Diže okretaje kada usporavam ili kočim

ddestroyer

New member
Pozdrav svim forumašima !

Molim za savjet i pomoć jer sam više očajan jer nitko od "servisera" ne može pronaći kvar.

Situacija je ovakva:

Auto se u 90% voznih situacija ponaša sasvim normalno, međutim ponekad sam od sebe prilikom mojeg pokušaja kočenja (bez dodira pedale gasa) daje gas kao da turiram. Apsolutno je nevezano za vremenske uvijete, zima ljeto, kiša sunce, hladan ili zagrijan auto. Sad mi se upravo desilo 3 puta u roku od 2 km da stiskanjem papučice kočnice zapravo dodajem gas. Time je dakle neophodno da moram stiskati i kvačilo jer u suprotnom nemam kontrolu nad vozilom... Da bi stvar bila najgora - u nekoliko navrata sam otišao u servis - to se naranvo tad nije dešavala, ali i prilikom spajanja dijagnostike - nikakvu grešku nije pokazalo...

Otkud početi da se ustanovi kvar i da li je itko imao sličnih iskustava ?
:eek: HELP!
 

ddestroyer

New member
Re: Xsara 2001.g - problem s kočnicom/gasom

Radi se o benzincu.
Do sada po tom pitanju nije ništa radilo s obzirom da su iz Citroena zaključili da je sve ok s autom... :twisted:
Od kuda početi uopće? Što bi to moglo biti?
 

Dalibor

Dado Tornado
Re: Xsara 2001.g - problem s kočnicom/gasom

na starijim autima, prije 20,30 i više godina kada su auti imali fergazere, znalo se događati upravo ovo što ti opisuješ - daje gas dok se usporava ili koči, to je bilo zbog toga što je procurila dizna pa je prilikom usporavanja iz nje znalo procuriti malo goriva...


da li se radi o 1.4 motoru? oni su uzbudljivi :)
 

Automatic

Well-known member
Pogledaj servo bubanj kočnica i onaj šlafić koji ide u usisnu granu da ne povuće zrak kroz taj šlafič kad stisneš kočnicu ak je membrana loša(da negdje ne povuće ).
 
Na vrh