Glasnoća parking senzora

daxsm

New member
Odnedavno sam vlasnik C5 2011 godište sa zadnjim parking senzorima. Zvuk koji se čuje prilikom ubacivanja u rikverc i kad se aktiviraju senzori je previše glasan. Kako mogu da smanjim? Na Meganu koji sam nedavno imao sam to u podešavanjima rešio a ovde ne mogu da nađem.
 

gambler072

C5 enthusiast
U opcijama nema toga, cini mi se da je jedino rjesenje da u trenutku kad ubacis u rikverc pokusas smanjiti zvuk na vol - na volanu
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
cini mi se da je jedino rjesenje da u trenutku kad ubacis u rikverc pokusas smanjiti zvuk na vol - na volanu
I u mojem je zvuk ekstreman. U prijašnjem (istom) modelu nije bio. Probao sam tako i - ma, kakvi. Ne ide.
Frajer u servisu mi je rekao da je jedina opcija odjaviti senzore. :D Mislio sam da me zaebava, a vjerojatno je on isto pomislio i za mene dok sam ga pitao za stišavanje jačine bip-bip zvuka. :D Interesantna tema, svakako. Pratim!
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Omotati zvučnik od senzora s nečim? Neide valjda zvuk preko normalnih zvučnika?
 

daxsm

New member
Sad sam probao i nisam uspeo. Možda da se parkiram u rikverc i stanem blizu zida da piste pa da probam da smanjim.

Mislim da nisu na zvučnike povezani, jer se ne smanjuje zvuk radia kad se čuju senzori. Moraću tako ako ništa drugo ne uspem. Imam malo dete koje spava dok se vozimo i prepadne se kad ubacim u rikverc :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Gledam na serviceu, čini mi se da samo prvi model C5 prije fejslifta ima zaseban zvučnik, ostali izgleda preko normalnih.

Daj ih isključiti i stavi kameru. Tako sam bar ja sebi napravio na drugom autu
 

Blaster

New member
Tak je na svim autima, ovo je garant ili aftermarket ili na neki način preradjeno.
Hmm, vidiš ja u Renault scenic imam original senzore i neće mi stišati radio. Senzori dosta tiho rade, pa sam bio uvjeren da to tako treba i ne može se podešavati.
 

daxsm

New member
I mislio sam da ih ugasim i da instaliram tu parking kameru. Jel imao neko iskustva sa tim? Da li se rikverc kamera automatski aktivira?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Da li se rikverc kamera automatski aktivira?
Naravno, spaja ju se na rikverc lampu pa se pali sa njom. Pisalo se po forumu već o tome, ispod 200kn se da složit funkcionalni komplet... a za dalje je samo nebo granica
 

HAL9000

New member
Danas su petli čudni, svaka im dlaka smeta
Ja neznam šta je razlog, danas su drugi dani
Uglavnom spram mog petla, ovo su sve cerglani.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Ima i dalje:

Meni je še'set peta, stiže jesen pozna.
Putuje moje drustvo i ja čekam na red.

Ne bi mi ova starost bila tako grozna
da čujem petla, barem mesečno jedared.


s godinama na nešto oguglaš, a nešto krene na živce. ;)
 
Na vrh