Citroën Xsara VTS I

dellas

New member
Evo da predstavim moju xsaru. Rec je o modelu 99.god, 2.0 16v 120kw. Presao 140 000 km, u dobrom stanju.

Oprema: klima, 4x AirBag, el.siber, abs, el. prozori, el. retrovizori, podesavanje volana po visini i dubini, alu 15" itd...

Dodatno uradjeno na njemu: piano black krov i retrovizori (folija), sportski izduv (mada cu gledati da ga malo stisam), zatamnjena stakla, xenon farovi, muzika (12" woofer i malo pojacalo), seqvent plin.

Planiram da ofarbam haubu jer je matirala, mozda i lajsne uradim u boju auta, i da ga drzim mehanicki u sto boljem stanju. Trenutno mi se pojavio jedan problem, volan je tezi tacno u odredjenim polozajima tokom okretanja, da li je neko imao slican problem?

Evo nekoliko slika auta...
















 
Posljednje uređivanje:

deda

New member
Predivan auto i jako rjedak,pogotovo sa toliko opreme.Za volan treba pregledati sve,letvu,pumpu,stabilizatore,ležišta amortizera i vilice i špur.
 

dellas

New member
Hvala svima ;)

@Krky: Potrosnja je 8-14l gasa, znaci sve zavisi od stila voznje i uslova u saobracaju. Na otvorenom putu neke laganije voznje je lako dostici 8l, a po Beogradskim guzvama je negde oko 14. Sve u svemu prosek mi drzi negde oko 11l sto mi je vrlo prihvatljivo od kad sam ugradio gas, pre toga je u proseku trosio oko 10l benzina.
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Planiram da ofarbam haubu jer je matirala
Zakaj bi farbal, daj si prije porbaj strojno je ispolirat. Moj sused je na Opl Vectri :surprised::shock: kompletno matiranom krovu uspel vratiti stari sjaj.

Ne znam detalje al znam da je kombiniral dve spužvice za brus odnosno polirku različite gustoće i dve 3M paste. Sve skupa ispalo ga je manje od 300 kn.

mozda i lajsne uradim u boju auta
:palac-gore:
 

Marko

Well-known member
Odlična Xsara! Vele da uz redovno održavanje je taj motor nepoderiv, a bogami ideeeeeeee.... Bravo!
 

dellas

New member
@ribadesign: Hvala puno kolega ;)

@zmix: tnx ;)

@zdeslav: Mora se farbati puno je u matu, tj lak se na dosta mesta ogulio, a hauba je pocela da menja boju zbog toga.

@Marko: Imenjace hvala puno, iz tvojih usta u bozije usi :) Odrzavana je do sada i bice i u buduce, a planiram je dovesti u Osijek na street race da vidimo dal sta moze VTS.
 

dellas

New member
vreme 16,034 na dosta tankim gumama i hladan asfalt bio jer smo vozili oko 9 ujutru pa sam imao malo problema sa startom, ali generalno sam zadovoljan za stock auto, znaci moze ici jos koju desetu dole kad je sve idealno. Za sledeci put planiram chip i jos par stvari abd, pa cemo videti.
 

dejanvts

New member
lijepa xarica...bas sam sada malo googlao vremena ubrzanja...do 100-tke su isti jedino je stotinku saxic brzi na 402 :)...to pricamo za stock...hmm..treba ugurat tvoj motor u saxica...pa bi bilo belaje :)
 

dellas

New member
Ubrzanje je prema fabrici 8.7, a realno je 8.0,a vreme na 402 m je 15.8, kod saxa 15.9, vrlo su blizu na toj duzini. Trkao sam se sa saxom, bolje krece ali ga drugom stizem,a trecom obilazim , do 140 se drzi saxo ali preko toga malo posustaje, inace obozavam saxa vts prava dzepna jurilica. Evo uporednog testa sa saxom:
Duel : Citroen Saxo 1.6i Vts 16v vs Citroen Xsara Vts

Sto se tice swapa motora iz xsare.u saxa, to rade Englezi i saxo sa njegovom masom ide bolesno, to bi bilo zanimljivo uraditi kod nas ;)
 

dellas

New member
Da, to bi bilo napeto, na sporijoj stazi gde ima vise krivina i manja je maks brzina saxo bi bio brzi, a na nekoj sa velikim pravcem je u prednosti xsara. Za brdo takodje mislim da je saxo u predmosti ako pricamo o stock verzijama.
 

dellas

New member
Nije me dugo bilo, pa da dignem prasinu sa garaze. Na autu je radjeno dosta toga preko zime, pre svega odrzavanje svecice, alternator,plocice, trap i slicne stvar, pa je sredjen usis, novi kn filter, pa je na red dosao i enterijer. Originalna koza iz vts-a

















Stara su na prodaju povoljno ako je neko zainteresovan, napravicu i oglas.
 

dellas

New member
Evo nekih novijih slika, hauba je ofarbana, nabacene su TOYO t1R, novi izduv, a novina je da ce se uskoro sve vratiti na fabriku i izduv i usis i branik itd, a za trkanje i experimentisanje je dosla druga xsara :D






I par slika i od xsarine nove sestre bliznakinje:




 
Posljednje uređivanje:
Na vrh