Scala & Golf by Liberty

liberty

Well-known member
Nisam ju ni preuzeo ali već pišem o njoj.....
Uff, ljubav na drugi pogled
kako se jubav desila

Prvo sam mislio da će biti Tiguan 1.5 TSI....on izgleda tako da se u njega ne možeš zaljubiti...uvijek je isti, kao veći golf 7 ojeg sam imao, s time da golf bolje izgleda.
Onda me plašio taj 1.5 TSI koji je od početka imao problema kod hladnog starta (kangaroo effect), pa je došao u nekoj ružnoj boji (delphin gray, doslovce delfin ko da nije metalik).....pa sam odustao....imao je opreme, ali mislim da je vw pogodila dieselgate kriza i da im kvaliteta opada, razina usluge u servisu i u prodajnom centru jadna....nekako su uvjereni da je sve iz vw grupacije superiorno, a nije

Pa sam misli da će biti Tucson ili sportage 1.6 tgdi.....sportage me više osvojio, ali u nekoj dost bogatoj opremi style koja dođe čak oko 260.000 kn, probao ga voziti.....ok, elegantno ide, tih, vrlo impresivnih ekrana i mogućnosti ekrana u unutrašnjosti, po prostornim odnosima uključujući prtljažnik jako dobar , ipak dosta se naginje unatoč 18 col felgama i onda počnem čitati na forumima da taj motor im problema s filtrom čestica od kad je nov, da je problem što je nadodan, pa se brzo zapuni, pa da zbog toga moraš u servis jer se ne da resetirati, i tako neki imaju problema već nakon par tisuća km....isto i taj sportage kao 4 cilindra dosta troši, istina, ne kao tiguan....ali troši

Zadnja šansa jer u salon renault ili opel ne ulazim.....peugeot je s 3008 malo dosadio, 5008 košta puno previše....Ford


klinast dizajn, prilično opremljen, s puno fizičkih tipaka, u ST line lijepog izgleda, jako prostrane kabine i manje prostranog prtljažnika, na popustu s nekih cca 9%, dostupan odmah tj. za 10 dana kad dođe u salon.........................ljubav na drugi tj. zadnji pogled....probao voziti isti s 1.5 HDI motorom i automatikom, zahtijeva malo prilagodbe, namještanja sica koji nije rasošan dimenzijama, ali dosta tvrd, u zavoju e ne naginje jako............uf.....jel može 1 u solar silver boji koja se kao neka refleksna boja zaista slabo prlja i u njoj i te nekakve graphite tamno sive 18 col felge dođu do izražaja.....može

13 magičnih krpa + 3 sonax kreme (neki lagani wax), 3 nove spužbe, 3 nove jelenje kože, 1 novi lavor čekaju da Kuga dođe....ne u slon jer je tu, ali u moje ruke (birokracija traje par dana)........3 cilindra 150 ks, mašina teška samo 90 kg, ručni mjenjač.....jedva čekam

ono čega s ebojim - da auto nema nekakvih big-ova od kad je nov, znalo mi se to desiti u prošlosti, to bi me zamaralo

ono što je evidentno...auto bi mogao u vanjskoj i unutrašnjoj izradi biti finiji i mogla bi se i tvrđa plastika bolje zakamuflirati + mogao bi imati središnji naslon za ruke straga....ali kvragu, 1565 kg za 231.700 kn odmah dostupan nije za odbciti.....dostupnost novih auta je upitna, čeka se jako dugo, cijene rastu

šalu na stranu.....kako me auto privukao, stojim pored njega ja sa 182 cm i 116 atletskih kg....i auto izgleda dovoljno korpulentan u odnosu na mene, u njeg ulazim kao u berlingo dakle ulazim a ne upadam, i ima nešto (iako je na tržištu već 2 godine) dovoljno starački u izgledu (malo vuče bočnom linijom na chayenee porsche ili kako se već piše) i s tipkama u unutrašnjosti (nemojte zaboraviti da je Berlingo imao 3 tipke u križ i da sam ja smartphone nabavio tek prošle godine) da me to privuklo

djeluje robustan, težak, odličnih dimenzija guma za gradsku vožnju (225/60), po svim testovima i izvještajima korisnika gradske vožnje ne bi trebao trošiti preko 8 litara....do 100 ubrzava za manje od 10 sekundi.....ponovno ford (imao 2 fieste, sad dok nemam auta vozim i užiam u c-maxu).....da je C-max u ponudi (nije), nejga bi izagrao...ali ovako nek to bude Kuga

