Da li je neko probao (za auta) ?

visaluteju

Well-known member
Moderatori ako ima ovakva tema brišite, premještajte jbg :)

Otvaram ovu temu za postavljanje sitnih pitanja o nekim stvarčicama za auta za koje je bespotrebno otvarati nove teme ili brljati postojeće...
_________________________________________________________


* Nekad sam sa nekim komentarisao o onoj supljikavoj foliji za prozore koja se kaci na foru statickog elektriciteta, pa tog nekog pitam, a i vas ostale, da li je to neko probao ? Valja li ?

mislim na ovo:
https://www.aliexpress.com/item/2pcs-lot-70-49-Cm-UV-Sticker-Car-Sunshades-Electrostatic-Sticker-Side-Window-Sunshades-Sunscreen-Film/32882309093.html?spm=2114.search0104.3.95.6b1344e4WYjx2s&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_537_536,searchweb201603_52,ppcSwitch_0&algo_expid=0d53fe03-7cb2-4c19-ad2e-eb516c325824-13&algo_pvid=0d53fe03-7cb2-4c19-ad2e-eb516c325824&transAbTest=ae803_5

Imate li još kakvu ideju za zaštitu nazad od sunca a da nije zatamljivanje folijama i da nisu one obicne glupe mrezice? volio bi nešto da mi pokrije čitav prozor ili bar većinu... One originalne mrežice koje sam znao vidjati mi je teško naći a čini mi se i da su poskupe.
 

pokra89

Well-known member
Originalne imaš u ovlaštenom, neće te doći više od 60 ak eur, urađene po mjeri, estetski i funkcionalno savršeni, montiraju se i skidaju u roku od par sekundi... , a ako ti je to puno onda ne znam... Stavi ručnik ili pamučnu pelenu preko prozora i uživaj bez sunca
 

Milosh

Test
Baš sam htio reći da vjerovatno imaš za kupiti originalne mrežice. :)

Ja sam za C5 mrežice u ovlaštenom platio oko 140 KM.

Za Volvo su takve oko 200 KM + oko 200 KM je za zadnju šajbu.
 

visaluteju

Well-known member
Nisam znao da ih ima u ovlastenom
..vec samo nekim specijalizovanim radnjama za te stvari... Nije mi puno ako je kvalitetno i pravo rješenje i fino izgleda , da se lako postavljaju itd. Jel misliš na one sto se umetnu u gume prozora/okvir vrata ili neke na fazon spustanja poput roletnica?

E sad rucnik i pelena jbg :)
 

pokra89

Well-known member
Da, na ove što se umetnu između. Imaš u mojoj temi o c5 kako to izgleda, mene su došli sveukupno 110 maraka. Genijalna stvar. I što je najsmješnije, izašle su me jeftinije nego ove tipske sa žabicama, što na našao na par mjesta.

Sad na grand c4 Picassou imam originalne roletne, ali to nije ni blizu ovome.
 

Doomsday

U prolazu...
Za ove točkaste, već sam pisao, nije loše, ali nije ni idealno, muka za postavljanje jer su elastične pa se lagano rastežu, treba ih na kraju točno obrezat jer ako ne onda će se odvajat od stakla... :thinking:

Ako ti može neko stavit ko se s tim bavi onda OK, ja poludija kad san stavlja... Posluži, ali definitivno radije ili kvalitetne original mrežice, ili prava folija... Folija ne mora bit uopće nešto tamna a da skine toplinu sunca... ;)

I još pazi, ima ih na Ali raznih dimenzija, ali uvik uzimaj jednu, onu najveću koju trebaš, jer ih je netko za mjenjanje dimenzija samo proporcionalno povećava i smanjiva prije otiska, tako da su na manjim dimenzijama te folije i dimenzije točkica manje... :wtf:

Valjda...

:D
 

markan1000

Well-known member
https://www.lidl.hr/hr/ponude.htm?articleId=20478

meni se ovo pokazalo kao odlično rješenje, nisam ih uzimao u lidlu nego je žena preko nekog webshopa naručivala, ali ove mi se čine iste, barem je sistem identičan.
jako izdržljivo i jeftino, skida se i postavlja u nekoliko sekundi, tako da kad je oblačno ili je noć samo skineš i staviš u pretinac od vrata, a kad je sunčano za čas nazad vratiš. i pokriva stvarno cijeli prozor, a možeš i bez problema spuštati i dizati prozor.
ne uvlači se voda kroz njih unutra, na autoputu ni najmanje ne smetaju u smislu da ih stalno gledaš kako trepere u retrovizoru ili nešto. preživjele su ne znam koliko već vožnji po autoputu tako da ih definitivno ni brzina ne uništava.
meni se osobno dosad najbolje pokazalo. koristim na oba auta više od godinu dana iako na C4 imam tvornički zatamnjena stakla koja dosta pomažu, ali ovo je ipak jače.
estetski nije 100% najljepše, ali...
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Pozdrav! Zanima me na kom principu radi bežično punjenje mob i dal je to netko probao ugradit u auto?
 

visaluteju

Well-known member
Skuplji ili neki telefoni tvornicki podrzavaju bezicno punjenje, ostali ne. Bezicno punjenje je po meni malo glup naziv jer iako ne spajak kabal telefon se mora "naslanjati" na bezicni punjac. Bezicnih punjaca imas na sve strane i nisu skupi, a za auto dodje varijanta koja je ujedno drzac za telefon i punjac npr:

