Citroen Saxo 1.5d by stipek (prodan)

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

stipek

New member
evo da i njega u kratko predstavim...

nakon 1 vw pola i 2 puntaca sa kojima sam bio prezadovoljan, pocinjem graditi kucu, i naravno, kako uvik triba love, prodao sam punta i trazio nekog malog dizela, za ne bas velike novce...

ekipa mi je govorila sve i svasta, ali taj saxo dizel je uvik dolazio u razgovor kao jedan od kvalitetnijih izbora.

nakon i ne bas dugog trazenja, na njuskalu je izasao jedan sexic koji mi je odmah pao u oci, zovem vlasnika i u roku 10 minuta je odluka pala da ga uzimam :)

u kratko, saxo 1.5d, 2002 godiste sa servom, daljinskim zakljucavanjem, podizacima prozora, zracnim jastukom i najbitnijom stavkom - KLIMOM :)
zimske gume nove, lanci, dvije gume ljetne sa felgama :)

jedina, ajmo reci, mana je kilometraza - 202.000km, ali kad sam vidio auto, a i vlasnika koliki je pacijent, jednostavno sam ga uzeo i zaista mislim da nisam pogrijesio.

u mene je 2 dana, i ne skidam osmjeh sa lica dok ga vozim :D
vozio sam sve i svasta, ali ovoga je bas gust! em sto je malen, malo trosi, smisan za viditi... ma gust!

jos nisam izracunao potrosnju, ali od zagreba do zadra, 290km, potrosio je manje od cetvrt rezervoara :)

odmah sam stavio pioneer deh7700 is starog auta, jer je ovaj sony u njemu davno odapeo :D

planovi za buducnost:

iz vani ce ici samo nekakve felgice, i to kad nadjem neke koje mi se svide (i kad financije dopuste), 14tice, mislim da mu je 15tica prevelika i teska za njega

unutra samo muzika:
radio sam vec stavio,
prednjie sisteme minjati, otraga neke ovalce staviti...
pojacalo mi crklo :mad:, nakon 5 godina forsiranja, sad moran neko novo uzeti
sub - u sobi ceka alpine type r 15tica u malo povecoj kutiji, jos nisam testirao jel uopce moze stati :D

slike stavljam sa njuskala, jos ga nisam slikao...









 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Citroen Saxo 1.5d by stipek

Odličan sexo :palac-gore: ki iz trgovine :stovanje:
202 tkm ? Tek se razradia :D
 

stipek

New member
Re: Citroen Saxo 1.5d by stipek

i ne samo preko slika, tribas viditi u zivo kako izgleda :) kad sam ekipi pokazivao, krstili su se :D
nigdje ogrebotinice, nigdje znakova pohabanosti, ma novo :D

lik je nekakav mehanicar, sve je na autu sam radio, a u njemu su se vozila zena i dite, tako da je auto uvijek bio mazeno i pazeno!

moj bivsi puntic sa 100000km je bio u losijem stanju nego ovaj saxic...
 

Marko

Well-known member
Re: Citroen Saxo 1.5d by stipek

Dobro zgleda! Nek što duže "dimi" na našim cestama!

Netko je napisao u drugoj temi da imaš svakakvih likova čiji auti nakon 50000 km zgledaju uništeno, za otpad - dok kod drugih i sa 200000 km auto izgleda uščuvano (i to bez nekog pretjerivanja u glancanju).
 

stipek

New member
Re: Citroen Saxo 1.5d by stipek

hvala decki :)

evo samo malo da dignem temu :)

sa njim sam presao cca 3500km i gustam i gustam i gustam :D

ne mogu opisati koje zadovoljstvo imam sa njim otici do grada, pronaci neku rupu i ugurati se u nju :grin:

kad idem sa firminim mondeom, izgubim zivce, ali sa ovim... :cool:

potrosnja za sad, po gradu 5,3 a izvan cca 4.2, doduse, voznja 80-120

uglavnom - prezadovoljan!

sad samo muziku srediti...
 