:)
 

liberty

Well-known member
potruditi ću se
auto je tu čeka papire...petak/subota preuzimanje
u doba ludila s čekanjem auta i divljanjima cijena ovaj je brzo stigao s lagera + cijena mu je vrlo konkurentna, a oprema vrlo solidna
kad vidim koliko su poskupili C5 aircross, peugeot 3008....ovo je bagatela, praktički košta kao bolje opremjen peugeot 2008
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Čestitam na izboru. Ja sam jako zadovoljan sa Fordom. Nedavno sam uzeo drugog Galaxy-a.
Iako kako kažeš unutrašnjost bi mogla biti malo bolja.
Ti SUV-ovi me ne privlače, a vjerujem da znaš zato si uzeo baš Kugu.

Picni koju fotku kada stigne u posjed.
 

liberty

Well-known member
Čestitam na izboru. Ja sam jako zadovoljan sa Fordom. Nedavno sam uzeo drugog Galaxy-a.
Iako kako kažeš unutrašnjost bi mogla biti malo bolja.
Ti SUV-ovi me ne privlače, a vjerujem da znaš zato si uzeo baš Kugu.

Picni koju fotku kada stigne u posjed.
navikao sam se na povišen auto (Berlingo) pa mi paše da je povišen
obzirom su Berlingo/Rifter ili preskupi ili uh uopće nema (doslovce koštaju 10% manje od Kuga-e) - i nije bio neki izbor
inaće ni ja nisam ljubitelj SUV-ova
logičan izbor bi bio Ford C-max....kakvog sad vozim posuđenog, jer je viši, prostran je i ima dobre mogućnosti, odlično se vozi, začuđujuće dobar ovjes (imao sam fordove, upravo je takav kakav treba biti) i sigurno je bolji od bilo kojeg SUV-a.....ali njega više nema u ponudi, takoda se sve svelo na Tiguan/Kamiq/Karoq/Sportage/Tucson/Kuga....Kuga je kompromis svega od navedenih SUV-ova i kako sam tradicionalno fordist ili se apriori u fordu dobro osjećam pao je izbor na nju
 

Pavel

Lepi™
Čestitam na odabiru! Mene je jedino u toj priči iznenadila cijena. Imam Kamiqa i jedina mana mu je prtljažnik. Neki dan sam bio na redovnom servisu pa sam pitao za Kodiaqa, 1.5TSI DSG u Business opremi, izašao bi me 250.000kn (nešto manje s popustom). A to je dosta veća klasa automobila od Kuge. Tko zna što nas na proljeće čeka. Sretno s novim automobilom :)
 

liberty

Well-known member
1.5 tsi sam htio izbjeći u bilo kojem modelu.
Kodiaq danas počinje od cca 265.000 kn s tim motorom. Prevelik mi je taj auto.
Kuga je u klasi Karoqa s time da im je i cijena slična ako Kuga nije na akciji....nemojmo zaboraviti da se kuga na akciji u titanium opremi može dobiti za 218.000 kn....
Kuga ima prednje i stražnje senzore, kameru iza, navigaciju, tvrđi ovjes, 18 cola, instrument ploču potpuno digitalnu....i ono što je meni bitno komande radija i klime izdvojene od ekrana i s tipkama.....ima dobru opremu i u odnosu na karoqa koji mi je ok je noviji model.
Kamiq je dolazio u obzir, ali imalo opremljen je 170 tkn i čeka se, a auto mi je ipak premalen pa makar i vizualno. Uostalom kamiq ima aut klimu preko ekrana dobrim dijelom što mi ide na živce.
Da ne čekam mogao sam uzeti tiguana koji zbog 1.5 nije kupljen, sportage ili kugu....ostalo se sve čeka. Kuga he bila već u HR i nadam se da ju preuzimam u subotu tj. 22 dana od uplate.

