Curenje goriva

C32006

New member
Na C3 1.4i iz 2006. danas sam napunio spremnik do vrha.
Maloprije kod auta sam začuo miris benzina. Ima li netko.rješenje za ovo na slici? Vidim da je prethodni vlasnik nešto radio (popravljao) na spoju rezvoara i dovodne cijevi
20210331_183640.jpg
 

Cutac

Prèkaroš
Potroši spremnik(ili izvuci gorivo) i zalij epoksijem. Uzmi onaj Bison plavi, 24h što se suši ili onaj neki jaki od Loctitea.
Ja sam Bisonom zatvorio gdje je curio benzin na odušku rezervara i dela već skoro 4 godine. A Loctiteom sam popravio nosač fara i nema toga što će ga slomiti. Aplavi Bison je otporan na benzin, zato sam ga uzeo.
 

szahtila

Well-known member
Potroši spremnik(ili izvuci gorivo) i zalij epoksijem. Uzmi onaj Bison plavi, 24h što se suši ili onaj neki jaki od Loctitea.
Ja sam Bisonom zatvorio gdje je curio benzin na odušku rezervara i dela već skoro 4 godine. A Loctiteom sam popravio nosač fara i nema toga što će ga slomiti. Aplavi Bison je otporan na benzin, zato sam ga uzeo.
Malo prebrusi brusnim papirom i odmasti prije ljepljenja
 

nero81

Active member
Donator foruma
Da ne otvaram posebnu temu za istu stvar.
Pusta mi benzin kada natankam punog ili po ljeti kada se napravi pritisak ako ima vise benzina. Mehanicar jucer gledao i kaze da pusta na spoju gornje i donje polovice. Moze se to nekako zalijepit? Da ne idem mijenjat spremnik.
https://ibb.co/YBrFFSR

Usput mi je i skinuo glavu jer je pustalo ulje godinama. Brtva je bila trula, a glava ravna. Mijenjao cijeli razvod jer da je remen bio ispucao. A mijenjao sam ga pred niti 30k km.
 

sir.Oliver

Well-known member
ako ti curi rezervoar .... potroši gorivo , barem toliko da padne ispod polovine .... dobro očísti , odmasti i premaži tekućim metalom , najprije jako tanak sloj .... kada se osuši na oko 80% ( ne lepi se za prste ) namaži deblji sloj i ostavi da se osuši . u slučaju da je rupa , ili porozno od korozije ... na prvi sloj zalepi još i parče lima . bilo kakvog , može i aluminijski i preko svega namaži taj deblji sloj . tako sam krpio rezervoare na škodama 105/120 ... bez skidanja menjača i poluosovina ( smetaju , ne može se skinuti rezervoar )
 
Na vrh