Marko

Well-known member
Re: Citroen Saxo 1.5d by stipek

ne mogu opisati koje zadovoljstvo imam sa njim otici do grada, pronaci neku rupu i ugurati se u nju
Od nekad tvrdim da je Saxo picolovac! :D
Još kad muziku staviš komadi će ti se sami bacat po autu!

Super potrošnja koju vrtiš, genijalno!
 

stipek

New member
Re: Citroen Saxo 1.5d by stipek

a iskreno, nemam pojma...
kad se upali rezerva ulijem 200kn i to mi traje cca 10-15tak dana, 400tinjak km...
i tako svaki put po 200kn...
a matematicki, ako je rezervoar , ajmo reci 45l, po gradu bi tribao cca 850km, izvan grada minimalno 1000 :)
 

TomoM

New member
Re: Citroen Saxo 1.5d by stipek

a iskreno, nemam pojma...
kad se upali rezerva ulijem 200kn i to mi traje cca 10-15tak dana, 400tinjak km...
i tako svaki put po 200kn...
a matematicki, ako je rezervoar , ajmo reci 45l, po gradu bi tribao cca 850km, izvan grada minimalno 1000 :)
:palac-gore:
 

stipek

New member
Re: Citroen Saxo 1.5d by stipek

evo malih novosti

zivcirao me kljuc, tocnije sto se otkljucavalo i zakljucavalo sa ovim



palilo sa ovakvim slicnim



pa sam lipo sa e-baya narucio kljuc i daljinski u jednom, dao kljucaru da ga izbrusi, iscupao sam chip sa kodom (zato nemam sliku original kljuca :D ) stavio ga u novi kljuc i

voila :cool:



meni puno lipse za viditi :)

malo je, al me veseli :)
 

stipek

New member
Re: Citroen Saxo 1.5d by stipek

jos sitnih novosti :D

autu sam prominija ulje na 205.000km, sad ima 207.600, doslo je lipo vrime pa je beverly u pogonu malo vise, saxo se manje vozi...

dobio sam sitnice sa ebay-a pa samo cekam kad cu uhvatiti vrimena i konacno staviti muziku unutra...

a dok cekam, saxic je dobio naprijed ljetne gume (imao ih na felgama, samo ih montirao, bivsi vlasnik dao sa autom) i malo sam pregledao ulje, vodu i auto opcenito... :wub:



 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Citroen Saxo 1.5d by stipek

dizlo u nutra, to te pitam:D
kaj se sa ebaya uzel za njega, osim ključa?
 

stipek

New member
Re: Citroen Saxo 1.5d by stipek

nista posebno, radio ima aux in, ali mu fali kabel...

znaci stavio sam mu aux kabel, ali sam i dodao kabel za spojiti ipod nano i touch, imam njih dvoje pa da iskoristim... i usb adapter na 5v tako da mogu puniti dok slusam...

i konacno sam uhvatio vrimena i to sve spojio, provukao kabele za pojacalo i sad sve sljaka :D

za probu sam stavio alpine type r, 15ticu :)
njega sam prodao, pa prije predaje sam ga morao i isprobati :D




kutija je prevelika (ne mogu staviti zadnju policu) i preteska za ovo auto (odmah legne otraga, kao da je sila jedna osoba), tako da ce doci jedan mali lipi focal, u zatvorenoj kutiji :)

cim sve to lipo sredim, montiram, nabacit cu sliku...

inace, auto je jucer popodne picio za zagreb, sa nas 4vero unutra i evo sad smo se vratili...

napravio je 750km, sve autocesta, brzina stalno oko 110-130, od toga pola sa upaljenom klimom i sad kad sam potrosnju izracunao, ispada mi 5,8l/100km :shock:

ja i vise nego zadovoljan! :grin:

sad ima 208.680km na satu
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh