Farbanje lajsni unutrašnjosti

Mashinagv

New member
Pozdrav,

želim da ofarbam lajsne unutrašnjosti jer au se izgrebale. Zanima me kako se skida lajsna na vratima iza rukohvata?
Da li je neko skidao to jer nisam našao način da to skinem, možda treba skinuti komplet tapacir pa iza pokušati nešto uraditi.
Slika u prilogu.

Pozdrav20210307_085700.jpg
 

Milosh

Test
Nisam skidao ali 100% su samo plastične kopče. Pokušaj plastičnim alatom zadizati krajeve da vidiš kako "diše".
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ako su kopče - super, ali ako su plastične tiple onda kuki. Skinuti i zaštiti okolo sve, pa polako sloj po sloj. Ja bi probao sa 2K prozirnim lakom finiširati da drži čim dulje
 

Mashinagv

New member
Nisu kopče. Danas sam skidao tapacir i iza su kao neke ulijepljene tiple i ne postoji opcija skidanja lajsne. Eto da znate ako bude neko htio da skida. Ne može se bez skidanja to ofarbati kvalitetno.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ja bi onda probao sa folijom... biti će zeznuto radi oblika, ali dalo bi se sa kvalitetnom
 

Milosh

Test
Nisu kopče. Danas sam skidao tapacir i iza su kao neke ulijepljene tiple i ne postoji opcija skidanja lajsne. Eto da znate ako bude neko htio da skida. Ne može se bez skidanja to ofarbati kvalitetno.
Skinuti se sigurno može, samo je pitanje koliko rada i pažnje je potrebno da se to uradi a da se ne ošteti lajsna.

P.S. Mogao si uslikati to sa zadnje strane kad si već skidao.
 

Mashinagv

New member
Može se skinuti ali da se pokidaju te tiple, pa kako onda vratiti, jedino zalijepiti. Eto ne znam zašto nisam uslikao.
Ako ima iko da je skidao neka se javi.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
To bi bile one plastične zakovice (“rivets”) koje se otope otraga i više se ne vade.
Ako ih otraga pobrusiš da izgube “glavu” onda će se ova ukrasna lajsna moći skinuti, samo moraš smisliti način kako ćeš ju opet pričvrstiti nazad!
Topljena plastika bi mogla biti rješenje...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
S obzirom na moja dosadašnja iskustva sa tim plastičnim nitnama (ne tiplama :) ), ja bi rađe dobro zaštitio pa polako dalje... muka isusova za složit nazad kad se razbuše
 

Mashinagv

New member
To bi bile one plastične zakovice (“rivets”) koje se otope otraga i više se ne vade.
Ako ih otraga pobrusiš da izgube “glavu” onda će se ova ukrasna lajsna moći skinuti, samo moraš smisliti način kako ćeš ju opet pričvrstiti nazad!
Topljena plastika bi mogla biti rješenje...
Tako je. To su te vrste topljenih nitni. Možda da im se samo skine glava, pa da se izvade. Kad vraćao mogu možda vrućim ljepilom zalijepiti. Probati ću tako kad nađem vremena ponovo jer ima tu posla.
S obzirom na moja dosadašnja iskustva sa tim plastičnim nitnama (ne tiplama :) ), ja bi rađe dobro zaštitio pa polako dalje... muka isusova za složit nazad kad se razbuše
Nije problem lakirati dok su u tapaciru, problem ih je pripremiti, obrusiti očistiti po rubovima kako bi se lak zadržao.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Istina, možda plastidip onda? Ne treba mu priprema, lako se skine kasnije... pitanje je jedino koliko će izdržati ako ima habanja, makar i ma felgama izdrži par godina
 

Mashinagv

New member
ovako je na C4 II
Na C5 nije tako. Žao mi je što nisam uslikao da vidite.
Ok ta lajsna na rukohvatu se lahko skida. Ova iza što ide na tapacir o njoj govorimo.
 

Mashinagv

New member
Završeno. Lajsne ofarbane kod lakirera koji je skinuo tapacire i lajsne sa njih. Moralo se grijati izvuci lajsne, nakon farbanja sve vraćeno nazad. Izgleda dobro. Slikam kad nađem vremena i može se tema zatvoriti.
 
Na vrh