• Obavezno pročitati - Pravila oglasnika 


    - Oglas se otvara kao zasebna tema.

    - Naslov teme zbog preglednosti i jasnoće mora biti deskriptivan, npr. u obliku P: Citroen C4, 1.6 HDi, 2005. ili K: kompresor klime za Xantiju 1.9 ili P: elektromotor podizača stakala za Saxo. Naslov ne smije izgledati P: dijelove ili samo Prodajem.
    Oglasi bez pravilnog naslova uklonit će se bez upozorenja.

    - Oglas mora obavezno sadržavati informacije o automobilu (godinu, kilometražu, vrstu motora te ostale bitne značajke) i obavezno fotografiju oglašavanog vozila. Oglasi bez fotografije obrisat će se bez upozorenja.

    - Stavljanje linkova (poveznica) na druge stranice (npr. internetske oglasnike) u sadržaj oglasa nije dopušteno. Oglasi koji sadrže linkove na druge stranice uklonit će se bez upozorenja. Od ove odredbe izuzima se jedino revijalna tema naziva "Citroeni u oglasima".

    - Prodavač, odnosno Kupac mora naglasiti kakav način komunikacije želi, bilo da je riječ o e-mailu, telefonu ili putem PP-a (Privatnih Poruka). Vodite računa o izboru komunikacije. Npr. ako mislite da nećete moći pristupiti forumu, odnosno internetu tjedan ili više dana nemojte navesti PP, odnosno e-mail kao željeno sredstvo komunikacije.

    - Nakon ispunjenja ponude ili potražnje dužni ste o tome izvijestiti u sklopu teme ostale članove kako se oglas više ne bi povlačio, a uredništvo foruma moglo zatvoriti oglas.

    - Oglašavanje u kategoriji foruma Citroën oglasnik rezervirano je isključivo za članove foruma, odnosno fizičke osobe. - Zabranjeno je direktno reklamiranje tvrtki ili bilo koji drugi oblik marketinga bez prethodne dozvole vodstva foruma.

    - Oglašavanje ponude i potražnje Citroën® vozila, rezervnih i drugih dijelova, objavljujte isključivo unutar kategorije Citroën oglasnik u pripadajuće forume, a ovisno o tome radi li se o ponudi ili potražnji vozila, odnosno rezervnih dijelova.

    - Sadržaj svih oglasa isključiva je odgovornost osobe od koje je takav sadržaj potekao. Vlasnici i uredništvo foruma ne daju nikakva jamstva glede točnosti, potpunosti ili autentičnosti sadržaja oglasa niti snose bilo kakvu odgovornost zbog sadržaja oglasa.

Kupujem Držač za sunčane naočale za C4

Cutac

Prèkaroš
Pozdrav,

kupujem držač/pretinac za sunčane naočale koji se montira na krov umjesto ručke za držanje. Tako nešto ima C4 I na primjer.
1632397098239.png

Hvala.
 

Scorpyo

Active member
Bome niko od ovih od kojih ja kupujem ne prima Paypal, ali ja imam karticu samo za to.
A zakaj si ne otvoriš Revolut?

Ja sam prije 2 godine otkazao Mastercard i uzeo Revolut. Nema članarine ni pristupnine, dobio sam besplatnu Visu koja je prepaid, ako na njoj nema novaca ne možeš plaćati. Ako ti netko i mazne broj kartice i CVV može potrošiti samo onoliko koliko imaš na kartici. A i to samo ako nisi zamrznuo karticu...

I šećer na kraju. Od nedavno su uveli virtualne jednokratne kartice. Aktiviraš ju, platiš što trebaš i obrišeš tu karticu.
 

Cutac

Prèkaroš
Meni se neda sa time zajebavat, lakše mi je kupiti negdje iz neke trgovine unutar EU :D
Ali da, dosta toga bih bio naručio da primaju PayPal.
 

visaluteju

Well-known member
Ja nekih 5-6 godina narucujem direkt vizom sa glavnog racuna i nikad problema nisam imao. Zlatno pravilo je da samo nikada ne memorisete karticu u browser/aplikaciju
 

Milosh

Test
Mislim da sa karticama koje imaju onu 3D secure provjeru (u principu je to samo dupla potvrda plaćanja iliti 2 Factor Authentication na engleskom) preko SMS poruke nema rizika od zloupotrebe. Čak i da ti ukradu karticu, za bilo kakvo plaćanje potreban je kod iz SMS poruke.
 

