Centralno zaključavanje ne radi ispravno

106tak

New member
Znaci ovako...imam problem :rolleyes:
vec neko vrijeme me zafrkava daljinsko centralno a i obicno...

-kad ulazim na vozaceva vrata i otkljucavam sa kljucem onda mi se u 99% slucajeva ne okljucaju suvozaceva vrata...ostala vrata se otkljucaju

-kad otkljucavam sa daljinskim onda mi se vrata otkljucaju pa odmah zakljucaju...vjerujem da je problem u prednjim vratima jer se pipci na zadnjim vratima diugnu skroz dok na prednjim do pola(pa se zakljucaju)


dali je netko imao slicnih problema...?
 

sax

New member
otisao ti je "motoric" otkljucavanja u vratima vozača
jedino rijesenje ti je da ga promijenis jer popravka nema
imao identican problem
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
otisao ti je "motoric" otkljucavanja u vratima vozača
Istu sam stvar imao na Focusu. Simptom je jednak kao i dok potegneš vanjsku kvaku dok je auto zaključan i pokušaš otključati s unutarnje strane: brava se otključa i odmah zaključa.
 

sax

New member
koliko ja znam centralina sa daljinskim samo za zakljucavanje ako imas vec centralnu bravu je kostala 200 kn
ako nemas centralnu onda komplet motorici sa daljinskim zakljucavanjem je bilo 400 kn
sad me ovih 50kn malo buni,il je greska il ...
 

fullcool

New member
koliko ja sam skužio problem je u suvozačevim vratima.
probaj rukom podići pipac na suvozačevim vratima pa onda vidi hoćeli ti preko daljinskog zaključati ostala.
 

fullcool

New member
kasnim sa odgovorom...nece ni tak,znaci problem je vjerovatno u motoricu u vozacevim vratima
vjerojatno malo zapinje lijeva brava zbog prljavštine. najbolje bi bilo izvaditi bravu, očistiti i ispuhati zrakom. poslije podmazati, možda teflonskim sprejem, jer teflon nije ljepljiv pa se ne nakuplja prljavština, a dobro podmazuje. ali ako se ne može dobro očistiti onda bolje wd-ejem jer on otapa prljavštinu a ostavlja sloj koji podmazuje.
 

sax

New member
vjerojatno malo zapinje lijeva brava zbog prljavštine. najbolje bi bilo izvaditi bravu, očistiti i ispuhati zrakom. poslije podmazati, možda teflonskim sprejem, jer teflon nije ljepljiv pa se ne nakuplja prljavština, a dobro podmazuje. ali ako se ne može dobro očistiti onda bolje wd-ejem jer on otapa prljavštinu a ostavlja sloj koji podmazuje.

Nece ici
jedino sto ti moze pomoc ali kratkorocno je mast u spreju,tako da skines motoric i pokusas unutra nasprejat,ali nece dugo
trazio novi motoric,na otpadu cca 200kn i rijesen problem
 

dsotinac

New member
ja imam problem sa daljinskim. kupio sam 3 baterije, ali mi reče jedan majstor da nije problem u baterijama već da navodno jedna vrata navodno blokiraju ili se teže otključavaju te stoga motorić ne može otključat ni jedna. savjet?
 
Na vrh