Citroen C4 grand Picasso 2 generacija preporuke

mali.pero

New member
Pozdrav svima,

Kako nam se obitelj povećava tako raste i naš slijedeći auto. Jako nam se sviđa Grand picasso druge generacije.
E sad, kako to obično biva kada kupujete auto nemate iskustva pa molim za pomoć.

Motor 1.6 ili 2.0 diesel? mane, boljke, pohvale, iskustva?
Automatik ETG6 ili EAT6 ili da se držim ručnog?
Ima nekakvih tipičnih mana na koje trebam obratiti pozornost?

Hvala svima u naprijed na komentarima i pomoći.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Ne bih nikad išao ispod 2,0 jer mi je to preslabo. Ne bih nikad uzeo ni ETG. Puno je na forumu iskustava. :)

EAT6 ili ručni, stvar je preferencija. Za grad je automatik preporod. Pogotovo između 15-17h. :)
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
2.0 hdi bih ja uzeo opet, mislim da je 1.6 preslab za toliki auto. Da li manuelni ili EGS, kao sto je Ghorvat rekao vec, automatik ili robot, je za grad uzivancija. Svakako bih isao 2.0 motor kao obavezno
 

Cutac

Prèkaroš
EAT je bolji, ali uredan i ispravan ETG ne bi trebao biti problematičan.
Je, lošiji je od EAT-a prvenstveno radi same izvedbe, no održavanje je jeftinije. A kvarovi... Skupi su oba, zavisi kak ti grah padne :D
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Kod njega su, ako nisam pomesao, menjali svasta nesto, ukljucujuci i ceo hidro blok. Moguce da je problem bio tipa, rucica menjača ili elektromotor hidraulicne pumpe. Menjali su skoro sve, sto suludo i ludilo.
 

Cutac

Prèkaroš
Da, ja se sjećam da je pisao da se ganja sa njima da mu ne naplate nešto što je bilo ispravno, a zamijenili su.

Ali nije ni taj robot neka tehnologija. ECU, pumpa, akumulator, crijeva i aktuatori(i senzori, ok). Koliko znam, jednostavnije je osposobiti pokvarenog robota nego pravi automatik.
 

markan1000

Well-known member
Za Grand Picasso svakako 2,0 preporuka. Ja imam "mali" Picasso i 1,6 115 KS, to mi je već nategnuto kad si pun, klima i slično. Mislim, voziš se ti po autoputu i 160 bez nekog naprezanja, ali ipak malo fali. Pretpostavljam da je onda pogotovo za Grand ipak prava mjera 2,0 motor.
 

mali.pero

New member
Hvala svima na odgovorima, jučer smo bili gledati obični picasso i grand čisto da usporedimo. Shvatili na kraju kako ovaj "manji" i nije toliko manji te da se gepek ne razlikuje jako puno u odnosu na većeg brata.

U potrazi za C4 pisaccom, ima ih nešto Više, a ako znate nekoga tko prodaje vrlo rado bi uzeli u obzir.
 

dinko1981

Well-known member
Ako je ETG imalo slican alfinom selespeed-u bjezi od toga glavom bez obzira, ne zato jer su u sustini losi vec zato sto ih jako malo ljudi zna i moze servisirat a kamoli dijagnosticirat kvar a de ne promjeni cijeli mjenjac, u to racunam i ovlastene servise.
 
Na vrh