Greska na motoru

Nesomix

New member
Pojavila se lampica motora. Na displeju pise engine fault. Otisao na dijagnostiku i pisale su 2 greske: 1. P2074
2. P0054
Provjerio sam prva je vezana za MAF senzor, druga za lambda sondu. Hoceli biti dovoljno da ocistim i jednoi drugo. I moguli ocistiti sa wd40?

Zaboravio sam reci da smo resetovali greske i to dva puta. I opet se pojavila lampica motora.
 

Memphis

Active member
Pojavila se lampica motora. Na displeju pise engine fault. Otisao na dijagnostiku i pisale su 2 greske: 1. P2074
2. P0054
Provjerio sam prva je vezana za MAF senzor, druga za lambda sondu. Hoceli biti dovoljno da ocistim i jednoi drugo. I moguli ocistiti sa wd40?

Zaboravio sam reci da smo resetovali greske i to dva puta. I opet se pojavila lampica motora.
Ne, trebaš pratit parametre sonde i vidjet kako radi i da li je ispravna.
 

Cutac

Prèkaroš
Imas map u grani na strani prema getribi, ali PCV ti je u poklopcu ventila pa nema nekog realnog razloga da ga skidas.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
U svakom slucaju nikako ne cistiti protokomer/maf sa WD40. to ce ga samo ubiti. Konkretno mislim na deo gde su senzori. Kroz koji prolazi vazduh. Ne na dzek/konektor
 

Nesomix

New member
Sutra odo kod majstora. Vidicu sta ce mi reci.

Evo me sad kod majstora. Bile su 2 greske, i obadvije se odnose na lamba sondu. Mijenja mi lambda sondu. 70€ ce me izaci nova. Pokazao mi je koliko traje lambda sonda na c4, 160000km. A moje auto preslo 163000. Javim kad zavrsim.

Promjenjena lambda sonda 2. Lampica od motora se vise ne pali. Ukupno me izaslo 85€. Hvala svima na pomoci.
 
Na vrh