Donji ekran, 7 inčni

djuan

Active member
Pozdrav!
Prestale su mi raditi kontrole za donji ekran, 7 inčni "tablet" na c4 picasso 2014. Ekran sam po sebi radi, ali one tipkice za prebacivanje na klimu, karte, itd, to ne radi.
Trenutno je zapeo na onom settings ekranu i ne mogu više na ekran za grijanje/hlađenje/klimu, isto kao i na ekran za navigaciju, radio, itd.
Je li netko imao takva iskustva?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nije valjda da nisu na ekran ubacili nekakvu ''back'' tipku unutar grafike ekrana pa da može raditi neovisno od bočnih tipki?
Nadam se da će ti netko moći konkretnije pomoći, ali na tvom mjestu bi probao sa BSI resetom.
 

djuan

Active member
Ima back tipka unutar pojedinih cjelina i to radi, ali nema za šiftanje između cjelina.
Sam ekran i touch radi odlično. Probati ću BSI reset, nisam to nikad radio.
 

djuan

Active member
Imam keyless, ali.... popravilo se samo od sebe :cool:.
Kad sam skužio da ne radi, stao sam sa strane i ugasio auto. Upalio ga nakon par sekundi, ali nije proradilo. Onda sam otišao dalje i ostavio auto na parkingu oko sat vremena. Nakon sljedećeg paljenja je sve normalno proradilo. Dakle nakon baš pravog startanja sustava di se vidi citroen logo, jer nakon gašenja/paljenja sustav zapravo još "radi" u pozadini minutu/dvije.
Napravio sam puno kilometara s autom i prvi put mi se ovako nešto desilo.
Malo je nezgodno kad ne možeš prebacivati ekran na opcije klime, a želiš pojačati grijanje 😁.
Eto, malo netipičan bug.
 

sir.Oliver

Well-known member
meni se zimus dva ili tri puta desilo da mi se radio normalno aktivira , ali bilo kakva funkcija nije funkcionirala . niti jačina zvuka , niti postaje , niti prebacivanje izmedju izvora ... ( radio , usb , BT )
isto tako se popravilo gašenjem auta ....
 

djuan

Active member
Meni se dosta toga pokvarilo i samo popravilo na tom autu.
Npr:
1.) senzor vanjske temperature je krivo očitavao. Kako ga nisu imali u ovlaštenom, narucili su ga i čekao sam 3-4 dana. U međuvremenu se to samo popravilo i tako je već par mjeseci. Radi ko zmaj. Kupio sam doduše taj senzor (cca 150 kn) i stoji mi doma u ladici.
2.) Rikverc kamera je znala poplaviti, tj. cijeli gornji 12'' ekran je bio plav, a slika sa kamere se nije pokazivala. Samopopravljeno otvaranjem i zatvaranjem bunkera 😁
3.) I sad ovo sa touchom - samopopravljeno restartanjem sustava. Cool.
 

Milosh

Test
Sve su to tzv. gremlini, povremeni elektro kvarovi, a nastaju najčešće privremenim gubitkom kontakta, ili u kablovima (vjerovatno taj slučaj sa bunkerom), ili na konektorima, ili na štampanim pločama. Priroda im je takva da se pojave pa nestanu i da se s vremenom počnu sve češće pojavljivati, dok jednom ne dođu i ostanu za stalno.
 

ivicadesput

New member
Imaš Keyless sistem ili klasični daljinac?
Bok,kod mene ista stvar,nakon servisa ne radi eco,upalio se jednom i stao..napravio bi reset bsi da probam sam to otklonit jer me u citroenu ne hebu bez 375kn po satu...2016 gp 1.6 hdi 115 etg6 keyless jel ima gdje procerduru mozda
 
Na vrh