje od drugih auta, ulaza i retarda s shoping kolicima i onih stručnjaka što nisu svijesni kolika su im vrata, nit kolko im prostora treba da uđu il izađu iz auta..
 

Cutac

Prèkaroš
Isto tako ne volim ni voziti ljude u autu. Diraju prljavim rukama, znoje se, možda su stali u nešto, češu sjedalo kad sjedaju, diraju tipke...
Znam da sam čudan, ali moj auto je moj auto i ljubimac. Isto kak ne daš ljudima da ti drkaju po psu, tak i po autu.
A kad se netko nasloni ili dodirne limariju, popizdim. Ali bliski ljudi već znaju da smiju dirati samo kvaku i kotačić za temperaturu pa se snalazimo :D

Jedini razlog što ne idem rentalom je što ga nema u sisku.
 

djuan

Active member
Ma ja poludim čim netko neprimjereno pogleda moj auto, a kamo li da još i vozim nekog unutra.
Neprimjereno jako lupanje vratima prilikom zatvaranja kao da smo u nekoj kanti od T-Roca a ne u francuskom savršenstvu.
Isto tako izbjegavam parkiranje pored "svetog trojstva". Kod nas ih uglavnom voze mutikaše koji su pod ovrhom zbog neplaćenih režija.
A onda, kad netko na parkingu otvori vrata svog auta i zvekne ih u moj auto... takve ljude treba odvući na ulicu i javno streljati ili baciti ih lavovima, a onda lavove streljati.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
C5 2,2 2013, Grawe, 3500 s popustom na policu AO
Touareg 4,2 2017, Allianz, 5800 s popustom na AO.
Full kasko.
 

Cutac

Prèkaroš
Mislim da ljudm koji imaju aute sa 4000 kubika, u koje ide 10 litara ulja i čija je guma slične širine kao moj krevet cijena osiguranja predstavlja obavezu, a ne zamjetan izdatak. Ili da parafraziram, pretpostavljam da ga boli ****c za ponude, bitno mu je samo da se riješi obaveze.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Mislim da ljudm koji imaju aute sa 4000 kubika, u koje ide 10 litara ulja i čija je guma slične širine kao moj krevet cijena osiguranja predstavlja obavezu, a ne zamjetan izdatak.
Ima istine u tome. ;)
 

sir.Oliver

Well-known member
istina , nemam iskustva sa HR kaskom , ali za to imam sa SK .... C - elysée ... točno na prvu godišnjicu , razbijen prozor na vozačevim vratima . šteta procenjena na 400€ ... a kasko godišnje plaćen " samo " 322€ . tako da preporučujem svima koji imaju nova / novija vozila kao obavezno . isplati se
 

Pavel

Lepi™
Na Kamiqu imam puni kasko (sve pokriva, kao i kod Apoqalypta, požar, potres, vandalizam). Mislim da je izuzetak prolazak kroz crveno i alkohol.
 
Na vrh