ESP/ASR faulty

Mirage

Well-known member
Evo danas novine kod mene u vožnji mi se pojavila ova greška. Pošto sam pod garancijom možda i sutra odem u servis ali pitanje da li je pojavljivanje te greške dio citroen štiha ili je nešto crklo?
 

Cutac

Prèkaroš
Senzor položaja volana, okretaja kotača, ABS pumpa, papučica gasa, može biti sto čuda, treba dijagnostika.
Možeš resetirati BSI pa vidjeti jel se opet pojavljuje.
 

Mirage

Well-known member
Ne niti jedno od navedenog zašto?

Evo sad se greška češće pojavljuje odma čim se upali.

Jučer nisam vozio ali je ženi sviralo a danas meni odmah po paljenju.
 

hrc

Member
meni se jednom kada je majstor nešto skidao kotač, gledao kočnice i sl (a u međuvremenu okretao volan bez kontakta), sve vratio nazad, izašao ne cestu, servo je čudno radio i sl.

onda sam se vratio, pa mi je odradio "centriranje" u smislu okrene volan krajnje lijevo i krajnje desno, da si comp zna krajnje točke tj. položaj kotača. mislim da mi se tu nisu nikakve lampice bile palile, samo osječaj na volanu nije bio kao inaće.
 

Cutac

Prèkaroš
Evo sad se greška češće pojavljuje odma čim se upali.
E, a akumulator? Izmjeri napon nakon više sati stajanja i na leru, meni je c4 bacao sve te greške vezane za kočnice kad mu je bio slab aku.

Ako odgađaš dijagnostiku, probaj jel ti rade sustavi. Odi na neku travu i poklopi gas, a potom zakucaj kočnicu i slušaj jel čuješ lupanje/kliktanje.
 

Mirage

Well-known member
Nekad samo baci grešku i sve radi probao, a nekad baci grešku i svjetli esp gumb i na instrument ploči da ne radi .


E da kolika je garancija na akumulator isto 2 god ili? Ako je ošao da tražim novi.
 

Cutac

Prèkaroš
Nemam pojma jel uopce postoji garancija.

P. S. Jel se to vratio onaj specijalac sa posebnom skrbi, koji je tukao svuda palac dolje bez obrazlozenja?
 

hrc

Member
Nekad samo baci grešku i sve radi probao, a nekad baci grešku i svjetli esp gumb i na instrument ploči da ne radi .


E da kolika je garancija na akumulator isto 2 god ili? Ako je ošao da tražim novi.
ako imaš garanciju, asap u servis na dijagnostiku, da ne bi još što otišlo. ako nemaš garanciju, opet u servis, od pisanja po forumu se vozilo neće popraviti ako ne znaš što je.
 

Mirage

Well-known member
Idem sutra ili u ponedjeljak imam garanciju još uvijek.

Trenutno sam u poslu i u glavnom ne vozim taj auto.
 

Mirage

Well-known member
Samo ESP/ASR

Napon akumulatora jutros ugašen 12,5 što mi je dosta nisko, a upaljeni daje 15,5
 
Posljednje uređivanje:

Automatic

Well-known member
Mirage to ti ok napon ,uvijek je oko 12.5 ili 12.8 ugasen a nesmije bit 14.7 ispod ako je upaljen.Ako te muci paljenje da je slab izmjeri ga kad pocinjes verglat-palit auto tad ti nesmije past ispod 9 ako padne na 6-7 onda ti nevalja akunulator
 

Mirage

Well-known member
Ma pali on kao mina ali eto posumnjao da nije akumulator uzrok greški i dalje iskače nemam nekakav obrazac idemo u utorak na dijagnostiku pa budemo vidjeli šta je za reći.

Zašto sumljam ba akumulator kaže mi gazda servisera da s&s ne radi zbog slabog akumulatora a ja bio na pitu od 250 km u jednom smjeru a s&s i dalje ne radi znači da nešto ne valja.
 
Na vrh