Jumper 2.2hdi 150ks

Daniels

New member
Kupio ga konačno eto ga na dvorištu.



Motor 2.2hdi 150ks, sa 170kkm, radio u malom obrtu, nije teglio jel nije imao kaj. 2014g, veličina L4H2, maxi. Lepo I očuvano izgleda, ugodan za vozit itd.

Sad kako bih volio odradit neke stvari a nije mi strano šarafanje,
Filter kabine gdje je??
Diskovi prednji/zadnji promjer i proizvođač ako netko zna.
Dali se I kad mijenja ulje u mjenjaču?

Neka iskustva?
Frend vozi istok u firmi I kaže da nije štucnuo a ima 290kkm.
A kaže bio xy puta u pretovaru.

Svaka informacija dobrodošla.
Hvala.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Èestitke, neka dugi služi ;) :D

Filter kabine bi morao biti ispred suvozačkog pretinca i vjerovatno ga treba skinuti da se zamjeni.
Kočnice se mora po broju šasije pogledati, ima više kombinacija.
A ulje u mjenjaču svakako mjenjati, ja bih odmah.
 

tomica0308

Well-known member
Za filter kabine moras spustit pretinac kod suvozaca, imas par komada torx srafica. Najbolje pogledaj na service.citroen stranici
 

Daniels

New member
Tomica I Ivan fala, budem sutra se zafrkaval sa njim.Ide kod frenda da ga prišteka na komp, sve pretresem i izmjenim.
I prijenos jutros riješen, obradovali me nisam morao platit onih 5% bilo bi skoro 4000kn.Tak da mi ispao + to ču ako če kaj trebat uložit u njega.
Potrošnja me isto iznenadila istina prazan, ali opet 2t treba vuč.
 

sir.Oliver

Well-known member
svaki dan teram službeni .... ponekad i dobro nakrcan .... samo elektromotor i pumpa imaju cca 2 tone .... ide ko mina .... nikakvih problema , samo sipaj i teraj . servisi u ovlašćenom , pošto je pisan na firmu
 

2mario2

Well-known member
Dobar je. Mjesta ko u priči. Sad neznam za 2.2 HDI, al na 2.2 DCI ako ne zamijene leteće lagere valjda kod izmjene zupčastog itd oće motor vrisnut. Na to si pazi ako su HDI motori isto na to osjetljivi. Frend se tih 2.2 dci motora naradio podosta. Svako malo generalke na njima radi jer vrisnu pošto te leteće jako rijetko tko mijenja
 

gambler072

C5 enthusiast
Koliko sam ja upucen hdi i dci motori nemaju nista zajednicko, motore dijele Peugeot i Citroen, Renault je svoja prica. Tako bar majstor rece.
 

Daniels

New member
Ovaj ima lanac, nema zupčasti.
Bio na dijagnostici ima simensov komp. sa njim kaže nemaju problema, dizne rade kao nove, tam je I neki grafikon bio uglavnom sve ok.
Zamjenjen plin I ulje u klimi, za utorak naručen na servis da se izmjene svi filteri, ulje u motoru I getribi, pregledat čemo I ovjes, kočnice. kaj treba če se mijenjat.
Kaže da sa ovima 13-14g nema problema, a one do da je radio minimum jednog tjedno.
Sad ja se nadam po pričama da me neče zafrkavat.
 

Daniels

New member
Dečki jbg znam da sam dosadan, ali gdje da kupim onu plastiku za treče štop svjetlo kaj kamera dođe u nju??
Kakve su ove sa njuškala rikverc kamere? neka preporuka.

Navigacija; imam ovu garmini za auto, ali kaže jedna poznanik da goristi iGO truck, kao sve se može postavit veličina vozila, kamere na cestama fixne I mobilne?? Kaže najbolja garmini ali I najskuplja. Gledam ima raznih modela iGo uređaja pa sad koji??,

Jel ima orginal tepih za pod I gdje??
Sjedalo sa suspenzijom samo ovlašteni ili se da nač ovako??
I citroen u Velikoj mlaci jel ok??

Sorry kaj davim ali zanima me.

HVala
 

Milosh

Test
iGo softver je decenijama ispred ostalih, daleko najbolji i najdetaljniji, tako da ti svakako preporučujem iGo.

Što se tiče uređaja na kojem on radi, nemoj bacati pare na samostalne uređaje za navigaciju već nabavi sebi Android telefon ili tablet po želji i na njega instaliraj iGo i prebaci mape. I program i najnovije mape skidaš sa neta, obično preko torrenta. Bilo koji noviji telefon ili tablet ti je hardverski jači od samostalne navigacije i možeš sam raditi update aplikacija i još sve što poželiš.
 

tomica0308

Well-known member
Sogor i tast voze kamione i imaju na tabletu iGo, prije ture namjeste sve npr. kilazu tereta, duzinu,sirinu...I sto je najbitnije radi offline.
 

Daniels

New member
Ok razumjem, iGO to je to,
Kaj je sa tim kamerama koliko je to pouzdano, npr: karta je 5/2018 razumljivo mi za fixne kamere, ali mobilne???
Istina ili mit??
 

gambler072

C5 enthusiast
Zavisi kako su ti interpretirali to za kamere :) iGO ima svoj speedcam folder u kojem se nalaze podaci o kamerama (koordinate gdje je kamera, i koja je vrsta kamere-kamera za crveno svjetlo, fixna kamera, mobilna i sl...) Sto se tice podataka o mobilnim kamerama (a i ostalim) naravno da ne mogu biti 100% tacni jer su to upozorenja za lokacije gdje najcesce budu postavljene kamere. Ako je neko cesto na putu ne bi bilo lose jednom mjesecno apdejtovati te podatke, postupak je jednostavan a i lako su dostupni.
Moj glas svakako ide za iGO, ja bih preporucio iGO Primo verziju ako ju podrzava uredjaj (ona radi na rezolucijama do fullhd, trazi manje resursa i stabilnija je), ako je rezolucija vec od fullhd, onda ide iGO Nextgen.
 

Milosh

Test
Tako je, potpuno se slažem. Ja koristim iGo NextGen na telefonu i Android HU-u i odličan mi je. Imam i .dem fajl za cijelu Evropu, to je mapa terena, ima 250 MB i samo se ubaci u jedan folder i onda on prikazuje sva brda i planine okolo. Malo je zbog toga sporija grafika ali ništa strašno.

Meni su kamere tačne, uvijek koristim mape koje su stare barem jedan kvartal i kamere iste starosti, i tačno je sve. Datum kamera je od manjeg značaja za mobilne nego za fiksne kamere, jer mobilne predstavljaju dugogodišnje lokacije koje su poznate po policiji, tako da se to ne mijenja i ne dodaju se nove lokacije tako brzo.
 

Daniels

New member
@bjelivuk kaže majstor da su bili orginal njegovi.

@mirage: remenica alternatora ona sa kvačilom??
Mijenjao ju lani I na Audiju A6 isto tako nešto bila 350kn, kakva je onda ta na vivaru da toliko košta?
 
Na vrh