Engine Fault!

track

Active member
Vozim se ja tako jucer po autoputu kad najednom, upali se meni dobra stara "Engine fault: Have the vehicle repaired" lapma na ekranu. Auto izgubi odmah dosta snage (service mode) i ja stanem. Palim, gasim otvaram haubu, gledam...sve ok izgleda. Nema cudnih zvukova takoder ali lampica i dalje prisutna.

Jutros sjedenem uz auto da cu ga vozit mehanicaru, upalim i ugasim auto par puta, i dalje isti problem prisutan. Sjetim se igrom slucaja da moram dopuniti tekucinu za brisace. Nalijem potom tekucinu za brisace do vrha, upalim auto i dobra stara engine fault lampica se vise nikako ne pali. Pokusam par puta opet upaliti i ugasiti auto ali lapici ni traga vise.

Ispricao sam mehanicaru i ostavili smo auto danas na pregledu pa sta bude.
Je li moguce da je sve to bilo jer je bilo malo tekucine za brisace u posudi? :wtf:
 

gambler072

C5 enthusiast
Moguce da senzor ili kompjuter brljave pa salju pogresnu poruku. Meni je na peugeotu prekidac rucne kocnice koji kosta 8 eura slao poruku "brake fluid level low" svaki put kad bih podigao rucnu, moguce da je i kod tebe nesto tako banalno.
 

track

Active member
Moguce da senzor ili kompjuter brljave pa salju pogresnu poruku. Meni je na peugeotu prekidac rucne kocnice koji kosta 8 eura slao poruku "brake fluid level low" svaki put kad bih podigao rucnu, moguce da je i kod tebe nesto tako banalno.
Negdi brljavi, to je sigurno. :D
 

dinko1981

Well-known member
Ne vjerujem da bi zbog tekucine za stakla bacao u safe mod. Ali najobicnija dijagnostika ce pokazat koja greska je zabiljezena.
 

track

Active member
Ako sam dobro razumio mehanicara, neka cijev od zraka se odvojila/spoj se olabavio pa je motor "vukao falsi zrak". Uglavnom, sad radi normalno izgleda.
 
Na vrh