Gume, ljetne.

robert098

Member
Imam alu felge i gume promjera 225/55/18 na c crosseru... Hm. Dali je moguce na njega i te felge staviti gume profila 235/55/18? Imam dobru kombinaciju... Da znam da je problem zbog navedene dimenzije u prometnoj, veci pritisak na servo letvu volana itd, itd... Ne znam dli ce zapinjati pri skretanju te dali ce viriti rub van mada se tu radi o koliko, 1cm??
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Izmjeri koliko lufta imaš sa sadašnjim gumama... ako ima okolo bar cent ili dva slobodno u svim uvijetima, neće biti problema. A mali atest ti je cca 300kn
 

robert098

Member
Provjerim sutra. Dakle, to se da rijesiti na tehnickom i upisati u knjizicu. Provjerim koliko ima lufta i provjerim na tehnickom. Thanks.
 

diegos

Well-known member
Pola cm na svaku stranu ako ide na istu felgu, vjerujem da imas par cm lufta pa ne bi trebao biti problem
 

Doomsday

U prolazu...
Pa i ne baš... :whistling:

Ove 255/30R22 su 4 milimetra manjeg promjera od 235/55R18, a 245/40R20 su preko jednog centimetra manjeg promjera, što ih čini koji milimetar manjeg promjera od njegovih legalnih i sada na njemu 225/55R18... :cool:

:D

P.S. pri tome mislim na visinu gume, ne na širinu, naravno... :weeabooface:
 

Matep

New member
Ja bih prošao 18-ice i stavio na njega 16-ice. Previše mi ne tvrd na tim 18-icama. Iskustva sa 16” gumama?
 

Matep

New member
Da, i meni je pretvrd i namjeravam staviti 16. Pa ako kome treba zamjena nek se javi :D vožnja je toliko dobra da ju jednostano 18-ice kvare.
 

RenatoG

New member
Imam 16 i ne pada mi na pamet kupiti 18". Kupio sam još jedan komplet felgi za zimske gume u 16". Ove od 18" su fora ali mi nisu toliko zanimljive. A i cijena guma...
 
Na vrh