Kada se zagrije ler gas varira, pišti/svijetli lampica i gasi se

Dalibor

Dado Tornado
jučer sam kupio c3 1,4 i radio je normalno, kao i nekoliko dana ranije kada sam ga isto vozio, da bi danas počeo zafrkavati.

danas se auto malo bolje zagrijao kako to obično biva kad je toplo i vozi se duže po gradu, i tada započne varirati ler gas između 500 i 800 okr/min, na trenutak se pali i gasi lampica check engine ponekad sa ili bez zvučnog signala, i ponekad se auto ugasi (normalno se upali).

može se spasiti dodavanjem gasa. počne varirati pa mu se da gasa.
lampica se pali i u sporoj vožnji na malim okretajima, ali se ugasi kako auto obrzava.

ima netko iskustva sa nečim sličnim?

nisam se još pozabavio sa tim što bi moglo biti. dva injektora su zamjenjena prije 40 000km, tada su dva čišćena, i jedan je zamjenjen prije mjesec dana.
tada je greška bila da je gubio snagu i palila se lampica check engine.
 

Dalibor

Dado Tornado
čudno mi je što je u vožnji sve okej...

još sam ti jučer na temi o CIB commerce napisao da ga ne moram voditi mehaničaru, i drugi dan ovako :grin:
 

Dalibor

Dado Tornado
ne znam zanima li to ikog :D ali možda nekom pomogne...

našao sam sljedeće greške: napukla prirubnica na koju ide šelnica kučišta filtera zraka, napukao nosač bobine, nedovoljno stegnute svjećice, pogrešan tip svjećica...

samo sam još provjerio MAP senzor i malo WD40 kapnio na njega, dalje nisam ništa drugo gledao jer sam pretpostavio da bi greške mogle stvarati gornje stvari...

kupio u tokiću NGK svjećice za njega, nadam se da sam ih dovoljno stegnuo jer nemam moment ključ a treba ih stegnuti na 30 Nm (stegnuo kolko ide prstima + 200° pomak s ključem kakvog imam koji nema baš dugačku ručku), nadam se da bobina neće pusti napon na tom nosaču, a napuklu prirubnicu stegnuo tak da sam onu gumu izvadio sa kučišta leptira i metnio je di je šelnica pa sve skupa gurnio na leptir i šelnicu stegnio uz sam rub di još ima malo plastike...

nadam se da je probijala kompresija na nedovoljno stegnutim svjećicama, i da je to sad to, ali probnu vožnju ću sutra obaviti...
 
Na vrh