Mirage

Well-known member
Mislim da sa karticama koje imaju onu 3D secure provjeru (u principu je to samo dupla potvrda plaćanja iliti 2 Factor Authentication na engleskom) preko SMS poruke nema rizika od zloupotrebe. Čak i da ti ukradu karticu, za bilo kakvo plaćanje potreban je kod iz SMS poruke.
Upravo tako.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Mislim da sa karticama koje imaju onu 3D secure provjeru (u principu je to samo dupla potvrda plaćanja iliti 2 Factor Authentication na engleskom) preko SMS poruke nema rizika od zloupotrebe. Čak i da ti ukradu karticu, za bilo kakvo plaćanje potreban je kod iz SMS poruke.
To sam i ja mislio dok mi jedno plaćanje nije prošlo bez toga, a iz banke, na moj upit o tome, su mi potvrdili kako i internetsko prodajno mjesto mora podržavati 3D zaštitu (potvrda tokenom / m-bankarstvom). Ako ne podržava, prođe bez nje. Apsurd.

Inače, u m-Zabi postoji opcija određivanja broja transakcija i dnevnog iznosa za svaku karticu pojedinačno za: beskontaktno plaćanje, podizanje gotovine i internetsko plaćanje. Npr. za internetsko plaćanje imam po defaultu dnevni limit postavljen na nula kuna/eura do trenutka kad nešto trebam platiti. Dignem limit, platim i opet vratim na nulu. U prepaid karticama ne vidim smisla iako imam Revolut, ali mi nikad nisam našao svrhu.
 

Milosh

Test
To sam i ja mislio dok mi jedno plaćanje nije prošlo bez toga, a iz banke, na moj upit o tome, su mi potvrdili kako i internetsko prodajno mjesto mora podržavati 3D zaštitu (potvrda tokenom / m-bankarstvom). Ako ne podržava, prođe bez nje. Apsurd.

Inače, u m-Zabi postoji opcija određivanja broja transakcija i dnevnog iznosa za svaku karticu pojedinačno za: beskontaktno plaćanje, podizanje gotovine i internetsko plaćanje. Npr. za internetsko plaćanje imam po defaultu dnevni limit postavljen na nula kuna/eura do trenutka kad nešto trebam platiti. Dignem limit, platim i opet vratim na nulu. U prepaid karticama ne vidim smisla iako imam Revolut, ali mi nikad nisam našao svrhu.
Da, eto vidiš. Mada vjerujem da je to sve do ugovora koji banka ima sa kućom koja izdaje karticu. Vjerujem da banka može limitirati upotrebu kartice samo za mjesta koja podržavaju 2FA. Tokom godina sam se susreo sa puno raznih ograničenja na različitim karticama, a sva su bila ili do same banke ili do ugovora sa Visom/MC-om. Npr. internet kartica se može koristiti za Paypal a ne za direktno plaćanje na sajtovima. Ili može na svim sajtovima osim na AliExpress-u. Moram nazvati da privremeno deblokiraju ili podnijeti pismeni zahtjev (što sam na kraju i uradio).

Slično tome mi je bilo čudno kad za plaćanje nekom karticom uvijek treba pin ali npr. za plaćanje cestarine ne treba. To je do vrste naplatnog mjesta.
 

Brruno

Well-known member
Ja sam uzeo sa Alija baš za C5. Nije loše ali ne sjedne 100% kao ručka. Rupe su točne ali izrada je kineska jelte. Nije za picajzle,ali je ok. Iznutra je spužva koja nije spužva pa ako cvike ne sjednu perfekt,vibriraju unutar kučišta. 10 minuta sam tražio šta vibrira dok sam se vozio.
 
Na vrh