curenje ulja ispod motora

milena22

Member
curenje ulja ispod motora
primjetila sam prije tri dana mrlju od ulja ispod auta,slijeva se uz getribu,auto vozi bez problema,šta mislite šta bi moglo biti,neki semering,brtva,ili nešto gore
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Treba ustanovit odakle dolazi, što i nebi trebao biti problem! Sami dihtunzi i semerinzi nisu skupi, al neki su zeznuti za promjenuti pa su možda ruke skupe! Probaj uslikat mjesto curenja pa da vidimo o čemu je rječ, nema mjesta panici ukoliko je rječ o par kapi, svakako bi bilo poželjno otić u servis u doglednom vremenu!
Post je automatski spojen:

E da, provjeri razinu ulja 😊
 

milena22

Member
Najvjerovatnije brtva kucista filtera ulja, slijeva se dolje na getribu. Koji je motor ?
Motor je 1.4 benzinac,mislim da je to,jer sam danas obrisala sve ispod i vidla da kapa baš ispod mjesta gdje bude kučište od ulja,ali sutra idem majstoru,što je sigurno je sigurno.Hvala vam puno svima na pomoći,javim kad mi majstor veli šta je.Lp
 

markan1000

Well-known member
Evo da se javim,majstor mi je nešto promjenio što je veli istrunilo
lako moguće da je karter, meni je tako istrunilo bilko na C3. navodno imaju neku konstrukcijsku grešku, zaboravi sam što mi je točno mehaničar rekao, pa ih većina prije ili kasnije procuri
 

milena22

Member
Nije rekao sta?
Iskreno govorio je ,ali ja nisam skopčala ;),nešto što ne odlazi često,ali ipak se desi kod nekoga.
Post je automatski spojen:

lako moguće da je karter, meni je tako istrunilo bilko na C3. navodno imaju neku konstrukcijsku grešku, zaboravi sam što mi je točno mehaničar rekao, pa ih većina prije ili kasnije procuri
Bitno mi je da je napravio,i da ne curi više.
Post je automatski spojen:

Po cijeni bi mogla biti i brtva poklopca ventila
Ispod je kapalo točno kako je posuda gdje ide fiter od ulja.
 
Na vrh