Citroen C4 1.6 HDI 68kw

luckeeer

New member
Pozdrav,

Imam priliku da kupim Citroen C4, 1.6 HDI, 68kw 2013 sa 95k na satu od dobrog prijatelja i prvog vlasnika auta.
Auto je jako dobro očuvano, sa servisnom knjigom iz oficijelnog servisa, međutim ima 2 problema koja u oficijelnom servisu nisu uspjeli riješiti.
Pri 2. i 3. brzini, pri manjim obrtajima pri dodavanju gasa, auto se trese, kao i ručica mjenjača. (Pretpostavljam da je korpa za zamjenu).
Sljedeći problem je da nekada(teško replicirati) pri promjeni brzine, auto poveća obrtaje, kao da ga turiram, te se prvi vožnji autoputem tempomat zna nekada isključiti.

Također, s obzirom da je auto prešlo 95k, da li postoje neki veći servisi koje bih trebao obaviti u skorije vrijeme?
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Nije mi jedino jasno kako servis nije uspeo da resi problem sa menjacem. Ako su ovlašćeni, onda Lexia i očitaju lepo greske i rese. Sto se tice servisa u skorije vreme, zavisi sta je do sada radjeno. Kada je uradjen mali a kad veliki servis. Zavisi u kakvom su stanju diskovi i plocice.
 

luckeeer

New member
Nije mi jedino jasno kako servis nije uspeo da resi problem sa menjacem. Ako su ovlašćeni, onda Lexia i očitaju lepo greske i rese. Sto se tice servisa u skorije vreme, zavisi sta je do sada radjeno. Kada je uradjen mali a kad veliki servis. Zavisi u kakvom su stanju diskovi i plocice.
Drug mi je dao auto na mjesec dana da ga probam prije kupovine. Odvući ću na ovlašteni servis, pa ću vidjeti o čemu se radi.

Ono što me brine je ovo random turiranje koje sam opisao kao i gašenje tempomata na autoputu. Je li moguć problem sa diznama i gdje se isti u BiH može riješiti(reparacija itd.) ?

Cijena je zaista dobra, auto nije udarano, ugrađen je aftermarket android 10-11'' player, te posjeduje 2 seta guma.
 

Cutac

Prèkaroš
Pretpostavljam da trese radi dvomasenog ili nosača motora, a "turira" i gasi tempomat jer proklizuje lamela.
 

luckeeer

New member
Taj ga je za 95k odradio pošteno
Hahaha! Iskreno, auto je od zeta koji je ponekad vozila moja sestra. Zna često ostaviti nogu na kvačilu, tako da je i to moguće.
Ovaj motor nema plutajući zamajac, nego fiksni?

Btw. Ja prelazim sa 1.9TDI Seat Leona koji je 2006 godište, prije toga Peugeot 206. Back to Frenchs! :D
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja sam dok sam vozio manuelac, kvacilo stiskao samo kod promene brzine. Kad vidim da neko na semaforu drzi nogu na kvacilu sve vreme, ne bude mi dobro. Sa takvim stilom vožnje 100k je i plafon za menjac.

Back to Frenchs! :D - You know it makes sense


21-48-17-017.jpg
 

Milosh

Test
Hahaha! Iskreno, auto je od zeta koji je ponekad vozila moja sestra. Zna često ostaviti nogu na kvačilu, tako da je i to moguće.
Ovaj motor nema plutajući zamajac, nego fiksni?

Btw. Ja prelazim sa 1.9TDI Seat Leona koji je 2006 godište, prije toga Peugeot 206. Back to Frenchs! :D
Odakle si tačno?
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Ja sam dok sam vozio manuelac, kvacilo stiskao samo kod promene brzine. Kad vidim da neko na semaforu drzi nogu na kvacilu sve vreme, ne bude mi dobro. Sa takvim stilom vožnje 100k je i plafon za menjac.
Heh, u HR je to nacionalni trend u svim autoškolama najmanje posljednjih 10-15 godina. Semafor, crveno, u prvu i noga na kuplungu u iščekivanju zelenog.

Svoju ženu ne mogu odvikniti od toga nikako. "Tako je mene instruktor naučio".
Kad je po dvi minute gledam kako drži stisnut taj kuplung na mistu meni je to isto ka da mi štiklom u oko gazi. :)
 
Na vrh