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTdyrztoIdaYFx5cqiZaakbbvKpPc1PXEhJsuDDQufBH3VTCzXg

https://cdn.shopify.com/s/files/1/1434/3086/products/71dFT_o1l5L._SL1200_400x.jpg?v=1551536507

ako ti telefon ne podrzava bezicno punjenje onda se moze ugraditi univerzalni punjac koji se ugradi tj zaljepi za masku telefona tj poklopac ili futrolu. Tu je problem onog dzeka koji malo viri ali se moze rijesiti malo debljom maskom:

https://www.aliexpress.com/item/PUTHUS-QI-Wireless-Charger-Receiver-For-iPhone-5s-7-6-Plus-Universal-Wireless-Charging-Receiver-for/32895893650.html?spm=2114.search0104.3.51.3bb14ec7rJAzJb&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_537_536,searchweb201603_52,ppcSwitch_0&algo_expid=e6322456-814a-4617-a673-fe81bdd81197-7&algo_pvid=e6322456-814a-4617-a673-fe81bdd81197

ovo je modul za telefon i ond ti treba punjac.

Treba obratiti paznju da je punjenje 2 ampera a ne manje od tog...jer debljina maske malcice umanji brzinu punjenja ...ako koristis telefon za navigaciju dodjes do tog da se vise trosi nego prazni ako je 1 amper...

sto bi neko rekao
valjda :)
 

Milosh

Test
Ja u Volvu iza kontrola multimedije imam prazan prostor koji je savršen za ostaviti telefon. Da stvar bude još zgodnija, na dnu tog prostora je guma debljine 2-3 mm koja se može izvaditi. Plan mi je da nekad u budućnosti tu ispod te gume ugradim bežični punjač.

Inače, a ujedno i pitanje za Luku (kao stručnjaka iz te domene :D ) je zašto niko od Kineza na tim ''modulima'' za telefon ne ugradi ''pass-thru'' usb port, tj. konektor koji će sa jedne strane imati muški USB a sa druge ženski, tako da se telefon može i dalje puniti kablom...? To mi nikako ne ide u glavu. Ako neko zna za takav model neka stavi link.
 

visaluteju

Well-known member
Milose vjerujes da sam i ja to trazio i nisam uspio naci...

Imam ja sem toga jos par ideja razmisljam da im prodam patent za kojih parsto dolara :)

1) maska za telefon (silikonska) koja je ujedno bezicni taj resiver za punjenje i ima i zenski port koji pominjes

2) maska koja je sa zadnje strane solarna ploca, tako da dok pijea kafu na suncu okrenes telefon i on se dopunjava (nebitno koliko sporo bolje nego sto se trosi)

I trece al sam saznao da vec postoji maska koja je ujedno powerbank:

https://www.google.com/search?q=huawei+p10+case+powerbank&client=ms-android-huawei&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwieyIj5lpbiAhVKKVAKHXyNAJcQ_AUoAXoECAgQAQ&biw=360&bih=560#imgrc=78QHw_BUgVWYBM&imgdii=o4fyWbg7_8YXIM

Jest da je podebelo al za puta duzeg nije lose...

A sto se tice zenskog ulaza i bezicnog punjenja ja sam planirao kupiti ovaj univerzalni prenos i dva punjaca, jedan za auto jedan za kuće... Ionako uvijek nosim ove malo bolje robusnije maske pa bi se dao dzek zamaskirati...

P. S. Ne treba kupovati najjeftinije:
https://youtu.be/CEGlmQS692w

:)
 

Milosh

Test
Ma da, ali ne da mi se stalno nositi taj punjač, često punim telefon gdje stignem. Èudno je da to ne prave, ne vidim u tome neku mudroliju.

A to o prodaji nečega kinezima okači mačku o rep. :D
 

visaluteju

Well-known member
A znam to je onako ironicno bilo ali sam zaboravio smajlija staviti :)

Da, nije nikakva mudrolija cak bi se dalo lako napraviti diy ali vjerovatno bi bilo nakaradno na oko... Valjda ce se sjetiti sami uskoro
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Zanimljivo razmisljanje kolega, nemoj da to ostaju samo ideje u glavi! Al ova s kavom na suncu i okrenutim mob definitivno nije za nase trziste :D
 

visaluteju

Well-known member
Eh da sam koju godini mladji ili koju godinu stariji mozda i bi. Sto je onaj neki rekao niti sam dovoljno star da budem ozbiljan niti dovoljno mlad da budem bena :)
 

visaluteju

Well-known member
https://s.click.aliexpress.com/e/JQRz5qC

Da li je neko korstio kakvu navlaku za volan da bi je preporucio za C4II. Bitno mi je da fino izgleda i da se uklapa vizuelno i fizicki. Moze i originalna i univerzalna. Pod originalna mislim nesto poput ove na linku, mada na slikama mi se cini nekako nesto svijetla i crveni konac mi bode oci.

Imam malecko ostecenje (ogrebotinu na donjem dijelu volana) pa bi ga zastitio da se to ne siri. Slobodno okacite link ako imate nesto sto ste probali a da valja
 
Na vrh