ECO mod

mrkee

Member
Bok forumaši! Moj c4 grand picasso 2014.g više ne prelazi u ECO mode, nego blinka u zelenoj boji. Više nije toliko hladno, akumulator je full pun....jel netko znade radi čega se ovo dešava?
 

Damaj

Active member
Ako eko zaruljica blinka jedan od uvjeta za start&stop sustav nije ispunjen i ne uključuje se. Moguće je da je motor hladan, da ti akumulator ipak nije dovoljno napunjen ili je neispravan, da imaš premalo goriva u rezervoaru itd.
 

mrkee

Member
Ma znam to iz uputstva, no i ima goriva i nije hladan motor, akumulator je pun, no nije nov, grijanje sjedala nine ukljuceno, ni klima....na dijagnostici nema zabiljezenih greški
 

Doomsday

U prolazu...
Koji točno accu je unutra, tvornički ili neki drugi, ako drugi, koji točno model...?

To bi mogao bit makar dio problema, ako ne i cijeli...

Valjda...

:D
 

mrkee

Member
Accu je originalni 70aH. Prekjučer je napunjen, bio je na nekih 85%. Start-stop je radio do pred zimu, pa sam mislio da radi hladnoće sad ne radi, no pošto je sad toplo, to ne stoji....Još mi je jedna stvar pala na pamet, prije zime bio je u AC Krivak Koprivnica gdje mu je rađen update softvera prema preporukama proizvođača za taj model i godinu, no nisu mogli nešto do kraja "telemapirati".... Da li to ima veze?
 

Milosh

Test
Prekjučer je napunjen, bio je na nekih 85%. Start-stop je radio do pred zimu, pa sam mislio da radi hladnoće sad ne radi, no pošto je sad toplo, to ne stoji.
Ne mora značiti da je aku dovoljno ispravan. To što mu je napon dobar ne znači da možda startna struja nije opala, a ECU to osjeti (mjeri) i radi toga neće da aktivira S&S.

Piše li ti negdje razlog zašto SS ne radi? Obično to piše u autima sa SS sistemom.
 

Doomsday

U prolazu...
Zdravlje baterije se mjeri pod opterećenjem, sa testerom baš za baterije...

Ali, SS sustav i poprilično elektronike koja treba stabilnu struju, i eto problema sa baterijom i prije nego potpuno 'rikne'...

Zato, nemoj mjerit nego uzmi novu, recimo jednu od ove dvi:

Exide AGM EK700 - 70Ah/760A...

http://www.exide.info/spec/ek700.html

ili

Varta Silver Dynamic AGM 570 901 076 - 70Ah/760A...

https://www.hr.varta-automotive.com/hr-hr/proizvodi/varta-silver-dynamic-agm/570-901-076

I problem će bit riješen, barem za neko vrijeme...

Valjda...

:D
 

Avladis

Member
Mislim da dižeš paniku bez veze.
I moj se isto tako ponaša. I ne brine me jer je tako znalo biti i prije pa se onda ponovo palio normalno. Previše tu postoji parametara koje treba zadovoljiti da bi se sistem upalio. Akumulator je samo jedan od njih.
Uostalom, ja sam sretan kad se ne pali jer je to samo još jedan sustav koji enormno crpi i napreže druge komponente (koje zbog toga odlaze brže a koštaju više) koji je osmišljen samo da bi se zadovoljile nametnute eko norme.
Sa dolaskom WLTP-a vrlo je upitna korisnost SS sustava i vjerujem da je prije stupio na snagu, da se SS nikad nebi ni ugrađivao u automobile.
 

mrkee

Member
Nekak sam i ja takvog mišljenja da mi baš i nije viška baca 1000 i nešto kn za novi acc, a stari radi ok, tj.sve radi i pali i po hladnici bez problema, osim ss koji me ionako pomalo bio nervirao. No znate da dok nesto ne radi, predstavlja trn u oku...
 

Avladis

Member
Znam točno što misliš.
Ako se ne pali, zašto se ne pali i da li nešto ne štima.
Ako se pali, samo te nervira.
Odlučio sam da to ignoriram
 

pokra89

Well-known member
Meni se prije par dana nije palilo, vec sam mislio rekla baterija laku noc. zadnja tri dana se pali i ispizdi me, dok ga parkiram u garazu, koja je btw napravljena u knap, ugasi mi se po dva puta :twisted:
 

KPoslon

New member
Ja bi bio sretniji da smislite način kako trajno to ugasiti. Mene osobno samo nervira, a neda mi se svaki put kad upalim auto ručno gasiti,...
 
Na vrh