Desna maglenka se ne gasi

elk

New member
Pozdrav svima, da vidim može li ovdje neka brzinska pomoć da ne moramo vući auto na servis odmah nakon kupovine, a nismo završili ni svu papirologiju.

U pitanju je C4 1.6 dizel iz 2013. godine, verzija sa prednjim i zadnjim svjetlima za maglu.

Nakon paljenja i pokušaja gašenja svjetala za maglu desna maglenka je ostala upaljena.

Indikator na satu uredno pokazuje kada su upaljena svjetla za maglu i njihovo gašenje, sa tim da dolazi do gašenja samo lijeve maglenke.

Ukoliko isključim svjetla (pozicija 0) gasi se i desna maglenka, također kada stavim u poziciju maglenka se ugasi, međutim u modu kada upalim kratka ili duga svjetla kao i u AUTO modu za svjetla desna maglenka neprestano gori.

Postoji li neki način da ovo resetujem bez odlaska u servis.
 

visaluteju

Well-known member
99.9999% nije do toga ali da nisi provjeravao kada je volan namotan na desnu stranu pa da ne pali ono paljenje maglenki kada motas volan, bend lighting ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: elk

Cutac

Prèkaroš
Ručica ne bi mogla biti, mislim da instalaciju ne dijele, prije da je do BSI-ja.
Jel ti maglenka radi kad:
1) upališ kratka dok je auto ugašen?
2) na follow me home?
3) na welcome funckiji?

Ako ne, možda reset ili reprogramiranje BSI-a pomogne, a ako da, onda je do instalacije ili pokvarenog BSI-ja.
 
Na vrh