Gume i felge te senzor za pritisak

frend

New member
Pozdrav, planiram kupiti još jedan set guma(čelične felge+zimske gume). Zanima me mogu li kupiti samo to i normalno mjenjati doma gume ili trebam kupiti i senzore. Na mom modelu prilikom kupnje rečeno mi je da imam neki generalni senzor koji radi preko abs-a i da on očitava pad tlaka u gumi ali nema pojedinačno na svakoj gumi. Zanima me kod promjene guma tj.dodatnog seta dali i to trebam kupovati ili?
 

Doomsday

U prolazu...
Ako su ti tako rekli, onda nemaš nikakvih problema, jer nemaš aktivnih senzora po felgama...

Ono što je kod pasivnog sustava bitno, jeste da na hladne gume napumpaš sve 4 točno prema uputstvu, i onda kroz meni resetiraš monitor pritiska...

Na taj način komp zna koja je ispravna početna vrijednost, i ako se nešto promijeni može opomenut...

Tako da, kad montiraš druge gume, pobrini se da su propisno napumpane, pa resetiraj kroz meni monitoring pritiska...

To je dobro napravit svako toliko i inače, kad si napumpao gume po propisu i vriednosti su sigurno kako treba...

Sustav je manje precizan od aktivnog, i traži malo angažmana oko resetiranja na nulte vrijednosti ispravno napumpanih guma, ali makar nemaš nikad trošak pokvarenog senzora u felgi, ili duple senzore za drugi set guma...

Valjda...

:D
 

Mirage

Well-known member
Ma taj je sistem super imam ga ja na Berlingu radi dobro a ne košta, treba ti 2 puta godišnje 10 sekundi da postaviš komp na nove gume.
 
Na vrh