Ispuh ulazi kroz ventilaciju

Scorpyo

Active member
Kao što naslov kaže. Ako se malo duže stoji na mjestu sa upaljenim motorom jako se osjeti ispuh u kabini.

Da li je netko imao istih problema i ako je kako ih je riješio.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ja sam jednostavno rukama prelazio spojeve auspuha dok je još bio hladan, sluh mi je zak*rac. Flexi cijev je bila napuknuta sa gornje strane, u vožnji sve ok, ali je znalo zasmrditi kod stajanja
 

Milosh

Test
Nije to ozbiljno sranje, to se normalno dešava na CR dizelima, a neki proizvođači čak propisuju preventivnu zamjenu svakih 100-ak hiljada km.

Pogledaj oko svake dizne, da li je vlažno. Ako jeste vjerovatno je to. Nekad se zna i čuti. Zamjena traje 20-ak min i ne bi trebalo da košta više od cijene 4 bakarne podloške (nikakva spec. tehnika to nije) i pola sata rada.
 

Koko

Well-known member
Kao što naslov kaže. Ako se malo duže stoji na mjestu sa upaljenim motorom jako se osjeti ispuh u kabini.

Da li je netko imao istih problema i ako je kako ih je riješio.
Cini mi se da i ja od jutros imam isti problem? Kad` sam jutros upalio auto da idem na posao kao da sam osjetio miris dizela u kabini? Svakako sam planirao otici do majstora zbog evo vec par dana upaljene lampice od ABSa- na tabli, pa usput da mi pogleda i izduvnu granu i te podloske pod brizgaljkama. :(
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Znači izgledno mi je da je neko ozbilnije sr**** :(
Nije, ako je ovo što Milosh kaže. Imao sam isti problem na starom C5, negdje na 270tkm. Prvo sam mislio da je to samo kad idem unazad, pa ispuh uđe u ventilaciju, pa sam mislio da čudno vjetar puše dok stojim... :) U ovlaštenom je to bilo sat vremena rada na računu plus nešto sitno potrošnih dijelova. Smrad u vožnji je nestao.
 

Koko

Well-known member
Cini mi se da i ja od jutros imam isti problem? Kad` sam jutros upalio auto da idem na posao kao da sam osjetio miris dizela u kabini? Svakako sam planirao otici do majstora zbog evo vec par dana upaljene lampice od ABSa- na tabli, pa usput da mi pogleda i izduvnu granu i te podloske pod brizgaljkama. :(
Jutros se nista ne osjeti u autu na izduvne gasove, pa se sjeti da je juce ujutro dok sam sjedio u autu i susio vjetrobran ispred mene dosao na parking jedan dizelas, pa sam vjerovatno pokupio ventilatorom njegove izduvne gasove? :(
 

Scorpyo

Active member
Nakon što sam nisam ništa utvrdio danas bio na servisu.

Nisu našli ništa što bi moglo biti uzrok problemu ali je FAP filter bio jako začepljen pa su napravili prisilnu regeneraciju. Za sada vidim da auto bolje vuče i manje troši...
 

Scorpyo

Active member
Ja auto vozim samo u ovlašteni servis. Imam manjih trauma od fuš majstora sa prošlim autima...

CIB commerce već godinama. Prva 2 redovna servisa sam obavio u Kovinskoj jer sam kod njih kupio auto ali kako nisam bio zadovoljan sa načinom na koji mi je auto prodan čim sam saznao da za garanciju nije bitno u kojem ovlaštenom servisu je auto servisiran odmah sam se preselio u CIB commerce i od tada idem samo kod njih.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ima cijeli spektar majstora... a ovlašteni i fušeri su na dnu tok spektra. No nebitno, neznamo što su radili osim drkanja po kompjuteru, pa je teško komentirati... ali nekako si mislim da bi sprej bočica sa malo sapuna i vode ipak otkrila nešto konkretno.
 
Na vrh