Citroen Visa OSOBNO

deda

New member
Imamo i te kakva,jedan od najboljih automobila te klase,fenomenalan za vozit po gradu,udoban ko veliki Citrač,malo troši,ne kvari se,mali ,a puno mjesta,jeftin za održavanje.Nažalost kod nas ih ima sama dvije tri i to Clubice koje su još u dobrom stanju i jedna Cabrio,drugo je sve sprešano.Dovoljno je samo reći,da je pravi nasljednik Amia.
 

1587 VTS

New member
evo jedna


:cool:

Poruka Moderatora:
obrisan link na oglas
 

deda

New member
Ta je jedna od dvije koja je jako dobra,a i moj frend prodaje moju bivšu i jako je dobra,mislim da je isto 800€.
 

deda

New member
U to doba Citroen je imao nadahnuće futurizma,kao i prije,još od TA,tak da je isti dizajn i u CXu i GSAu.Ali tu je već PSA imao svoje prste,tak da su motori u Visi već Peugeotovi,osim dvocilindrićne Clubice,koja je imala pojačan motor od Spaka,ili Dijane.Koliko je taj motor dobar vidi se iz sljedećeg; 650ccm,35 ks i dva cilindra zrakom hlađena,a auto ide skoro 140km/h i troši u prosjeku 5l na 100km. Održavanje minimum minimuma,elektronsko bez kontaktno paljenje,nema antifriza,jedini servis je bio zamjena filtera ulja i zraka i ulja i ponekad štelanje ventila.Inaće Visa je napravljena na platformi Peugeota 104. U ostale Vise se ugrađivao motor od Peugeota 1,1 i 1,4 ležak sa zajedničkim kučištem mjenjača i motora,zatim 1,6 (GTI) i 1,7 dizel koji se ugrađivao i u BXa.Kasnije je došao i dostavnjak,teretni i putnički C15,kratka i produžena varijanta koji su se radili u Spanjolskoj do 2005 godine i još nešto poslije u Poljskoj,tak da tih izvedbi ima još dosta po lijepoj našoj.U Buzetu i Kopru su se radile verzije za murju,vojsku i hitnu.
 

jura

New member
Deda, ti se sjećaš malog Svena kaj mu je stari kupil plavu Clubicu prije neg je mali navršio 18? E ta je visa fakat bila fenomenalna, šteta je kaj je nikad nije završil, prodao se u alfiste...
 

deda

New member
Ta Visa je menjala vlasnike i na kraju završila kod Pehe u Rovinju,e to ti je treča i nema više.
 

jura

New member
Svojevremeno, prije nekih 5 godina moj sused u kustošiji je prodaval svoju Clubicu, sjećam se da je bila solidna i znam da je nikak nije mogao prodat. Na kraju je završila ispod preše. Tužan kraj i nikak ne shvaćam ljude koji takve aute odbace, Visa je povijest na kotačima, al to više nitko ni ne poštuje. Znam za jednu jedinu plain air Visu u HR, od našeg Visamana, drugih takvih nisam viđao.
 

Dalibor

Dado Tornado
vidio sam danas prijepodne kod lisinskog visu iste boje kao ona gore koju prodaju za 800€.
regana je i vozi. i jako lijepo izgleda, samo ne znam jeli mi se učinilo, ali sa suvozačke strane straga sa boka, kao da joj je lim udubljen.
 

sLi

Dr. Xsara
bila je jedna u ri na zametu kod crkve, al nisam dugo obracao paznju dal je jos tamo...mislim da je narancasta bila
 

ExOduS442xb

Racing
U Opatiji ima jedna, svaki put kad prolazim zaobilaznicom vidim je, (iznad Opatije, ne centar) smedja je i još je registrirana i u pokretu je:grin:
 

chuck

Member
napokon i neka tema gdje se mogu ja uključiti. neki dan vidjeh jednu bijelu KR tablice, zadnja serija 88 godište, jurila je slavonskom prema zalasku sunca i kao da je na struju, iz auspuha ni tračak dima. moja bijela 11 re iz 83. čeka proljeće iduće godine da proslavimo 30. rođendan i za poklon će dobiti rege da se i ona prošeće kroz grad. :cool:
 

Randy5

Active member
Savjeti za kupnju Citroen Vise

Pozdrav. Molim za savjete pošto mi se pružila prilika da kupim Visu Club 2, ustvari već sam ju zakapario, ali sad me muči mogu li si ja taj tutač uopće priuštiti. U ovo doba besparice, kad mi treba drugi auto u obitelji samo za prijevoz do gazdinog parkirališta i doma (nemam garažu), htio sam si ispuniti želju da uzmem auto sa srcem, za malo novaca, s minimalnim održavanjem.
Na što moram obratiti pažnju? Auto je apšisan, ali mislim da je općenito limarija u redu osim par sitnica. Ima prijeđenih 200 tkm i ne mislim ga registrirati kao oldtajmer nego kao najobičniji auto s dvadesetak kw. Opčarala me mašina singerica s filmića s You Tube-a, iako ga nisam imao priliku niti upaliti jer auto stoji navodno od jeseni i izvađen mu je akumulator a pretp. da je i benzin kroz ovih par mjeseci izgubio oktane.
Tip koji ga prodaje čini mi se O.K., mislim da nije muljator.
 

deda

New member
Re: Savjeti za kupnju Citroen Vise

Jel črlena,a tip onak malo poveči?Ne kupuj ju ako neće upaliti,ni za živu glavu.
 

Randy5

Active member
Re: Savjeti za kupnju Citroen Vise

Točno,Deda. Već mi je pričal o svojim putovanjima na more s njom itd. Više me brine prolaz na tehničkom (eko test), dostupnost dijelova, pretpostavljam da se u getribi nalazi ulje...
 

Randy5

Active member
Re: Savjeti za kupnju Citroen Vise

Znam da oldtimeri nisu za bokčiju, već bum doma jel jezikovu juhu, ali ovaj ima dašak ekskluzive Spaka koju, sorry, ne mogu naći ni kod AXa ni ZXa.
Nadam se samo proći bez većih neugoda tehnički pa ga onda pomalo dotjerivati, onak na sitno kolko mogu sam i naravno uz vaše savjete i pomoć. Ili da se okanim ćoravog posla?
 
Na vrh