Isofix, ugradnja auto sjedalice

robert098

Member
Ima li koga od ekipe da je uspio ugraditi sjedalicu sa isofixom u c crossera?. U mom autu ova manja klupa ima samo jednu kopcu a ova duza dvije kopce koje su mi presiroke da bih montirao romer sa isofixom. Danas gledam, kemijam i ne mogu vjerovat.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nemogu pomoć iskustvom... al ISOFIX je standardizirana tehnologija, ista kod svih, mora šljakat. Neznam ako ovo pomaže:

 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Vjerovatno bi se dalo preko servicea... ali na svim testovima i popisima opreme stoji da je ISOFIX ugrađen od osnovne opreme na dalje.
 

robert098

Member
E pa dečki. Æorak!! Ima ovih kao na B slici a ovih kao na A slici NEMA!!! Znam kako se kopca isofix, imao na astri na citroen c5 cak i na staroj krami od skode fabie iz 2000 godine ali c crosser nula bodova. Kao i sto sam napisao u upitu, ima tri kopce kao na slici B ali tu ne mogu ukopcat sjedalicu jer kao prvo kopce su sire postavljene nego sjedalica a i sjedalica bi bola na pola naslonjena na središnji stup, naslon koji se da spustiti... Onaj k... Gdje mozes staviti case i gablecovat. Eto ti crossera
 

robert098

Member
Budem pogledao nekakav drugi c crosser pa ispitam situaciju. Hm. Mouda sam sjedala klupu previse odgurao iza pa su isofixi ispod sjedala. Jos jednom provjerim.
 

robert098

Member
Ovako... C crosser nema klasicni isofix, sada provjerio sa covjekom koji se bavi autima i supruga mu vozi crossera i ima dvije sjedalice koje na zalost isto kao i ja veze pojasom. Sranje!!
 

2mario2

Well-known member
U svom C2 ja isto mislim da toga nema jer nisam drugačiji način vidio osim vezat sjedalicu pojasom, pa oćito nije C-crosser jedini bez toga

Premda nema tolko sam stegnuo sve to skupa da sjedalicu jedva pomakneš koji milimetar s mjesta
 

Milosh

Test
U svom C2 ja isto mislim da toga nema jer nisam drugačiji način vidio osim vezat sjedalicu pojasom, pa oćito nije C-crosser jedini bez toga

Premda nema tolko sam stegnuo sve to skupa da sjedalicu jedva pomakneš koji milimetar s mjesta
Jeste, ali problem je ako je trebaš često vaditi i stavljati, onda se napatis.
 

markan1000

Well-known member
Ja u c4 imam isofix, ali imam sjedalicu bez isofix priključka. i isto sam se prije naslušao priča kako ću se napatiti prilikom vađenja i stavljanja. Pričamo o najmanjoj sjedalici tzv. jaju.
Na kraju moram reći da uopće nije ni najmanji problem montirati sjedalicu već nakon trećeg puta kad se dobro ušemiš. treba mi ravnih 10 sekundi. Veći je problem klinca ubaciti i vezati u sjedalici, pogotovo sad kad se sve više migolji. A to mi isofix ne bi mogao pomoći
 

pokra89

Well-known member
pa i moji su u jajetu bili bez isofixa, tek sad kad sam namontirao ove za preko 10kg onda mi je potreban isofix.

i sto kazes, 10 sekundi je posla, ako i toliko
 

Milosh

Test
Jaje nije problem, problem je kad imaš veliku sjedalicu koja se veže i kroz koju se provlači pojas, ako je moraš često vaditi i stavljati. Mi npr. imamo takvu sjedalicu a prije ovog C5 smo imali dva auta koja smo podjednako koristili, hatch i coupe. Mrak mi je padao na oči kad pomislim na vađenje i stavljanje sjedalice u ženin C4 sa troje vrata. :grin:

Sad je rijetko vadimo iz auta i to više ne osjetim. Uskoro ćemo imati dvije, kupicu još jednu takvu sjedalicu.
 

robert098

Member
Imam isofix sjedalicu i kupio sam je iz tog razloga sto puno bolje i sigirnije lezi u autu nego klasicna ali eto. C crosses ima isofix za neku drugu vrstu sjedalica koja se zakaci preko sjedala, nisam jos tu vrstu vidio ali eto... A predpostavljam da nema ovaj klasicni isofix zbog pomicne klupe koja omogucava ugradnju treceg reda sjedala. Glupo i pomalo sam razocaran, ide mi na zivce jer svaki put kada zakocim prazna sjedalica mi klepece iza pri kočenju kada djete nije u njoj a usput isofix mi puno sigurmije djeluje, fiksirana je sa vozilom. Sto je tu je.
 

Milosh

Test
Ne znam kakva je sjedalica u pitanju ali mi imamo neku obicniju, ništa skupo, ali čvrsto je vezana i ništa se ne čuje kad je prazna.
 
Na vrh