Ujedno kad se uspoređuje karoq i kuga npr. Činjenica je da je slično opremljen karoq skuplji trenutačno 5.000 eur a uži je u kabini. Prednost karoqa je veći prtljažnik i u redizajnu konačno normalno izgleda. Ali ja nisam htio 1.5 tsi a 1.0 tsi koji je meni odličan motor je za karoqa preslab motor.

Kuga u st line opremi i s metalik bojom za 231.000 kn meni koji volim fordove i oduševljen sam onim što čitam na papiru za taj 1.5 trocilindarski motor a to je 90 kg težine 150 ks i 240 nm od 1.600 do 4.000 okretaja s remenom u ulju....meni je to bio logičan izbor...st line mi je lijep...a i naginjem nekoj futurističkoj unutrašnjosti....to je bila racionalna kupnja.

Kad ovako pišem bojim de da ne ureknem suto koji mi još nije ni došao u ruke, valjda neću.

Da c5 aircross 1.2 benz u srednjoj opremi nije nekih 260 tkn....njega bi sigurno uzeo u obzir ali s tom cijenom i nižom opremljenosti joj ne konkurira. C5 aircross mi posebno dobro izgleda nakon redizajna.izuzetno prostran auto







avansa
 
Posljednje uređivanje:

Pavel

Lepi™
Meni su i Puma i Kuga super izgledom, no nisam znao da su cijene svima otišle toliko gore. Ja sam ulovio premijernog Kamiqa (jedan od tri prvijenca koja su došla kao demo vozila za novinare) pa je bio napucan opremom, no čekao sam da Zubaku istekne leasing da ga preuzmem. Koštao je 207.000kn s tom opremom, ja sam ga dobio za 154.000kn sa nekih 17-ak tisuća km. Da sam ga htio, iskreno nisam. Nisam nikad ni vidio kako izgleda. Ali kad sam vidio cijenu i popis opreme odmah sam ga uzeo na neviđeno. Prostran mi je i iza ima više mjesta za putnike od Karoqa ali je zato gepek kriminalan. Mislio sam da ću to preživjeti ali ipak neću. Problem je ako odem u Ikeu, problem je na more, problem je uvijek ono nekakve gluposti. Zato mislim uzeti Kodiaq ali cijene lete.

Sad za 154.000kn ne znam jel se može uopće dobit osnovni Kamiq. Opcija mi je bio Sportage (prije ovog novog model), bio je ulazni oko 160.000 sa solidnom opremom. Sad da idem uzimat evo iskreno ne znam. C5 Aircross je pred godinu dana išao oko 190.000-210.000 akcijski.. Za 1.5 TSI sam se raspitivao, kolega ga ima u A4 i on je zadovoljan. Ja imam 1.0 TSI ali stariji, sa 115ks i to je taman za Kamiqa. Nisam siguran da bi se usudio uglavit ga u Karoqa.

Nabaci svakako koju fotku kad dođe. :)

P.S. mene ti isto klima zna ispizdit. Ako je automatski način rada, to je super jer se onda samo rikta temperatura preko kotačića. Ako hoćeš ručno korigirati bilo što, to je muka gospodnja..
 

Mirage

Well-known member
Meni je novi c5 Aircross ekstra, ali je cijena bolesna tako da ništa a i polovnjaci su imali ekstra cijene. I da ne kažem kako je ovo kriminal s ovim malim motorčićima u vozilima koja su blizu 2 tone.
 

liberty

Well-known member
izjalovila se kupnja Kuga-e
došla je Kuga, stavljeni su okviri za tablicu, trebao sam ju preuzeti i onda je došla obavijest o opozivu (ovih preko 600.000 kuga u svijetu) i dealer ju ne može isporučiti dok se to ne riješi
a nije izgledno da će se uskoro riješiti jer će pisma Forda korisnicima ići tek za 20-ak dana, pa kad dođe na red.....po mojem osjećaju od auta ne bi bilo ništa iduća 2-3 mjeseca

uff....nemam auto, berlingo je prodan, idemo dalje.......C5 aircross koliko dođe, jel ima netko neki INFO o tom autu, kakav je kako se ponaša itd.

