Imate neograničen budžet - koji auto bi kupili?

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Znači, netko vam kaže: možete kupiti auto koji god poželite, niste ograničeni novcem. Možete izabrati samo jedan auto.

Koji bi to bio?
Zašto baš taj?
Fotka auta obavezno.
 

Cutac

Prèkaroš
Mogućnosti je beskonačno, no imam dvije između kojih mi je jako teško odlučiti.

1
Koji bi to bio?
BMW serije 5 F10 FL 550i
Tamno plavi sa gunmetal felgama

Zašto baš taj?
Jako mi je lijep, a luksuzna je limuzina. Ne radim dovoljno kilometara da odaberem seriju 7.
Zašto ne slabija verzija? Jer je samo ovaj V8.
Zašto ne E39? F10 je luksuzniji, a i ovako štedim za E39 pa si ne želim pokvariti osjećaj kad ga kupim. :)
Fotka auta obavezno.


2
Koji bi to bio?

Porsche 911 992 Carrera
Crveni sa zlatnim felgama.

Zašto baš taj?
Obožavam 911-ice, po meni se radi o najboljem autu ikada, najboljem po svakom kriteriju koji važi za osobu bez djece.
Zašto 3.0, tj. zašto ne Carrera S? Šta da radim sa 450 konja? :)

Fotka auta obavezno.



Odlučio bih se za BMW samo ako bi me u Porscheu bolila leđa u vožnji. :)
 

djuan

Active member
Citroen DS 23 Pallas.
Zato jer je to najinovativniji auto ikad proizveden. Ne volim retro preseravanja, zato i volim Citroen, jer uvijek gleda u budućnost.



Naravno, zbog pravila posta neću pisati koje bi još aute izabrao da rade društvo Žabi, ali kad ne bi bio ograničen na jedan auto, to bi onda bilo još nekih 6-8 Citroena :D

@mengela, kad ne bi bili ograničeni na samo jedan auto, onda bi se i ovaj "tvoj" XM našao visoko na mom popisu :D
Predivan je.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Èuj, kad je 6 do 8 citroena, mora i XM bit 😊
A i ja bi jednu halu napunio ceradom pokrivenim hidrauličarima... pa svake nedjelje s drugim u đir :D

Dooms šta čekaš stim CXom? :D
 

Cutac

Prèkaroš
Pa kad citroen nista moderno ne proizvodi. A stari Citroeni su nemoguci za pronaci. Vidis, SM-a se nisam sjetio, ali za neogranicen budzet bih ipak kupio nesto korisno. Benve mogu koristiti 365 dana u godini, SM mogu 36. A i SM je jeftiniji nego benba.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mene zanima što bi pokretač teme :D

Koliko god je ovo pitanje fantazije, opet treba puno kompromisa s obzirom da je jedan auto. Treba pomirit puno želja. Da izgleda dobro, ide još bolje, a da ga se da voziti ako treba i par puta tjedno (pošto je tek drugi auto :) )

Moram još razmisliti, vama svaka čast na konkretnim idejama, ali ja sam daleko od zaključka... jedino što znam je da vrlo vjerovatno nije Citroen :D
 

Cutac

Prèkaroš
Zapravo sam promijenio mišljenje. Ferrari LaFerrari, moram smisliti koje boje. Zašto? Zato što ću jedan vikend biti najsretniji čovjek na svijetu, a onda ću ga prodati i kupiti nekoliko auta :D
A da imam barem 2-3 auta iz garaže snova, odabrao bih onaj koji sigurno nikada niti u najluđim snovima neću moći priuštiti - Ferrari 250 GT(Berlinetta ili Cabriolet Pininfarina). Po meni jedna od najljepših ljudskih kreacija, negdje uz Margot Robbie, samo što ona nema V12.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
gdje piše da to mora biti jedini auto u posjedu
Ali kolega Vuk plaća sam jednog, druga rečenica prvi post. Pa zato mora biti kompromis, da se zadovolji čim više potreba. Barem bi ja tako.

A u posjedu ih može biti više, no posjed ovisi o mojoj vlastitoj lovi.... pa smo opet jako limitirani, netko više, netko manje.

I ajmo reći da nema prodaje tog fantasy auta... jer ako krenemo s filozofijom da ćemo kupiti najskupljeg, pa od njegove prodaje stvarati garažu... nema smisla :D
 

Cutac

Prèkaroš
I ajmo reći da nema prodaje tog fantasy auta... jer ako krenemo s filozofijom da ćemo kupiti najskupljeg, pa od njegove prodaje stvarati garažu... nema smisla
Kapitalizam kumić :D

upravo modernizira opel, kako ona nema ništa moderno?! moderni su i suovi, njih je najviše u ponudi
Ivan me je dobio sarkazmom danas, ti neš :p
 

charllie

Active member
E jeebiga:D,koje tesko pitanje,mislim i mislim al nemam odgovor.DS mi je najljepsi Auto u citavom svemiru,u limuzinama XM-ovima sam se nauzivo dosta lijepih i nezaboravnih dogadjaja.
Nedostaje mi salter svjetala na stupu volana(kod modela prve generacije)fenomenalno postavljen,nadohvat ruke a ne ko kod svaba lijevo na tabli :thinking: ko kucni salter za svjetla(onaj bakelitni 50-g. ili stariji)sjedala za uzivanje a spustena komplet za,za,za,:angel:duplo zadnje staklo,veliki siber za uzivanje a ne da je tu radi reda.
Da bilo bi tu jos Toga za opisat,pa moje prvo Auto Reno FUEGO ferari crveni zbog kojeg sam presao na Citroen BX,radi slicnosti linije te sam ostal na citracima dosada.
Moram priznat da nemam odgovor,a kolega Cutac me iznenadil:confused:,tipicni balkanac.:D
 

sir.Oliver

Well-known member
ja nebih niti jedan . i ova dva su mi dovoljna za održavanje . ( u pitanju se navodi koji bi kupili , ali to je samo jedan dio .... treba imat i za održavanje ... a to se u pitanju ne spominje . dakle jedno je kupiti a drugo imati lovu i za održavanje )... stoga ja ostajem na opelu ( signum ) i naravno Citroen (C - elysée ) ....
 

Dalibor

Dado Tornado
charllie, legenda je fuego, bilo ih je i u RH. francuzi su imali hebenih modela od sredine pedesetih do sredine osamdesetih, pravu renesansu. ameri su imali slično šestdesetih, japanci devedestih, talijani sedamdesetih i šesdestih......
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Mene zanima što bi pokretač teme
Moram suziti izbor još. :) Moj uvjet bi svakako bio da auto, osim što je ultra jurilica mora biti daily car, za otić na posao, na put, izlet... Tako da Veyroni i Koenigseggi otpadaju. Najbliži sam Cutacevom izboru 911

Ali kolega Vuk plaća sam jednog
LOL Da ne bi neko pomislio da plaćam, :) pitanje i situacija su fikcionalne, zbog ideja i rasprave. Štos u tome je da mora biti samo jedan baš zbog faktora kompromisa. ;)
 

Cutac

Prèkaroš
Najbliži sam Cutacevom izboru 911
Kažem, savršeni automobil :)
Udoban, tih, opremljen, kvalitetan(James May je rekao da je Porsche više švabo od normalnog švabe kad se radi o rađenju stvari kako treba :) ), a bome može izmamiti osmijeh na lice po staroj cesti.
 
Na vrh