Jedan mali teaser

bogec AX

New member
Nisam se vec dugo javljao ugl ukratko; Ax je u crnom laku, od motora jos nista, dosao je jos jedan auto, a to je jedan stari nissan sunny/pulsar kak ga ko vec zove, zato smo usporili sa ax-om a fala bogu japanac pun hrđe tak da smo sam zadnji ovjes uspjeli sredit koplet u elektrolizu pa cetkom pa temeljna pa u crni lak za auto sta je ostalo od Ax-a, skupi su djelovi za nissana 8 selena samo za zadnji kraj preko 1000 kuna tak da iduce ljeto dolazi motor za Ax-a i dalje stojim za hondin motor jer je daleko najjeftiniji a ajmo rec najaci u odnosu na cijenu.., i ono zasto jednostavno kad moze komplicirano! :D
kasnije cu ga detaljno poslikat

 
Posljednje uređivanje:

Lix

Active member
auto je preljep, ko neki maxi kit car izgleda... sta nebi unutra mogao ugurat 1.6 8v od saxa u kombinaciji sa ax-ovom original getribom (ako paše a to nisam siguran) obzirom da je (ako sam dobro skužio iz prijašnje teme) dizelova i prijenos bi trebao biti kraći... ljepo bi bilo kada bi auto homologirao samo šta je to hrpa love...:hm:
 

bogec AX

New member
Hvala, isli smo na tu foru kao da bude za brdske utrke, getriba pase na 1.4 motor al mi je nekak kolko gledam po youtub-u dosta trom za tih 100 konja , da je 1.6 16v onda da al ovak sam vise za hondu i njihove d16 motore, vidjet cemo kako ce sve ic ak se nađe povoljna honda odma ju uzimam kao komplet auto.., vidjet cemo kak cu bit sa lovom tak da i fakultet upisivanja bla bla tak da ak ga iduce ljeto ne slozimo prekidam sa projektom sve dok ne zavrsim fakultet.., imam jednog profesora dobrog sa kojim sam vec pricao o tom autu i tokar je i rekao je da ce mi pomoc sta treba istokarit, tak da volio bih da upali iduce ljeto...
 

Lix

Active member
hm, neznam, možda je trom zbog serijske getribe, ovu bi razšaltao na brzinu (od dizela), a i po yt su uglavnom serijski motori, znači katalizator filter serijski itd, da se dosta toga poštimat da bude mali zvrk, npr dignut ecu ako se da, daleko od taga, 16v je zvjerka ali košta skolo duplo od 8v, a ovo sa igranjem od honde, vidim da volje imaš, i da ti motori su živahni i vole se zavrtit a i potraju dosta (pod dosta mislim da će izdržat to šta ćeš ga zaklat tu i tamo) ali imaš varenja i svega, ugl ne paše ti ništa, ali to i sam znaš.... zelim ti sreću i samo naprijed pun gas :grin:
 

bogec AX

New member
E da i jel tko zna kak da rastavim staklo od vrata mslm od gepeka jer kak mi je sad taj spojler malo duzi pa mi se vrata sam do pola mogu otvorit pa bi ja kao kod honde napravio da mogu posebno staklo i posebno vrata da mogu otvorit il da vrata ostanu fiksno a sam da staklo otvorim??
 

Lix

Active member
zaljubljen si ti nekako previše u to čudo sastavljeno od riže :D

ontopic....

šta se rastavljanja tiče trebalo bi skinut gumu zagrijat ljepilo i odvajat pomalo, msm nema kako drukčije šta ne? :thinking: Tu ti je video kako skida prednju šajbu, postupak je isti/sličan sa zadnjo ;)

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=nDmTrwqReMM[/ame]

BTW, auto će bit za brdo, tj trke neke uglavnom... zašto bi se opće trebao otvarat bunker?
 

bogec AX

New member
ja sam odsarafio one dvije kape gdje ga drze pa sam skuzio da je to s necim zalijepljeno pa nisam dalje diro jer sam se bojao da ce puknut ak budem zagrijavao, imam ja dva zadnja vrata tak da ak mi pukne hahaha ugl i prednja sajba je pukla tak da moram i to mjenjat :meh:
 

Lix

Active member
sa zadnjom se igraj pogotovo kad imaš dva kom, a za prednju, imaš majstore koji to jeftino i dobro naprave, bar kod nas ima, tako da se ja u to nebih baš sam upuštao :hm:

podsjetilo me na tebe

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=1WyaGVHk6mE[/ame]

ovjes me fascinira kako je složen, mislim da kad auto uhvatiš za branik da ga ne možeš zaljuljat koliko je tvrd
 

bogec AX

New member
evo novih slika.., uspio sam odvojiti staklo.. par slika da se vidi kak izgleda i par slika njega komplet... podizac je od Pola jer je kraci pa mi taman stane umjesto da mi udari u spojler kao sa originalom..













 

bogec AX

New member
Radi se i dalje na autu...
Stavili smo odzada motor..., ali dizelasa samo radi šablone jer je 1,4 benz i 1,4 diz isti motori pa zato nosaci su na istom mjestu...
Mjenjač sam mislio rjesiti preko 4 sajle...
Mislio sam samo kupit motor jer koliko sam saznao mjenjaci su isti za dizelase i za benzince?
Pa evo par slikica cisto da vratim stare koje su se obrisale i da objavim par novih





























To je samo pocetak.., jos puno puno posla ima od povezivanja na sasiju.. nove mulde jer ce ovjes bit od prednjeg ovjesa tak da za poluosovine se nemoram brinut.. nova ramena, istokarena je rupa na plocevini za kuglu za nova ramena..Treba biti jako precizan zato necemo zuriti nego polako i sigurno....
 

AX-ja

èudo jedno
zasto motor iza??
cemu nepotrebna kemija?

mjenjaci nisu isti,jdino ako mislis na zvono?
zvono je isto,odnosno ide i na jedno i na drugo.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Dizlova getriba je sporija al jača, i kad ju staviš na benzinac imaš malo krače brzine, i odlično je za gradsku vožnju, auto bolje ljepi za sic..
ja sam imal u golfu 1.6 od dizla getribu, auta sam šaltal ko krosera :D
 

AX-ja

èudo jedno
krky to bas nije tako kako si napisao,o ax-u govorim,za golfa ne znam.
al kod ax-a tako nije.
i nije nis jaca,isti je putar ko i svi tu-mjenjaci
 

Krky

Lakerski profesionalac
Neznam za ax-a al sam samo napisal kaj sam ja doživel, pa sam mislil da mu bude pomogla informacija.. :whistling::D
 

AX-ja

èudo jedno
jedini dobar mjenjac (pri tome ne mislim kvalitetu,jacinu) je dif. 13-59
koji je jako tesko za nabavit.
a onda iza njega 14-60
koji je malo cesci,lakse se da naci.

brzine su jednake,i blizu su,najbolje pogodjene.
moz se malo igrati s 5-om (duzu stavit)
ali to i nije toliko bitno.

ostale getribe od dizela,i ostalih varijanti benzinaca nisu neka sreca jer je omjer
dif. raznolik. kao i omjer brzina.

ako zeli kvalitetniju i jacu getribu,koja ima veci spektar komb. brzina i dif.
onda ide na getribu od recimo picassa,ali zahtjeva dodatne preinake.

bogec-daj kod getribe da vidimo koja je.
 
Posljednje uređivanje:

bogec AX

New member
Hvala na savjetu!
Jos vam sutra poslikam kak sam skratio nosac za krajnik na letvi volana tj na amortizeru pa sad moze vise skretat ak znate na sta mislim.. sutra cu vam detaljnije poslikat sam sta nemam usporedbe kak je prije skretao i koliko moze sada.. a i nece trebat servo posto vise nema naprijed motora.. :)

Evo slike..




Taj dio je skracen i povaren..

sad mi guma struze po rubu pa sam mislio odrezat taj dio koji mi drzi kuglu stavit mali komad plocevine i prosirit ga za 1 cm i to bi bilo onda bilo dosta da ne struze i kad uzmem gume manjeg profila to je to...







to je taj kod ili??
 
Posljednje uređivanje:

AX-ja

èudo jedno
bogec,ne igraj se s tim,nedaj boze da u voznji pukne taj krajnik koji si vario, ili kugla od vilice (kao meni npr.)
svasta se moze dogodit,nije se s tim za igrat.
zasto uopce to radis?


to je taj kod,probaj malo tu plocicu poravnat jer se zadnja znamenka ne vidi
2CA8?
 

bogec AX

New member
bogec,ne igraj se s tim,nedaj boze da u voznji pukne taj krajnik koji si vario, ili kugla od vilice (kao meni npr.)
svasta se moze dogodit,nije se s tim za igrat.
zasto uopce to radis?


to je taj kod,probaj malo tu plocicu poravnat jer se zadnja znamenka ne vidi
2CA8?

A mislio sam da mi valja taj krajnik sta se povario i bas se lijepo var razlio jer to nije gus isto i dolje kod kugle predomisljam se jer sam vidio na internetu kak je jedan frajer sebi vario.., al ak je tak onda necu se stim zafrkavat.. a mislio sam si to napravit da izvucem kotac vise van da mi bude felga lijepo uz rub prosirenja.., da nemoram radit distance jer bi bile skupe jer bi mi trebale barem od 5 cm..
 
Na vrh