Dash kamera

szahtila

Well-known member
Namjeravam kupiti kameru, šta mislite o ovima sa AliExpresa? Cijena do cca50 eura. Jučer i danas dva bliska susreta sa budalama na motociklima su potakla da si ispunim davnu želju
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pazi se novog carinjenja robe iz kine... koliko čujem, skupo je, no meni ništa ne stiže zadnja dva mjeseca :)

Xiaomi otvara trgovine po Hr, mislim da je kod njih kamerica oko 500kn... po meni isplativo s obzirom na zezanciju. A imaš i garanciju.
 

Pankoz

Active member
Evo već malko jače od 2 godine koristim Xiaomi 70 Mai i radi odlično.
Koštala je tada oko 40-ak E i za te pare je više nego dobar izbor.U međuvremenu su izbacili noviji model sa 1S oznakom.
 

sir.Oliver

Well-known member
Iz mojeg iskustva sa kamerama ovo je totalno pogrešan pristup. Ako kupuješ kameru, kupi najskuplju koju si možeš priuštiti.
to da , ali samo ako imaš garažu . na parkingu nikako . imao sam kameru za 15€ i zbog te kamere su razbili staklo na vratima . šteta 400€ samo servis ( zamena stakla ) kamera je i tako bila na izdisaju , nju ne računam . / netko će reći , pa skineš je i staviš u pretinac .... što znači da polovinu svoje namjene neće ispuniti ..... /
 

szahtila

Well-known member
Imaš u webshopovima 1S za 300 kn.
Može malo preciznije brend i model?
Razmišljam i o originalnoj kameri za C3, naravno sa nekog karamboliranog auta. Zna li neko da li joj tteba samo napajanje ilu još kakvih signala prema autu pošto se ona zapravo spaja preko Citroenove aplikacije na mob?
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
I ja
Razmišljam i o originalnoj kameri za C3, naravno sa nekog karamboliranog auta. Zna li neko da li joj tteba samo napajanje ilu još kakvih signala prema autu pošto se ona zapravo spaja preko Citroenove aplikacije na mob?
I ja tražim nekakvu kameru. Ponajviše radi Lane Departure Warning i Collision allert. No, naći originalnu za DS5 mi je nemoguća misija... A uz to bi trebao i ECU (negdje u podu ili oko mjenjača?). Ne vjerujem da su ga stavili neiskorištenog za "nek' se nađe...". Ako ga u vozilu bez prednje kamere nema - onda je jako teško sve to naći i retrofitati da bude kao tvornički (naravno telekodiranje u BSI, u elektromotore sjedala i NAC se podrazumijeva)...
Možda je u C3 jednostavnije (ako nema elektromotora u sjedalima)? Njih ima više nego DS5, i od 2017. mnogi modeli imaju prednju kameru. No, svakako će ti trebati i ECU, kao i ožičenje i telekodiranje...
Vidio sam jučer dvije orig. kamere za C3 na eBayu (70-80 €)!
 

Prilozi

szahtila

Well-known member
I ja

I ja tražim nekakvu kameru. Ponajviše radi Lane Departure Warning i Collision allert. No, naći originalnu za DS5 mi je nemoguća misija... A uz to bi trebao i ECU (negdje u podu ili oko mjenjača?). Ne vjerujem da su ga stavili neiskorištenog za "nek' se nađe...". Ako ga u vozilu bez prednje kamere nema - onda je jako teško sve to naći i retrofitati da bude kao tvornički (naravno telekodiranje u BSI, u elektromotore sjedala i NAC se podrazumijeva)...
Možda je u C3 jednostavnije (ako nema elektromotora u sjedalima)? Njih ima više nego DS5, i od 2017. mnogi modeli imaju prenju kameru. No, svakako će ti trebati i ECU, kao i ožičenje i telekodiranje...
Vidio sam jučer dvije orig. kamere za C3 na eBayu (70-80 €)!
Moj C3 iz 2017 već ima kameru za kontrolu linija i prepoznavanje znakova ograničenja brzine. Kao dodatna oprema ugrađuje se dash kamera koja snima ispred auta te se povezuje na mobitel. U slučaju sudara ostaje snimljeno 30 sek prije sudara i 60 poslije.
Moj C3 iz 2017 već ima kameru za kontrolu linija i prepoznavanje znakova ograničenja brzine. Kao dodatna oprema ugrađuje se dash kamera koja snima ispred auta te se povezuje na mobitel. U slučaju sudara ostaje snimljeno 30 sek prije sudara i 60 poslije.


Ovo je na C5, ali isto tako radi
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Moj C3 iz 2017 već ima kameru za kontrolu linija i prepoznavanje znakova ograničenja brzine. Kao dodatna oprema ugrađuje se dash kamera koja snima ispred auta te se povezuje na mobitel. U slučaju sudara ostaje snimljeno 30 sek prije sudara i 60 poslije.
Ah super! To bih volio imati!
Mislio sam da ta ista kamera ima i mogućnost snimanja (da ne treba još jedna)?
Svojedobno su mi se kod upgrejda firmware na SMEG+IV2 pojavile dvije nove funkcije na touchscreenu (neki DS5 imaju prednju kameru) pa sam mislio da i kod drugih PSA vozila Lane Departure Warning ide skupa sa snimanjem nesreća.
Kako ja nemam prednju kameru, dao sam kalibrirati SMEG i ove dvije funkcije su nestale s touchscreena. Sad imam NAC koji je također predviđen za LDP, ali nemam kameru...
:-((
 

Prilozi

szahtila

Well-known member
Ah super! To bih volio imati!
Mislio sam da ta ista kamera ima i mogućnost snimanja (da ne treba još jedna)?
Svojedobno su mi se kod upgrejda firmware na SMEG+IV2 pojavile dvije nove funkcije na touchscreenu (neki DS5 imaju prednju kameru) pa sam mislio da i kod drugih PSA vozila Lane Departure Warning ide skupa sa snimanjem nesreća.
Kako ja nemam prednju kameru, dao sam kalibrirati SMEG i ove dvije funkcije su nestale s touchscreena. Sad imam NAC koji je također predviđen za LDP, ali nemam kameru...
:-((
Ah super! To bih volio imati!
Mislio sam da ta ista kamera ima i mogućnost snimanja (da ne treba još jedna)?
Svojedobno su mi se kod upgrejda firmware na SMEG+IV2 pojavile dvije nove funkcije na touchscreenu (neki DS5 imaju prednju kameru) pa sam mislio da i kod drugih PSA vozila Lane Departure Warning ide skupa sa snimanjem nesreća.
Kako ja nemam prednju kameru, dao sam kalibrirati SMEG i ove dvije funkcije su nestale s touchscreena. Sad imam NAC koji je također predviđen za LDP, ali nemam kameru...
:-((
Jesi uspio aktivirati Connect nav uslugu na NAC-u?
 
Na vrh