Cijev filtera vazduha

Xsahara

Member
Zdravo drustvo,
Kupio sam polovnog c4 2014, i tokom voznje poceo sam da cujem kao da se neka plastika olabavila, pa pri davanju gasa pocne da lupka.. Posao sam do majstora i nasao je da je problem da se olabavila cijev filtera vazduha, kad je makao vidio je da je stajala izolir traka kako bi je “pricvrstila”, e sad on mi je rekao da se to cesto desava i da mi on ne moze pomoc nego sam da vidim nekako da je stegnem..
Da li je neko imao slican problem i kako ga je resio, on je stavio ponovo izolir traku ali nikako neki sredinu da nadjemo.. Sad se nekad cuje nekad ne zavisi kako kad ulegne u lezaj..
To je ovaj dio nadam ss da ce ga neko prepoznat, i olabavljen je na lijevoj strani slike taj dio koji se spaja (sa ne znam cim ne razumijem se), šelnom se ne bi moglo stegnut jer je bas usko da bi se mogla provuc i zakacit lijepo.. Da li probat sa novim dijelom..
hvala na odgovoru :)
6486EB7E-9192-4EA9-BD30-D19CEDE7AA7A.jpeg
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Mislim da smo imali već identičan slučaj na forumu. Možda i više njih. Pretraži podforum C4 i napiši lupanje u motoru.
Rješenje je bilo stegnuti cijev i to je to.
 

Xsahara

Member
Mislim da smo imali već identičan slučaj na forumu. Možda i više njih. Pretraži podforum C4 i napiši lupanje u motoru.
Rješenje je bilo stegnuti cijev i to je to.
Trazih, ali nidje nisam nasao sa ovim problemom, uglavnom su neki drugi problem imali, meni je zvuk kao da neku plastiku stavim na jak vjetar i ona pocne kao da ubrzava od jakog vjetra pamse cuje kao ne znam ni ja kako bi opisao mozda elise od helija na taj neki nacin samo nalo grublje jer je plastika.. jer se vjv rasurilo od izolirke koja je tu stajala duzi niz godina pa sad ulazi vazduh malo pa remeti ili se samo pomjera brze od brzine motora.. probacu stegnut ako se ponovo bude culo.. trenutno se cuje u prvu i drugu brzinu na 1500 obrtaja tako na sekund dvije.. Hvala :)
Mislim da smo imali već identičan slučaj na forumu. Možda i više njih. Pretraži podforum C4 i napiši lupanje u motoru.
Rješenje je bilo stegnuti cijev i to je to.
Sa cim bi bilo najbolje stegnut..
-sa izolir trakom da obmotam dio koji ulazi unutra
-šelnom
-ili neka spučalica plasticna tanka
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh