Jumpy - indikator temperature/airbag

Keko

New member
Dobra večer !

Kupio sam citroen jumpy i imam problem koji neznam kako riješiti pa bih molio pomoć.

1.) Dakle, na instrument tabli 90% vremena ( dakle ne uvijek ali često ) stoji mi indikator temerature okomito tj blizu 90 stupnjevam, bez obzira imali auto kontakt ili nema. Ponekad se dogodi da se "normalno" ponaša ali kao što sam več rekao zakeljen blizu 90 i ne miče se. Ako netko zna gdje bi bio problem dali u indikatoru tj senzoru na motoru ili instrument tabli ili možda negi drugdi.

2.) Stalno mi gori lampica od aribaga. Htio bih da mi ne svijetli.

Hvala na savjetima :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nači upališ ga kad znaš da je hladan i stoji 90? Na dijagnozu ga treba malo spojit, airbag bi mogao bit do nekog konektora
 

Keko

New member
Mislim da je problem negdje do kontakta, kažem mislim dakle neznam. Jednom prilikom dok sam vrata otvorio kazaljka se spustila. Kazaljka stoji blizu 90 bio ključ u bravi ili ne, imao kontakt ili ne, radio ili ne radio. A ja to jako često u vožnji pratim i držim da je to jako važan podatak zato me to muči.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Probaj otkačit senzor... ako i dalje tako stoji onda je do urice, to je bar neka moja logika. Ako bude na 0 onda je senzor.

edit.. al to pada u vodu ako je gore i kad nema kontakta. Onda je nešto sa uricom, možda mehanički. Neznam koliko je komplicirano, al možda bi se dalo malo otvorit, počistit i podmazat ih.
 

Keko

New member
Do vurice na instrument tabli barem nije teško doći. Skinuo sam usput sam oprao (prozirnu plastiku) pogledao i otkopčao konektor sa kontaktima ( reko možda je loš kontakt ) vratio nazad i opet isto. Zatim sam otkopčao konektor kod motora i opet ista stvar. Po logici temperatura treba tri žice minus plus i data liniju. Kučište senzora na motoru je 99% minus, jedna od žica je plus a jedna je data po kojoj se šalje podatak o visini temp. motora. Idem dalje tražiti, čačkati možda nađem gdje je problem :confused: a ako nađem objavim
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Imam feeling da ti je urica u banani po ovome. Imaš univerzalne za 50k kuna pa spojiš na postojeće žice... ili možda drugu tablu uzet.
 
Na vrh