Citroen DS3 Cabrio

Dalibor

Dado Tornado
na pariškom salonu...

mini kabriolet :palacgore:

[ame="http://youtu.be/biBT8WIAdW0"]http://youtu.be/biBT8WIAdW0[/ame]
 

deda

New member
Ma to je bez veze,a ne kabrio,nije im dosta kaj su usrali motku sa Plurielom,pa sad ponavljaju sranje sa DS3.Ak neznaju napravit kabriolet nek se ni ne laćaju tog posla.Nek ga nazovu novi Spaček i gotovo,jer na to i slići.
 

Dalibor

Dado Tornado
to je najjednostavniji način napraviti kabriolet od malog auta tog tipa.

nešto sl. je imala i lancia y prije 10,15 godina... samo što joj se nije preklapo stražnji prozor.

to je zapravo targa ne kabrio...
 

deda

New member
Ne kužim ih,kako od kada se prestao radit TA nikada više nisu bili u stanju napravit kabrio.Pa čak je i Simca u malim serijama radila verziju bez krova.Ovo kaj veliš i to kaj sad rade nije pravi kabrio,isto kak nije bio ni Spaček ni DY, ni Visa.Pluriel je ustvari pravi kabriolet kada se skinu uzdužne grede krova,ali to da ih nemreš furat u autu je naprosto nevjerojatna ideja.Kaj je namjenjen bio za Saharu?Da bi to znao skinut i sastavit natrag trebao si ići na jednomjesećni tečaj.
 

Dalibor

Dado Tornado
nisu kabrioleti nešto jako popularni u europi.
ako pogledaš tko je radio kabriolete, to su najviše bile firme koje su aute prodavale i u SAD-u.
citroen je očito procjenio kako im se neće isplatiti.
tako xantia nije dobila kupe verziju.
a bio bi to lijep i zanimljiv auto.
 

deda

New member
Ali svi ih rade osim Citroena,nekad i sad.E,da mi je Kalifornija dream,tj klima.Kod nas kabriolete voze samo kurve,sponzoruše i dedeki.
 

zujo

New member
Re: Citroen lansira 3CV, DS3 cabrio, DS4 SUV i DS6



Vozite se 120 km/h i trenutno želite osjetiti vjetar u kosi. Uz Citroen DS3 Cabrio to je moguće, a riječ je o funkcionalnosti koju ne omogućuje niti jedan drugi kabriolet, pri toj brzini. Novi oblik karoserije omogućuje otvaranje krova iznad svih pet putnika za samo 16 sekundi.
Radi se o automobilu sa sklopivim platnenim krovom koji dolazi u tri boje - crnoj, plavoj i monogram DS. U odnosu na klasični Citroen DS3, kabrioletska verzija donosi novi stražnji svjetlosni uzorak s 3D efektom, a tu je i jedinstven način otvaranja stražnjih vrata.
U odnosu na druge kabriolete na tržištu, DS3 Cabrio se odlikuje najvećim prtljažnikom u kategoriji, jedini je automobil koji ima pet mjesta u segmentu, a električno upravljanje krovom moguće je pri brzini do 120 km/h.
DS3 Cabrio dug je 3,95 m, širok 1,71 m i visok 1,46 m što znači da je zadržao kompaktne dimenzije. Masa je u odnosu na limuzinsku izvedbu veća samo za 25 kilograma.
Ozračje u unutrašnjosti modela DS3 Cabrio prožeto je otmjenošću. Na konzoli stropnog svjetla na kojoj se nalaze ručice za otvaranje krova ugrađena je i LED ambijentalna rasvjeta. Instrumenti na instrumentnoj ploči kao i ekran automatskog klima-uređaja bijele su boje kako bi bili usklađeni s unutrašnjom ambijentalnom rasvjetom. Obrada unutarnje obloge krova, osim što štiti od buke, ističe i vrhunsku razinu uređenja unutrašnjosti DS3 Cabrio.

http://www.vidiauto.com/01novosti/index.php?id=18626
 

deda

New member
Ja sam se vozil u Porsheu sa spuštenim krovom 200km/h .Nejte me pitat,zakaj sam očelavil na brzaka.Sve je to ljepo i krasno ali taj DS 3 nije pravi cabrio,mogu oni pričat kaj hoćeju.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Sve je to ljepo i krasno ali taj DS 3 nije pravi cabrio,mogu oni pričat kaj hoćeju.
Kakav je po tebi to pravi kabrio?

Kabrio je, što se mene tiče, ionako za žene, homiće i muškarce u krizi srednjih godina. :)
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Kabriolet je samo onaj koji kada se spusti krov ostaje samo šoferšajba,sve ostalo je ni vrit ni mimo.
Jedni naši prijatelji imaju 307 CC. Probaj zaprti krov dok se peljaš. :D Kužiš kaj ti oću reći. :)

Tak da mi je ovo na DS3 izvedba skorz Ok. Zapravo je ko jedan veliki šiber na krovu. :weeabooface:

Kabrio je, što se mene tiče, ionako za žene, homiće i muškarce u krizi srednjih godina.
LOL
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Krov se ne zapira ni ne skida dok se voziš
?!?!

Pa, ko veli da se to dela? Sam velim kak mi se čini da se na ovom DS3 to more delati.

Znam dok smo se peljali u tom 307 CC prema Grazu i dok je počela kiša bilo je veselo. :) Poanta je u tome da moraš stati.
 

LHM

Member
Moja bolja polovica vozi 307 CC i auto je odličan a šta se tiče zatvaranja to ide do nekih 10 Km/h a neš ti problema stati sa strane, pa krov je na struju...
 
Na vrh