Izmjena seta kvačila

Matep

New member
Pozdrav svima, upravo odrađena izmjena kompleta: potisni kvačilo i zamašnjak s nekim popustom 9500 kn. Da li je još netko radio? Iskustva?
 

Milosh

Test
Za Volvo S60, to sve što si nabrojao, plus ugradnja, izađe duplo jeftinije, ali ne u ovlaštenom. Siguran sam da je tako i za C5, ako ne i jeftinije.
 

Dalibor

Dado Tornado
samo sto taj crosser ima motor 0,5 litre veci nego s60 ili c5, i samo dijelovi izadju bez problema 1000 € ako se uzima bez popusta. zamasnjak je 500 €, set kvacila 400, bez da je neka posebna marka.
da su se dijelovi kupili s popustom i odnjeli mehi vjerojatno bi izaslo kao za jaci c5 dizel
 

Matep

New member
Ekipo. Stavljen je komplet od LUK-a. Nije kod ovlaštenog. Dijelovi su došli 7700 kn. Za izmjenu kvačila mora ići dole mjenjač, most, diferencijal, reuktor.. sve kako bi se došlo do kvačila.. zato je c5 daleko jeftiniji barem ruke ispadnu jeftinije... još moram i veliki servis računam cca 3000 kn
 

Milosh

Test
Kakva je razlika troskova dizela i benzinca?
Najvažnije je da provjeriš (po broju šasije) da li taj benzinac ima plivajući ili klasični zamajac. Ako ima klasični, možeš očekivati da će ukupna cijena dijelova biti možda i za četvrtinu manja. Ako ima plivajući (a mnogi noviji benzinci ga imaju, naročito oni jači), troškovi bi trebali biti manje-više isti.
 
Koliko sam uspio zakljuciti, tu je najveca troskovna stavka rad majstora (zbog skidanja ostalih dijelova)?
Benzinac u Crosseru nema turbo, ima dosta konja ali i kubika. Pretpostavljam da ipak nema plivajuci.
Moze li netko napisati strukturu troska promjene?
 

Doomsday

U prolazu...
Kako ono kažu, pretpostavka je majka svih zayeba... :grin:

Plivajući se stavlja radi većeg zakretnog momenta, radi zaštite getribe... :angel:

Ako ima dosta momenta, vjerojatno ima plivajući... :whistling:

Valjda... :thinking:

:D
 

Cutac

Prèkaroš
Miroslav kadlec, imaš kampanju za obaviti na autu, nazovi ovlašteni da vide o čemu se radi.

0532 S2 ti je zamašnjak po tvom VIN-u, ali ne znam jel DMF ili SMF. Cijena mu je 4800 kuna pa pretpostavljam da je DMF.
 
E da, to sam proguglao jutros.
Po kataloškom broju sam našao sliku proizvoda, ruska stranica. Na slici izgleda kao da je single.

Inače, dosta zanimljiva stranica (tu su slike):
https://www.carpedia.club/Sniatie-defektovka-i-ustanovka-makhovika-dvigatelia-Citroen-C-Crosser-2007-2013

Nije mi bilo teško proučiti ovo malo dublje, i zaključiti da benzinac ipak nema dupli.
Oznaka za dupli je 0532.s5 a za moj je 0532.s2 (tako je Cutac javio).
Dupli košta 1023 eura, a obični je 695 eura.

Evo i stranice za provjeru koga bude zanimalo (desna strana su kvačila):
https://www.online-teile.com/citroen-ersatzteile/List-of-all-products_12000:28.html?language=en
 

Cutac

Prèkaroš
Ne znam, ne mogu ja vidjeti, ja vidim samo da postoji neodrađena kampanja :)
Možeš mi poslati VIN pa vidim za tebe ako hoćeš.
 
Na vrh