Citroen C6 2.7 HDi problem sa visionom i ovjesom

Robotron

New member
Pozdrav
Nedavno sam kupio Citroen C6 2.7 HDi 2006 godina. Auto ima problem sa ovjesom. Kada je dosao radila su sva podesavanja visine i u svim polozajima je sve izgledalo normalno osim u Normal position gdje ga je konstanto cimao gore dole, pumpa je se palila svakih 15-20 sekundi i podigla bi prednji kraj do kraja pa onda opet spustila.
Nakon spajanja na dijagnostiku vidio sam da se prilikom promjene visine nista ne desava sa prednjim lijevim senzorom visine. Uzeo sam i promjenio ga.
Medjutim sada se desio drugi problem gdje auto kada je na Low position izduva toatlno prednje amortizere a kada dodje na Normal position prednji kraj digne do kraja. Kada idem podici auto na Mid high position podigne se samo zadnji kraj i cuje se pumpa kako radi a sa prednjim krajem se nista ne desava jer je vec podignut na max i auto uopse ne moze ostati na Mid high nego ga samo vrati na Normal position.
Napominjem da koliko mogu primjetiti zadnji kraj stoji kako bi trebao.

Takodjer ono sto je vjerovatno bitno na autu su originalne 19ke felge sa Citroena c5 i gume su 245 40 R19

Da li je neko imao slicnih problema i da li zna sta se moze uraditi po tome pitanju ?
Hvala
 

gambler072

C5 enthusiast
Kada sam mijenjao zadnji senzor visine na c5, isao sam u ovlasteni da urade kalibraciju senzora i ustimaju visinu po propisanim specifikacijama
 
Posljednje uređivanje:

Robotron

New member
Kada sam mijenjao zadnji senzor visine na c5, isao sam u ovlasteni da urade kalibraciju senzora i ustimaju visinu po propisanim specifikacijama
Interesuje me nakon zamjene senzora da li si imao iste ovakve simptome kao kod mene ili si direktno senzor mijenjao u ovlastenom servisu ?
 

gambler072

C5 enthusiast
Direktno sam mijenjao kod njih, tako da oko simptoma ne mogu bas pomoci, ali su mi odmah prilikom narucivanja senzora rekli da je obavezna kalibracija, i ako se dobro sjecam, potrajalo je cca 1h dok nije ustiman kako spada
 
Na vrh