Citroen C5 X

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Po ko zna koji put, C5 III je ponovno demantiran, ovaj put iz usta product menađera Puga, Laurenta Blancheta.
I to kroz razgovor o novome 508, koji dolazi sljedeće godine na istegnutoj EMP2 platformi.
Sam priznaje da je ta klasa u padu potražnje, ali da se s autom ide dalje radi imiđa i pozicioniranja marke.
A Citroenu koji ide u drugom smjeru to nije potrebno. Kao i prije, najavljuje nekakav crossover te klase što se Citraća tiče.

Jasno da uz 508 i Oplovo govno te klase nema nikakve logike za novom C5icom.
 

ExOduS442xb

Racing
Evo ga napokon i formalno! Citroen je najavio C5 za 2020g. Izlazi sa novim hidraulickim sustavom koji ce primjenjivati samo Citroen. S obzirom koliko cemo ga cekati, imam malo je reci velika ocekivanja. Samo da dotle naprave posteni benzinski motor, neki šestak recimo ;)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Šta mi radiš... ja taman odustao od praćenja, kao ništa se ne dešava... :D A ništa, sad si mi dao šta guglat :confused:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ja ne nalazim još uvijek ništa pouzdano. Samo šuškanje da bi se ime ''C5'' moglo naći na velikoj kompaktnoj limuzini tipa Octavie. No nisu 100% provjerene informacije...
Na temi razne novosti ću stavit što sam našao, tiče se više modela.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Sanjamo mi o V6 strojevima, sve mi govori kako će se najšira ponuda motora kretati u rasponima od 1.0 sa cca 150 KS, preko 1.6 Hybrid 180 KS do, oproštajno od dizela, 1.5 HDi 220 KS. :) Uz najavu za 2025. full EV C5. :)
Sve ECO, a u biti kosilice. :) Nadam se da griješim u predviđanju.
 

Dalibor

Dado Tornado
ne znam je li bilo pisanja, ali neće biti nasljednika C5 u aktualnoj izvedbi. zamjenit će ga u kini već u prodaji - C5 aircross.

ovo je kineski test sa eng titlovima

[ame]https://youtu.be/FdSmg9ZS9b0[/ame]
 

Cutac

Prèkaroš
Je, je, Citroen se okreće ego pumpama, umjesto limuzinama i kupeima koje su uvijek radili.

Firma koja je radila SM, XM i CX sada radi SUV-ove za ching ming dinga...
 

Dalibor

Dado Tornado
citroen je kineskom tržištu najdulje od svih europskih proizvođača. prisutan je već sigurno najmanje 30.tak godina. samo što su se modeli prodavali pod drugim brandom, a neki se prodaju još uvijek. tvrtka dongfeng je i jedna od vlasnika uz obitelj peugeot i francusku državu.

citroen ulazi u propulzivne segmente tržišta i to ne mora biti loše. vjerojatno hoće izbjeći treći bankrot. novac mu ionako donose mali auti i monovolumeni, a sad će pokušati i u rastućoj niši suv.ova
 
Na vrh