Električno sklopivi retrovizor zeza

Cutac

Prèkaroš
Pozdrav,

od danas me malo jebucka suvozačev retrovizor na VTS. Kad sam ga otključao, nije se otklopio do kraja, par puta sam stisnuo tipku za sklapanje i napokon je proradio. To se dogodilo više manje svaki put kad bi auto stajao duže od 10-ak minuta. Sad se opet nije otklopio, pa sam opet drkario po tipki i proradio je. Onda sam u vožnji probao, radi, no nakon par minuta vožnje je opet zezao.
Znači bude sklopljen do kraja, a na naredbu otklapanja se pomakne za tipa 40° umjesto 70° koliko bi trebao. Ali kad dođe napravi tih 40°, motor se više ne čuje. Znači nije da vrti u prazno nego samo stane.

Našpricao sam silikonskog spreja u najboljoj nadi, ali koji je proces popravka? To se mijenja cijeli retrovizor, a farbane plastike se prebacuju ili što?
 

Cutac

Prèkaroš
Ma novi retrovizor je 700 kuna, ali treba farbanje, a to ne zelim. Vjerojatno cu uzeti novi i odnijeti ga limaru da prebaci plastike, nekak ih mora skinuti za farbanje. A meni se ne lome kopce bas :D
A rekao sam da ti retrovizori služe samo da ima što krepati.
 

Cutac

Prèkaroš
Danas radi, možda je sprej pomogao. Mooooožda jednog dana izvadim staklo i to propisno podmažem, ali ne riskira mi se da ga slomim.
 

Larry

Member
Silikonski sprej je često riješenje za dosta stvari, obavezno bravice na svim vratima podmažem s njim, pa je možda i tvom retrovizoru samo trebalo malo da se ulje zavuče gdje mu je mjesto :)
 

Ruske

Active member
gdje si tocno nasprejao silikonskog spreja? meni na laguni prestali raditi pred jedno 2 mjeseca, nagib stakala radi, ali preklapanje ne. promjenio sam joystick, pa isto, pa sam ga vratio, tako da je najvj kozna do cega...
cisto da i to probam, ali vec sam odustao od preklapanja, samo sta je problem da su prestali raditi kad su bili zaklopljeni, pa sam ih rucno otklopio i kad to napravis, nemas krajniju pozu, nego mogu ih okretati i skroz prema napred, tako da sad mi stoje u poziciji za voziti, ali na parkingu kad netko osine rukom, okrenu se odmah i tako me docekaju kad iduci put sjednem, pa moram rucno ih vracati u poziciju za voznju...da su prestali raditi dok su bili otklopljeni, imali bi "blokadu" na toj poziciji i ne bi lako se mogli otvoriti prema napred...
 

Cutac

Prèkaroš
Iza stakla svuda i izmedju retrovizora i postolja, tamo gdje se sklapa, jel.
Spricao sam nemilo, cijedilo se do poda.

Ali tebi ako oba ne rade, to je do instalacije ili kompjutera.
Općenito silikonskim sprejem podmazujem sve sto ne zahtjeva podmazivanje, ali dobro dodje. Tipa vodilice prozora, brave i pantove pretinaca u autu, mulde, spojeve buzira sa limom(tipa kod gepeka), konektore koji su cesto mokri...
 

Ruske

Active member
ma ko ih jebe, ionako ce auto u prodaju uskoro...dosta je bilo 3 godine skoro...
ne kopa mi se po instalaciji nikako...da je bio joystick super, 60kn, skine se i montira u pol minute, al instalacija em nisam vjest, em ne mislim tako nesto radit...
 

Larry

Member
Baš mi se jutros smrznulo ogledalce na retrovizoru (bilo pomaknuto dolje da vidim rinzol jer sam se bočno parkirao) i nisam ga mogao pomaknuti gore, morao sam prstima trgati led okolo. Pa me to sjetilo koliko tek pucaju plastike i motorići kada se automatski krenu odklapati smrznuti retrovizori :)
 

Cutac

Prèkaroš
Meni je to fora ajde, jednom u 18 godina kad ti je auto preširok pa sklopiš na tipku, ali glupo je što se MORAJU sklopiti ako je auto zaključan, bilo ručno ili automatski.
 

diegos

Well-known member
A baš to, kod mene je isključeno jer realno koristim samo kad parkiram negdje gdje je usko, ali onda moram rukom preklopiti retrovizor zato što je skroz isključeno, ne radi tipka uopće.
 
Na vrh