Felge za Saxo

Dalibor

Dado Tornado
najveće za koje znam su išle na 1.6 16V i to 185/55-14 na felgi 6x14.
znači ta bi ti dimenzija išla.
guma 15ice tog promjera bi ti bila 185/50-15, i one bi išle na felge 5x15 do 6.5x15.
ali nisam ziher koliko bi dobro gume takvih dimezija bilo stavljati na saxo 1.0, to bi ti usporilo auto, a trebalo bi provjeriti i razmak rupa jeli isti za saxo 1.0 i 1.6
 

gox

New member
Ja imam na saxu 1.0 felge od saxa VTS 15" sa 195/45-15 gumom. Auto je malo sporiji, no iovako je spor pa se ne osjeti toliko, barem ja, točnije nije toliko živahan kao na serijskim 13", ali puno bolje drži po zavojima i stabilniji je općenito, jedino što kolotrazi vuku volan iz ruku nekad :)

15" ti stanu, no možda će ti strugat, ovisi o ET-u felge, tj. izbačenosti/uvučenosti felge, ja sam morao otpilit možda pola cm lima.
 

Marko

Well-known member
imam saxa 1.0i i zelim mu kupit felge..e sad..dali na njega moze stat 15"???
Može kak ne... Ali samo ako bu ti to auto za show! Vozil sam Saxo 1.0 sa standardnim kotačima pa ih je jedva obračal, ne mogu si ni zamisliti 15". Jesi li dobro razmislio i o financijskoj strani tog zahvata?
 

deda

New member
Velim,metati veće,odnosno širje kotače bez preinake ovjesa je smrt za taj auto,biće ga skoro nemoguće voziti i predstavljaće opću opasnost na cesti.A investirati toliku lovu u njega sa tim motorom je bez veze,jebeš šminku.Na kraju će taj auto imati slabije perfomanske od onog standardnog i onda ne ćemu si?
 

deda

New member
Koji je Saxo serija I ili II,jer ovaj drugi ima 4x108,onaj prvi 3x98.
Ovo je preskupo,nađi u oglasniku,dobiš 4 aluminijske za manje,nego za ovu jednu.
 

RI-222

Member
ja bi na tvom mjestu stavio neke alu 14" felge i nikako nebi kupovao nove odi na njuskalo i nac ces si felge koje god hoces i to za male pare,ako stavis felge od 14cola i gume nizeg profila nego sto sad imas na ovim 13 felgama bit ce ti isti promjer gume kao sad i sve ce biti isto jedino ce ti bit skuplje gume i mozda malo neugodniji auto kad ides preko rupa,to je po meni najbolje:)
 

deda

New member
Da bi bile istog promjera u 14" kao ove njegove mora metnut 185/55R14,a onda auto voziš po rubovima gume,gotovo da je neupravljiv kod bržeg ubrzavanja,a da ne govorim kolko će biti nestabilan na mokroj cesti i kod vožnje po neravnom asfaltu.Ako to staviš bez ukrućivanja i spuštanja ovjesa neće se uopće moć normalno voziti.Znam iz vlastitog iskustva.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
ja bi na tvom mjestu stavio neke alu 14" felge i nikako nebi kupovao nove odi na njuskalo i nac ces si felge koje god hoces i to za male pare,ako stavis felge od 14cola i gume nizeg profila nego sto sad imas na ovim 13 felgama bit ce ti isti promjer gume kao sad i sve ce biti isto jedino ce ti bit skuplje gume i mozda malo neugodniji auto kad ides preko rupa,to je po meni najbolje:)
 

saxo1960

New member
radit cu sto god bude potrebno..jer stvarno zelim sredit taj auto..od velike mi je vaznosti i zelim da bude tip-top..aluminijske,spojleri,auspuh,muzika,i zatamnjivanje stakala.. :DD
 

gox

New member
Spojlere - NE (eventualno krovni mali od VTS-a) ostalo prelazi u KR tuning

Zatamnjivanje stakala - bilo je još kolko tolko ok dok su se mogle imat i naprijed bočne šajbe zatamnjene, sad je užas kad su zadnje tamne prednje obične

Alu felge - super, najviše će podić izgled auta i definitivno ih stavi, ako ćeš ostat na serijskoj visini stavi 14", a 15" obavezno uz spuštanje - preporučam neke OEM od saxa felge tipa VTR/VTS

Muzika - bolji zvučnici, naravno, i OBAVEZNO dampiranje (javi se cikiju) jer je saxo katastrofa izlorian itd i sve odzvanja

Eto samo neki savjeti, al pošto je tvoj auto najbolje znaš što ćeš :) Ako te još što zanima pitaj...
 

deda

New member
Nemreš staviti spojler od VTSa jer je on zašarafljen na šajbu,a nju ne možeš bušiti.Mora se naručit onaj iz dodatne opreme koji se šarafi na haubu.
 

zuti

New member
daj ga u pod i izbacivači!
šire gume i alu su na 1.0 sr...
duboki volan i imaš go cart!

užitak vožnje- neprocjenjivo!
 

saxo1960

New member
ne zelim nista spetakularno...felge i taj zadnji spojler,auspuh i muzika..to bi po mom misljenu bilo dosta...al sve u svoje vrijeme...posto imam 17 godina... ;))
 
Na vrh