mislio sam danas kaparirati jedan Karoq ali je prodan
Tiguan izbjegavam od početka pa ću i nadalje i ne da mi se za njega staro kljuse po pitanju izgleda i dizajna i prosječne opreme dati cca 245 tkn


imate savjete....pomalo sam očajan?

karoq mi se svidio, mislio sam uzeti lagerski s 1.0 tsi motorom (meni začuđujuće dostatan) ali sm odustao

Kamiq ne bi....mislio sma ali ne bi
 

liberty

Well-known member
Eh da je meni biti očajan sa 200+ somova u džepu 😁, kupi Dustera i odi na skijanje i doček nove za ostatak, i još ostane za more
Kakvo more živim na moru😁. Dacia je skupa za ono što pruža.

Cx5 mali na stražnjoj klupi i jako poskupio.
Corolla cross skupa.
Kod tiguana me muči 1.5 benzinac i dosadan je izgledom i van i unutra.
3008 već dosadan i strašno poskupio.

Da ih ima,a nema ih danas bi kupio karpq 1.0 tsi.


Za kugu sam iznimno tužan....odličan izgled i potpuna oprema za normalnu cijenu....takvi auti koštaju bar 5 teur više....uff pogodilo me to jako
Kia meni bolja od hyundaia ali vidim da im benz motori imaju problema s ppf tj. Benzinskim dpf.....u vožnji se naginje ko brod i u boljim paketima dosta košta
 

Milosh

Test
Šta je uzrok opoziva?

Ja bih se na tvom mjestu nekako snašao za taj period i čekao auto koje sam zamislio. Toliko si se zagrijao za tu Kugu i sad da uzimaš nešto drugo što ti se ne sviđa..

Možda sam to ja, ali ja ne volim mijenjati planove, ne volim iznenađenja.
 

liberty

Well-known member
dobro i ja sam sličan
mogućnost požara zbog eventualnog pucanja injektora, opoziv nužno uključuje ugradnju drenažne cijevi za gorivi i podešavanje softwarea.
auto je tu, stoji kod dealera, od njega je odustato jer se auto ne može izdati kupcu dok se to ne riješi, a nije izgledno da će se riješiti u ovoj godini....dapaće po meni se radi od 2-3 mjeseca. da je auto isporučen 7 dana prije sad bi ga vozio i čekao da me zbog opoziva pozovu da se to riješi....ovako je jedina opcija bila da koristim neki njihov auto (ecosport) dok opoziv ne krene u rješavanje (npr. Ford je u obvezi kupci a poslati pisma 19.12.2022......onda znaš gdje je riješavanje opoziva na mojoj Kuga-i koja je u salonu

taj auto je završena priča....s današnjim danom je s njim raskršteno....doslovce su već stavili okvire za tablicu na njega
bit je bilo da je to auto s lagera koji je tu za 10 dana i to je to....ispada opoziv koji nužno uključuje i mehaničke i software-ske radove i ne zna se kada bi mi auto bio isporučen....to mi je neorihvatljivo
i idem dalje.....karoq-ovi su prodani, idem dalje i od toga.....vidjeti ću
jako puno energije sm izgubio na Kuga-u, i nešto se istrošio....svo zlo s time..
 

markan1000

Well-known member
Honda (HR-V)?
Mazda CX-5?
Peugeot 3008 je po meni uvijek dobar izbor
Vidim da spominješ Škodu i VW, a Seat SUV-ove ne spominješ, što je s njima?
Ne znam kakve su sad cijene Volvo XC-40, znam da ga se do nedavno moglo po rzumnoj cijeni dobiti, sad pretpostavljam da je otišlo u 3 p.m., ali možda se isplati provjeriti?
 
Na vrh