Citroen C4 Medvjed+ by 0viking0

0viking0

New member
Pozdrav,

Da sad ne ponavljam sve što sam napisao u predstavljanju reći ću samo - evo, brzo prolazi vrijeme... Auto je sad već neko vrijeme kod mene. Za sada sam oduševljen. Isprobao sam puno automobila prije kupnje i osobno sam mišljenja da se za za cijenu ovog Citroena teško može naći bolji auto. Ili su skuplji ili u nečemu ostavljaju lošiji dojam. Mala potrošnja, veličina prtljažnika i udobnost su neusporedivi sa nečim što se kreće oko 100 000kn, a da nije staro nekoliko godina.

Auto je 04/2017, ima 13000 km (ja sam napravio već 400tinjak), ima opremu Medvešćak, plus bijelu perlu, tablet i (nebitno) opremu za pušače.

Ne sviđa mi se već prije na forumu spomenuti nedostatak mjerača temperature rashladne tekućine - uz tolike informacije gdje auto titra na svaki udah, oni izostave jednu takvu jako bitnu. Nedostaje mi i klasični brzinomjer - nisam ljubitelj digitale, a ovaj redizajn nema ni simulaciju kazaljke... I još mi se ne dopada neka wannabe koža na vratima - čini mi se da se teško održava. Ostalo je fakat sve super.

Namjera je kupiti neke gume koje neću mijenjati 2x godišnje, a ove Michelinke koje su gore - iako dobre, idu u prodaju.



 

0viking0

New member
EDIT Da, redizajn nema "kazaljku"

Evo idemo doma nakon montaže novih guma



Na kraju sam odustao od višesezonskih guma. Kupio sam novi Dunlop Wintersport 5. To bi trebala biti zbilja dobra guma. Michelinke ću zadržati za ljeto. Èak sam razmišljao nabaviti još jedan set felgi - ali me živciraju ovi senzori - ispadnu skuplji od samih felgi. Fotke sutra možda.
 
Posljednje uređivanje:

0viking0

New member
Znači ove Dunlopice su blago rečeno brutala. Evo danas padala neka mješavina kiše i sitnog snijega... Auto se drži na cesti kao na tračnicama.

Dunlop Wintersport 5 - za svaku preporuku
 

0viking0

New member
Vidio sam nedavno topic o praktičnom rješenju za držač mobitela... Evo ovaj model na mom C4 doslovno savršeno odrađuje ulogu. Super se spaja na ovu rešetku, nogice dolaze taman ispod nje, ima još uvijek dovoljno prostora za manevre rukom volana i ostalih komandi - doslovno kao da je zamišljen za C4. Može se i okrenuto vodoravno. Paše na više vrsta mobitela, ali nije za tablete. Naravno, nedostatak je što ventilacija možda ne odrađuje svoj posao na 100%, ali to je manje bitno.



 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Super se spaja na ovu rešetku
Imao sličan držaš s istm konceptom spajanja na rešetku na Focusu. Prodao sam ga s tim kvačicama koje su se odlomile i upale kroz rešetke u ventilaciju. :) Sad samo vakumske nosače imam, pa na šajbu.
 

diegos

Well-known member
nema do šarafa, na c3-u sam imao L profil zavidan za plastiku iznad središnjeg displaya i na njega nosač za mob :D :D
 

0viking0

New member
Hvala za savjete. Za sada se čini OK. Budemo vidjeli za ovu mogućnost upada u ventilaciju. Ako mi se čini da ce se rasklimati, ide dolje.
 

0viking0

New member
Pitanje:

da li se na displayu može promijeniti pozadina iz ove crne u nešto. Našao sam opciju promjene za homescreen, ali ne i za background.

Pretpostavljam da ne, ali eto - pitam.
 

0viking0

New member
Pozdrav,
Evo mene ponovo - Auto sada ima blizu dvije godine i nešto preko 28 000 km. Garancija mu je istekla 19.01, na redovnom servisu bio par dana ranije.

Bilo je sve super do danas. Danas se na displayu upalila poruka "Engine failure" i na instrument tabli zasvjetlila lampica "service". Auto se u vožnji ponaša sasvim normalno.

Kolegica koja vozi identičan auto, ali ima skoro 70 000 km kaže da joj se nedavno dogodilo sve isto i da je bila AdBlue pumpa :(

Kako je to glavna sumnja, servis je sigurno poprilično mastan. Idem vidjeti sa servisom prvo da li bi uzeli u obzir da je garancija skoro pa neki dan istekla i da je kod njih redovito servisiran (Emil Frey Kovinska)...

Moguće da je nešto drugo - iako sumnjam. Kažem, auto se u svim režimima ponaša sasvim normalno.

Nedavno smo kupili ženi rabljeni C2 da se uči voziti... sutra ću ga ja očito isprobati lol... Ovog za sada neću voziti dok ne ustanovimo što je i kako.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Dobro je imati malo OBD čitač, barem da otprilike znaš na čemu si ;)
Držim fige da nije nešto strašno
 

pokra89

Well-known member
Neki klinac oko te adblue odnosno SCR pumpe, čepa, cijeloga tanka i ožičenja je išao u opozivu, pa prvo provjeri jel imaš kakvu kampanju za svoje vozilo. Kampanje su besplatne, bez obzira na jamstvo
 

0viking0

New member
Naručen sam za petak u jutro, pa ću javiti dijagnozu i kakvo je rješenje.
Nadam se najboljem, očekujem najgore.

U opozivu mi je na prvom servisu zamijenjen čep - to se sjećam da su spomenuli.
 

pokra89

Well-known member
Bio je još opoziv NPQ, u pitanju su bili nekakvi kabeli koji vode do rezvoara AdBlue. Ako nije ni to, onda moguće da je ili pumpa ili je spremnik.
Imaš tu ptiče, pa nadam se da nije nešto ozbiljno.
 

0viking0

New member
Uglavnom, zaštekao neki ventil od aditiva - propuhali ga i sve je OK. Da je trebalo sve mijenjati priznali bi 75% vrijednosti kvara. Ovako je 200tinjak kn...

Problem je i pretežno gradska vožnja...

Ugl, blago nama s ekologijom.
 
Na vrh